Home News Netflix: Stranger Things 3 bije rekordy popularności
Netflix: Stranger Things 3 bije rekordy popularności

Netflix: Stranger Things 3 bije rekordy popularności

402
0

4 lipca odbyła się premiera trzeciego sezonu “Stranger Things”. Koncern Netflix właśnie pochwalił się statystyką oglądalności i wyjawił, że serial pobił kilka rekordów.

Co nowego na Netflix? | lipiec 2019

W przeciągu czterech pierwszych dni od udostępnienia trzeciego sezonu “Stranger Things”, według danych Netflix serial oglądało 40,7 milionów kont rodzinnych. Gigant VOD brał pod uwagę użytkowników, którzy obejrzeli przynajmniej 70% jednego odcinka. Z kolei jeśli chodzi o osoby, które sezon już ukończyły, to firma zliczyła 18,2 milionów kont takich kont.

Innej produkcji Netflix, “Umbrella Academy” potrzeba było całego miesiąca, aby dobić do oglądalności w liczbie 45 mln kont. Natomiast debiutujący w ubiegłym miesiącu film “Murder Thriller” z Adamem Sandlerem i Jennifer Aniston oglądało ponad 30 mln kont w 3 dni od premiery.

Stranger Things

Podane wyżej dane jednak należy traktować z pewnym dystansem. Netflix nie podaje bowiem dokładnej statystyki oglądalności dla każdej ze swoich produkcji. Robi to okazjonalnie używając arbitralnych parametrów, które trudno porównywać z innymi serwisami. Na przykład pierwszy odcinek ostatniego sezonu “Gry o tron” obejrzało 17 milionów osób w USA, ale dane dotyczące reszty świat asą nieznane. Na “Avengers: koniec gry” w premierowym weekendzie poszło do kina ponad 100 milionów osób (dokładniejsze dane są niemożliwe do uzyskania).

“Stranger Things” ma szanse wyśrubować dalej rekordy oglądalności, albowiem serial na pewno otrzyma przynajmniej jeden dodatkowy sezon, a być może i więcej. Czwarty sezon potwierdził producent Shawn Levy, choć jeszcze Netflix oficjalnie go nie zapowiedział. W międzyczasie fani miasteczka Hawkins mogą sięgnąć po niedawno wydaną grę “Stranger Things” na PC, Nintendo Switch, PS4 i Xbox One.


ZOBACZ TAKŻE: Stranger Things 3: gra wyjdzie razem z serialem


W najbliższym czasie możecie oczekiwać naszej recenzji, zarówno serialu, jak i gry.

Źródło: Engadget

(402)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o