Home News JVC: projektory 4K z serii DLA-NX otrzymają ulepszenie HDR10
JVC: projektory 4K z serii DLA-NX otrzymają ulepszenie HDR10

JVC: projektory 4K z serii DLA-NX otrzymają ulepszenie HDR10

215
2

Trzy projektory firmy JVC wkrótce otrzymają ważną aktualizację firmware’u. Dzięki temu modele z serii DLA-NX zyskają usprawnienia związane z wyświetlaniem HDR10.

W październiku firma JVC wprowadzi nową aktualizację systemu dla następujących projektorów 4K: DLA-NX9, DLA-NX7 oraz DLA-NX5. Update ma zapewnić lepsze wyświetlanie treści w HDR10. W najnowszym uaktualnieniu JVC zastosuje technologię Frame Adapt HDR. Zapewnia ona optymalizację poziomu jasności, koloru i kontrastu z uwzględnieniem pojedynczych ramek filmu (aniżeli scen).

JVC

Rozwiązanie JVC nie pobiera metadanych, lecz korzysta z algorytmów opracowanych przez firmę. Analizują one każdą ramkę obrazu, ustalając szczytowe wartości jasności. Następnie optymalizuje on obraz wraz z HDR-em aby zapewnić (w teorii) najlepszą możliwą jakość, jednocześnie dbając o to aby nie przekłamać kolorów.

Producent zapewnia, że jego rozwiązanie zapewnia głębszą czerń oraz poszerzoną paletę barw w ciemniejszych scenach. Z kolei w tych jaśniejszych powinniśmy zobaczyć obraz z wyższą luminancją, ale zachowujący swoje oryginalne kolory.

Algorytmy JVC od teraz będą operowały także przy 18-bitowym przetwarzaniu gammy (poprzednio było to 12-bit), co powinno się przełożyć na znaczące zredukowanie efektu bandingu, a także przekłamania czerni.


ZOBACZ TAKŻE: JVC LX-NZ3: laserowy projektor 4K HDR


Fimware zapewni także wsparcie dla treści w proporcjach 16:9 przy użyciu soczewek Panamorph Paladin DCR, a także autokalibrację dla sensora Spyder X.

Źródło: HDVTest

(215)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. Oglądałem na IFA, Frame Adapt HDR działa znakomicie. Przede wszystkim dotyczy to poziomu jasności w ciemnych i w jasnych scenach. W jasnych nie są przepalone, w ciemnych nie gubią się szczegóły.

     

    Pozdro