Home News Jeszcze więcej filmów 4K w Polsce! Nowy kanał Filmax 4K ogłosił wiosenną ramówkę. Co zobaczymy?
Jeszcze więcej filmów 4K w Polsce! Nowy kanał Filmax 4K ogłosił wiosenną ramówkę. Co zobaczymy?

Jeszcze więcej filmów 4K w Polsce! Nowy kanał Filmax 4K ogłosił wiosenną ramówkę. Co zobaczymy?

249
0

Nowy polski kanał z filmami – Filmax – zaprezentował szczegóły wiosennej ramówki. Odbiorcy będą mogli oglądać jeszcze więcej klasyków kina, a ponadto zwiększy się zakres emisji popularnego serialu westernowego. Filmax dostępny jest między innymi w jakości 4K!

Wiosenna ramówka Filmax – nowe pasmo z filmami

Już od dziś widzowie kanału Filmax mogą oglądać nowe pasmo filmowe, które będzie startowało niezmiennie o godzinie 16:20. Mają być w nim emitowane filmy kina amerykańskiego, westerny, produkcje kung-fu i horrory. Zmiana w programie podyktowana jest – jak informuje nadawca – oczekiwaniami oglądających.

Dodatkowo w Filmax częściej będzie nadawany serial westernowy “Bonanza”. Będzie go można od teraz oglądać codziennie o 8:20 i 16:20. To klasyczna produkcja realizowana w latach 1959-1972. Akcja serialu dzieje się w trakcie wojny domowej oraz po niej. Ogromne ranczo Cartwrightów położone jest w Virginii, w stanie Nevada, w USA, niedaleko złóż srebra. Żyje na niej czterech synów wraz z ojcem Benem. Każdy z nich był synem innej żony Bena. Żadna z ich matek już nie żyje. Western opisuje ich przygody wraz z ich wieloma problemami. Serial składa się z 430 odcinków.

Gdzie obejrzymy w Polsce nowy kanał Filmax 4K? Sprawdzamy telewizję naziemną, telewizje satelitarne oraz kablowe!

Kto dziś może oglądać “Filmax” i w jakiej jakości?

Kanał jest dostępny przede wszystkim w telewizji naziemnej – na multipleksach MUX-L3 (Łódź, Częstochowa, Kamieńsk i Tomaszów Mazowiecki) oraz MUX-L4 (Wrocław, Świdnica i okolice). Tam można go jednak póki co oglądać wyłącznie w jakości SD.

Ostatnio zwiększyła się natomiast jego dostępność dla widzów telewizji kablowych. Początkowo został udostępniony w łódzkiej sieci Toya, gdzie obecnie można go oglądać zarówno w HD (pakiety Oszczędny, Wygodny, Bogaty, pozycja 130) jak i w 4K (pakiet Bogaty, pozycja 202). Ponadto “Filmax” został też włączony do oferty Telewizji Kablowej Chopin z Wejherowa. Kanał jest tam dostępny w jakości HD, a odbierać go mogą abonenci pakietu Srebrnego i Start Box – na pozycji 325. W ostatnich dniach do swojej oferty w 4K dołączyła go także sieć Vectra.

Nowy polski kanał filmowy 4K "Filmax" rozpoczął nadawanie. Gdzie go możemy znaleźć i co tam można obejrzeć?

Treści dostępne na kanale “Filmax” to głównie klasyczne amerykańskie produkcje: filmy i seriale. W ramówce znalazł się też program “Kabaretowy szał” oraz magazyny filmowe ukazujące kulisy produkcji największych hitów kinowych. W styczniu nadawca zapowiedział ponadto poszerzenie oferty o filmy azjatyckie, m.in. pozycje z Brucem Lee i Jackie Chanem.

O zamiarze uruchomienia nowego kanału poświęconego filmom spółka MWE Broadcast poinformowała w połowie grudnia 2020. Oferta jest skierowana do widzów w wieku powyżej 50 lat, a nadawca uzasadnia taki wybór grupy docelowej faktem, że jej członkowie zazwyczaj poszukują treści w telewizji, omijając na ogół serwisy z materiałami na żądanie.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://media2.pl/media/164738-Wiecej-filmow-w-nowej-ramowce-Filmax.html


Przeczytaj więcej:

(249)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x