Home News Informacje prasowe NVIDIA: W jaki sposób technologia może pomóc graczom osiągać lepsze wyniki?
NVIDIA: W jaki sposób technologia może pomóc graczom osiągać lepsze wyniki?

NVIDIA: W jaki sposób technologia może pomóc graczom osiągać lepsze wyniki?

96
1

NVIDIA opublikowała artykuł na temat wydajności osiąganej przez graczy w grach battle royale oraz w jaki sposób technologia może pomóc graczom osiągać lepsze wyniki.

NVIDIA od lat współpracuje z profesjonalistami z branży e-sportowej celem opracowywania jak najbardziej konkurencyjnego sprzętu. Karty graficzne GeForce są optymalizowane pod kątem rozgrywki z wysoką liczbą klatek na sekundę i niskim opóźnieniem, co pomaga poprawić ogólny czas reakcji graczy.

Chociaż powszechnie wiadomo, że lepsza karta graficzna i wyższa liczba wyświetlanych klatek na sekundę może pozytywnie wpływać na czas reakcji, firma była zainteresowania tym, jak przekłada się to dla przeciętnego gracza na zwiększenie rywalizacji w grach battle royale. Zatem przyjrzano się średnim współczynnikom zabicia/śmierci (Kill/Death Ratio) w najbardziej popularnych grach battle royale, zestawiono z posiadanymi przez graczy kartami graficznymi i opublikowano wyniki.

Analiza ta nie jest kontrolowanym eksperymentem, ale podsumowaniem danych otrzymanych od graczy.

PUBG GeForce GPUs performance

Wyniki potwierdzają tezy i fakty, z których zdaje sobie sprawę 99% profesjonalnych graczy – większa liczba wyświetlanych klatek na sekundę zdecydowanie pomaga w obniżeniu czasu reakcji i w osiąganiu lepszych rezultatów podczas rozgrywki.

Dane wyraźnie wskazują, że gracze korzystający z wyższej klasy kart graficznych i monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania osiągają znacząco wyższe współczynniki K/D niż gracze korzystający z wolniejszych kart graficznych i monitorów 60 Hz. W przypadku gier battle royale 60 klatek na sekundę to już za mało. Aby sprostać rywalizacji należy zoptymalizować system tak, aby działał z prędkością 144+ FPS i sparować go z monitorem o wysokim odświeżaniu.

Więcej informacji w artykule na stronie: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-gives-you-the-edge-in-battle-royale

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(96)

tags:
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1)

  1. taaaa juz widze jak 1660ti wyciaga 120fps na vikendi przy ustawieniu ultra HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA....pozatym czasy fullhd to juz dawno minely droga nvidio.....