Home News Szokująca nowość w polskiej telewizji naziemnej? Zagraniczny kanał, który wywoła burzę
Szokująca nowość w polskiej telewizji naziemnej? Zagraniczny kanał, który wywoła burzę

Szokująca nowość w polskiej telewizji naziemnej? Zagraniczny kanał, który wywoła burzę

1.33K
0

Naziemna telewizja cyfrowa – zupełnie niespodziewanie do konkursu o miejscu na ogólnopolskim multipleksie MUX-8 stanął węgierski nadawca TV2 Média. W polskiej telewizji chciałby on ulokować kanał o nazwie PTV. Co miałby nadawać? TV2 Média ma powiązania z premierem Viktorem Orbánem.

Telewizja naziemna w Polsce z kontrowersyjnym kanałem z Węgier? PTV w konkursie na miejsce na MUX-8

Konkurs na dwa kanały, które wkrótce wejdą na ogólnopolski MUX-8, rozpisany. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała do publicznej wiadomości listę nadawców, którzy wystawili swoich kandydatów. W zestawieniu są pozycje, których można się było spodziewać, ale wśród nich znalazła się też spora niespodzianka. Otóż do walki o nadawanie za darmo w domach Polek i Polaków stanął węgierski nadawca TV2 Média Csoport Zártkörűen Működő Részvénytársaság ze stacją o nazwie PTV.

Ponadto węgierski podmiot zwócił się również do Urzędu Patentowego RP z wnioskiem o rejestrację powyższego znaku słowno-graficznego PTV. W dokumencie czytamy: “Produkcja i organizacja rozrywkowych programów telewizyjnych i audycji radiowych; Produkcja filmów dokumentalnych i fabularnych, programów telewizyjnych, teleturniejów, audycji z interaktywnym udziałem widzów; Organizowanie, produkcja i prowadzenie programów i imprez artystycznych, estradowych, sportowych, rekreacyjnych”.

TV2 Média nadaje na Węgrzech między innymi jeden z największych kanałów komercyjnych: TV2. Stacja emituje przeróżne treści – od filmów i seriali, przed programy informacyjne i publicystyczne, aż po teleturnieje. Poza tym w portfolio nadawcy znajduje się 13 innych stacji nadających w tym kraju. Motywacja tej grupy do ulokowania kanału w polskiej telewizji naziemnej nie jest znana, ale źródło – serwis Wirtualnemedia.pl – podaje, że ma ona związki z premierem Węgier Viktorem Orbánem.

Jakie kanały chcą nadawać na MUX-8 telewizji naziemnej? Do konkursu przystąpiły: TV Republika, wPolsce24 i Polska24.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ptv-tv2-media-mux-8-krrit-urzad-patentowy-rp-tv-republika-koncesja-wegry-viktor-orban-pis


Przeczytaj więcej:

(1328)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x