Home News Nowe Gran Turismo w przygotowaniu, ze wsparciem VR
Nowe Gran Turismo w przygotowaniu, ze wsparciem VR

Nowe Gran Turismo w przygotowaniu, ze wsparciem VR

489
0

Podczas gdy Gran Turismo Sport otrzymuje nadal regularne aktualizacje, ekipa Polyphony Digital już rozpoczęła wstępne prace nad następną odsłoną serii. Rozmawiał o niej niedawno szef studia z portalem GTPlanet.

Szef studia Polyphony, Kazunori Yamauchi rozmawiał z portalem GTPlanet w trakcie jednego z wydarzeń z serii World Tour (w Nurburgringu). Wyjawił, że jego firma już zaczęła pracować nad nowym Gran Turismo. Nie padły żadne wzmianki o PS5, ale można bezpiecznie założyć, że to tam trafiłaby już nowa gra z tej serii.

PS5 ma być wg Sony przystępne cenowo

W tym momencie deweloperzy zapewniają również stałe uaktualnienia dla GT Sport, a więc może okazać się, że produkcja ruszy w pełni dopiero po skończeniu wsparcia dla ich ostatniej gry. Skoro o niej mowa, to Yamauchi podkreśli, że Sport posłużył do zbudowania solidnych fundamentów w kwestii dynamiki wyścigów oraz fizyki.

Gran Turismo

Ojciec Gran Turismo uważa, że dopiero obecna technologia pozwoli na zrealizowanie jego wyobrażeń w pełni. Szczególnie zafascynowany wydawał się być możliwościami technologii VR. Właśnie wirtualna rzeczywistość jego zdaniem zyska najwięcej dzięki większej ilości teraflopsów, jaką zaoferuje PS5. Yamauchi specyficznie podkreślił, że w układach graficznych nie ma czegoś takiego, jak nadmiar mocy obliczeniowej. Niemniej jednak jego studio ma zamiar popchnąć konsolę nowej generacji do kresu swoich możliwości.

Szef Polyphony określił swoje ambicje jako próbę stworzenia mieszanki “przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. W rezultacie ma powstać najbardziej kompletna wersja Gran Turismo, jaką wydano.

Zważywszy na to, jaką reputację zyskało sobie Polyphony ze względu na długi czas przygotowywania swoich gier, nie należy spodziewać się kolejnego Gran Turismo zbyt prędko. Firma pokazała demo technologiczne w zeszłym listopadzie w trakcie wydarzenia InterBEE – był to prototyp gry, uruchomiony w 8K i 120 FPS. Ciekawe, czy praca, jaką włożyli w niego japońscy deweloperzy jednocześnie posłużyła w tworzeniu nowej odsłony serii…


ZOBACZ TAKŻE: Sony zrobiło pokaz Gran Turismo Sport w 8K i 120 FPS


Źródło: GTPlanet, VG247

(489)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o