Home News Netflix zaskoczył wszystkich. Nadchodzi koniec? Dane mówią co innego!
Netflix zaskoczył wszystkich. Nadchodzi koniec? Dane mówią co innego!

Netflix zaskoczył wszystkich. Nadchodzi koniec? Dane mówią co innego!

2.17K
1

Serwis Netflix borykał się w ubiegłym roku z poważnymi problemami dotyczącymi zysków i liczby subskrybentów. Po podjęciu kilku kontrowersyjnych decyzji okazało się, że platformie udało się wyjść z dołka! Głównie dzięki bolesnym dla widzów oszczędnościom…

Netflix zanotował świetne wyniki! Skasowane filmy i seriale dały oszczędności

Serwis Netflix w ubiegłym roku zmniejszył swoje inwestycje o blisko 5 procent. Było to związane z coraz większymi problemami finansowymi giganta, a także spadającą liczbą subskrybentów. Z tym ostatnim firma rozpoczęła walkę stosując różne metody – od wprowadzania opłat za udostępnianie haseł po włączenie tańszego planu, który zawierał reklamy. Wiele osób zapowiadało wtedy rychły koniec platformy i srogie tąpnięcie na rynku streamingowym. Jak jednak pokazują wyniki z czwartego kwartału 2022 roku, stało się zupełnie odwrotnie!

netflix co obejrzeć premiery nowości filmy seriale online vod 2023

W ciągu pół roku akcje Netfliksa urosły z 230 do aktualnych 360 dolarów! W ostatnich 3 miesiącach wzrosła także liczba subskrybentów – aż o 7,66 mln osób. To zdecydowanie więcej niż zakładało kierownictwo platformy. Dzięki temu serwis zakończył 2022 rok z liczbą 230,75 mln klientów na całym świecie. Polityka giganta okazała się skuteczna i wydajna – zmalały wydatki dotyczące technologii, rozwoju i reklamy, a jednocześnie udało się osiągnąć sukces. Z serwisu zniknęło również sporo produkcji, w tym tych, które zgromadziły sporo fanów – to pozwoliło oszczędzić dodatkowe pieniądze. Platforma ma stawiać teraz na jakość, a nie na ilość.

Netflix wciąż jednak zmaga się z dużą ilością krytyki ze strony swoich subskrybentów. Wśród najczęstszych zarzutów wymienia się wysokie ceny, mało interesującą ofertę filmów i seriali, a także wprowadzenie dodatkowych opłat za współdzielenie kont.

Netflix

Źródło: https://film.wp.pl/zaczeli-oszczedzac-koniec-zlotej-ery-netfliksa-6862932503312992a


Filmy, seriale, VoD i serwisy streamingowe – przeczytaj więcej:

(2165)

1 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Kazimierz
Kazimierz
1 rok temu

Netflix jest niby potężną platformą streamingową a nie stać ich na tłumaczenia lektorem filmów azjatyckich i hiszpańskich I do tego filmy są nagrywane w systemie pijanego operatora i nie można oglądać,bo nic nie widać i po obejrzeniu takiego filmu dostaje się oczopląsu

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x