Home News Władza nie ustawi nam kanałów na pilotach do TV. Lex Pilot odrzucone w komisji sejmowej!
Władza nie ustawi nam kanałów na pilotach do TV. Lex Pilot odrzucone w komisji sejmowej!

Władza nie ustawi nam kanałów na pilotach do TV. Lex Pilot odrzucone w komisji sejmowej!

114
0

W środę zapadła decyzja niemal grzebiąca nadzieję rządu na przeforsowanie kontrowersyjnej ustawy Lex Pilot. Sejmowa Komisja Cyfryzacji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii odrzuciła wzbudzający wiele dyskusji projekt, w ramach którego posłowie PiS chcieli wymusić na prywatnych operatorach umieszczenie kanałów TVP na początkach swoich list.

Telewizja: ustawa Lex Pilot odrzucona w sejmowej komisji! Nie będzie kanałów TVP na początkach list?

Projekt ustawy Lex Pilot, który od wielu tygodni był przedmiotem sporej publicznej debaty, w toku głosowania został odrzucony na posiedzeniu sejmowej Komisji Cyfryzacji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Przypomnijmy, że rządzący chcieli wprowadzić rewolucyjne zmiany w telewizji, między innymi nakazując operatorom umieszczanie na pozycjach od 1 do 5 wyłącznie kanałów Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info i TVP Kultura.

Po oburzeniu, jakie wzbudził pomysł ugrupowania sprawującego władzę w kraju, projekt Lex Pilot został znacznie złagodzony. Ostatecznie zapis o pozycjach od 1 do 5 na listach kanałów został usunięty. Zrezygnowano też z pomysłu poszerzenia przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji listy stacji w ramach zasady “must carry, must offer”, czyli takich, które muszą być oferowane klientom nieodpłatnie.

To jednak niewiele zmieniło i projekt został odrzucony. Czy to zatem koniec sławnego Lex Pilot? Niekoniecznie – podjęta przez wspomnianą komisję decyzja może jeszcze zostać unieważniona przez Sejm. Wtedy projekt na powrót pojawi się w komisji. Wygląda jednak na to, że do wprowadzenia proponowanych przez rząd zapisów jest daleko.

telewizja kablowa kanały tvp rozrywka seriale hd sat film gdzie jak odbierać
Rząd chciał ustawić widzom listy kanałów u prywatnych operatorów. Ustawa Lex Pilot upadła w sejmowej komisji

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/lex-pilot-jest-decyzja-poslow-ws-kontrowersyjnego-projektu-6881637811624896a.html


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(114)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x