Home News Informacje prasowe Najnowsze projektory Sony do kina domowego po raz pierwszy w Polsce – dni otwarte!
Najnowsze projektory Sony do kina domowego po raz pierwszy w Polsce – dni otwarte!

Najnowsze projektory Sony do kina domowego po raz pierwszy w Polsce – dni otwarte!

467
17

Najnowsze projektory do kina domowego Sony – modele VPL-VW870ES, VPL-VW570ES i VPL-VW270ES – miały swoją premierę na wrześniowych targach IFA 2018. Po raz pierwszy będą one dostępne dla szerszej publiczności w Polsce w ekskluzywnym salonie HCX w Warszawie (http://sklep.hcx.com.pl/) w dniach 21-25 września 2018 r. – gdzie organizowane są DNI OTWARTE z Sony. To wspaniała okazja dla entuzjastów kina domowego 4K na spotkanie z ekspertami i poznanie najnowszych funkcji i udoskonaleń oraz udział w pokazie.

Patronat nad wydarzeniem objął portal HDTVPolska.com, który przygotowuje specjalne spotkanie  i wyjątkową prezentację dla swoich użytkowników.

Zapisy na wykład oraz wszystkie informacje dostępne tutaj: https://hdtvpolska.com/zapisz-sie-na-wyklad-i-pierwszy-pokaz-w-polsce-najnowsze-projektory-sony-4k-hdr-z-targow-ifa-2018/

 Nowe projektory do kina domowego 4K w ofercie Sony to nowa jakość i dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować Dni Otwarte w Salonie HCX – informuje Dorota Wódka-Kot Trade Marketing Manager East Europe, Sony ProfessionalWizytówką naszych projektorów jest połączenie natywnej rozdzielczości 4K z HDR oraz technologią  4K Motionflow. Graczy z pewnością zainteresuje tryb Lag Reduction. Zdecydowanie warto zobaczyć te urządzenia w akcji – zwłaszcza, jeżeli planuje się jesienne i zimowe wieczory w jakości 4K HDR.” 

Wszystkie nowe projektory Sony do kina domowego wyposażono w udoskonaloną technologię 4K Motionflow, dzięki której ruchome obiekty przemieszczają się płynniej i są wyraźnie widoczne. Jej działanie polega na dodawaniu do obrazu dodatkowych klatek zapobiegających zamazywaniu się szybkiego ruchu i to bez zmiany jasności obrazu. Dzięki obsłudze sygnałów HDMI 18 Gb/s oraz 10-bitowego formatu 4K 60p nowe projektory zapewniają też większą subtelność przejść tonalnych w obrazie HDR (o dużym zakresie dynamicznym). Wobec wzrostu popularności gier 4K 60p przyspieszono działanie i zmniejszono opóźnienie sygnału wejściowego. Unikatowy system Reality Creation analizuje każdy element obrazu w celu zwiększenia wyrazistości i rozdzielczości bez wprowadzania zakłóceń.

 W Salonie Home Cinema eXperts w dniach 21-25 września 2018 będą dostępne: 

 • VPL-VW870ES — Najnowszy zaawansowany projektor 4K firmy Sony wyposażono w laserowe źródło światła i ekskluzywny obiektyw ARC-F (All Range Crisp Focus) z 18 soczewkami w całości wykonanymi ze szkła. Mimo zwartej i lekkiej konstrukcji obiektyw ten zapewnia precyzyjny obraz w rogach ekranu. Nowością w modelu VPL-VW870ES jest system Digital Focus Optimiser, pozwalający uzyskać jeszcze lepszą jakość obrazu i większą ostrość bez deformacji.
 • VPL-VW570ES — Ten uniwersalny model jest wyposażony w funkcję pamięci położenia obrazu, pozwalającą szybko dostosować ustawienia wyświetlania do formatu obrazu, na przykład 16:9 lub Cinemascope. Technologia Advanced Iris zapewnia z kolei duży kontrast dynamiczny.
 • VPL-VW270ES — Ten model to jak dotąd najtańszy z projektorów Sony wyświetlających zapierające dech obrazy 4K HDR. Jego atutem jest też nowy, stworzony dla graczy tryb input lag reduction – zmniejszający opóźnienie sygnału wejściowego.

Salon HCX Home Cinema eXperts w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 104 to nie tylko referencyjna sala kinowa i możliwość przetestowania projektorów przed zakupem, ale przede wszystkim doświadczony zespół ludzi łączący wysokie kompetencje obsługi klienta z profesjonalna wiedzą.

DNI OTWARTE Sony w Salonie HCX Home Cinema eXperts w dniach 21-25 września 2018 r.: piątek, poniedziałek, wtorek: godz. 10:00 – 18:00   oraz w sobotę 10:00 – 14:00. http://sklep.hcx.com.pl/

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.

(467)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(17)

 1. Dnia 25.09.2018 o 23:34, Gmeru napisał:

  WOW ależ to było spotkanie. Mega dzięki za przybycie wszystkich na miejsce. Aż jutro skrobnę relację bo nie spodziewałem się, że po 7h można wrócić tak pozytywnie naładowanym energią oraz z tak dużą dawką wiedzy na temat nowych projków sony ;D. Teraz po nocach będzie mi się śnił ten obiektyw od 870 ;ppp Czasem lepiej nie zobaczyć pewnych rzeczy :D W mojej głowie pojęcie "natywne 4K" nabrało nowego wymiaru. Teraz to raczej na jakim obiektywie to natywne ; )

  Gmeru kiedy planujecie Test 270 i reszty.. 🙂

 2. Testy będą wyglądać następująco: pełny test 270 + dodatek 570 (różnice) oraz laser 870. 270 pewnie pod koniec października i laser w listopadzie. Przed AVS chcielibyśmy się wyrobić. Ale też czekamy na sample bo muszą przyjść.

 3. Ok, dziękuję za informacje 😊, martwi mnie tylko ten niski poziom lampy 1500lm w stosunku do wyższego modelu. Zobaczymy co testy pokażą, bo na pokazie nie było to tak odczuwalne.

  Ps :na AS może już będą prezentacje nowych JVCów . .. 

 4. No właśnie, bo coś tu cicho o ewentualnych  testach JVC RS-2000 i RS-3000.

 5. Cicho bo czekamy. Przed avs powinno już coś być. Na AVS będą na 100%. 

 6. @Bipo jasność 270 w tescie wyszla troche ponad 1500 lm  - wiecej szczegółów w linku.

 7. Najlepsze jest to że 270 po kalibracji wyszła prawie 300lm mocniejsza od 570..  Pan zaleca ekran do 3m dla HDR czyli bym się ze swoim zmiescil bo mam 293.. 🙂

  🙂

  Zobaczymy jak test wypadnie u Maćka