Home Jaki kupić telewizor? Jaki wybrać telewizor LG: OLED czy NanoCell TV?
Jaki wybrać telewizor LG: OLED czy NanoCell TV?

Jaki wybrać telewizor LG: OLED czy NanoCell TV?

9.76K
0

Telewizory OLED Premium

Półka telewizorów premium jest szeroka i zawiera trzy organiczne modele: E9, C9 oraz B9. Modele pod względem obrazu są do siebie zbliżone chociaż B9 wydaje się nieco uboższy pod tym względem jednak w rzeczywistości świeci również na poziomie premium. Największe różnice można zauważyć w wyglądzie gdzie E9 jest przeznaczona dla fanów indywidualizmu. Seria C9, występuje w ogromnym, 77 calowym rozmiarze.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

LG OLED E9 (55″, 65″)

Telewizor LG OLED E9, wydany na 2019 rok, to bez dwóch zdań godny następca modelu E8. Wyraźne zmiany poczyniono już na poziomie designu ekranu. Telewizor wydaje się teraz lewitować w powietrzu, gdyż cała powierzchnia elementu podpierającego matrycę jest przezroczysta. W ubiegłym roku znajdowała się tam aluminiowa stopka, która ten efekt nieco zaburzała. W kwestii jakości obrazu znajdziemy tu kilka istotnych udoskonaleń, które w pewnych przypadkach mogą dawać bardzo wymierne korzyści. Pierwsze z nich to funkcja “Płynnej gradacji”, która bardzo skutecznie maskuje niedoskonałości słabej jakości materiałów wideo i nie powoduje jednocześnie rozmycia obrazu. Druga to obecność portów HDMI 2.1 obsługujących pełną specyfikację tego standardu. Możemy więc liczyć na obsługę rozdzielczości 4K 120Hz z komputerów PC i konsol w przyszłości, a także funkcje Variable Refresh Rate (VRR) czy Auto Low Latency Mode (ALLM), które są przydatne dla graczy. Wsparcie dla standardu WiSA audio to krok milowy w kierunku prostoty budowy domowego kina domowego. W stosunku do modeli z 2018 roku zauważymy także usprawniony system operacyjny webOS ThinQ z technologią AI. Posiada on asystenta głosowego, który rozumie w języku naturalnym, a w przyszłości nastąpi integracja z asystentem Google. Nowa odsłona systemu przyniosła także ekran do sterowania urządzeniami w otoczeniu (IoT), oraz wygodniejsza obsługę urządzeń peryferyjnych za pomocą pilota od telewizora.

Telewizor LG OLED E9 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Advertisement
Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

Dostępność
Model Cena (w PLN)
LG OLED55E9PLA 10 999 zł
LG OLED65E9PLA 15 499 zł

LG OLED C9 (55″, 65″, 77″)

Test LG OLED C9 2019 rok

LG OLED C9 posiada kilka istotnych udoskonaleń, które w pewnych przypadkach mogą dawać bardzo wymierne korzyści. Pierwsze z nich to funkcja “Płynnej gradacji”, która bardzo skutecznie maskuje niedoskonałości słabej jakości materiałów wideo i nie powoduje jednocześnie rozmycia obrazu. Druga to obecność portów HDMI 2.1 obsługujących pełną specyfikację tego standardu. Możemy więc liczyć na obsługę rozdzielczości 4K 120Hz z komputerów PC i konsol w przyszłości, a także funkcje Variable Refresh Rate (VRR) czy Auto Low Latency Mode (ALLM), które są przydatne dla graczy. Wsparcie dla standardu WiSA audio to krok milowy w kierunku prostoty budowy domowego kina domowego. Usprawniono także system operacyjny webOS ThinQ z technologią AI. Posiada on asystenta głosowego, który rozumie w języku naturalnym (polski!), a w przyszłości nastąpi integracja z asystentem google. Nowa odsłona systemu przyniosła także ekran do sterowania urządzeniami w otoczeniu (IoT), oraz wygodniejsza obsługę urządzeń peryferyjnych za pomocą pilota od telewizora.

Telewizor generuje bardzo wysokiej jakości obraz zarówno w technologii Full HD jak i 4K Ultra HD. Telewizory LG OLED szczycą się mianem najlepszych TV OLED, spośród wszystkich producentów, do pracy w jasnych pomieszczeniach.

Telewizor LG OLED C9 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

LG OLED B9 (55″, 65″)

LG OLED B9 test

Telewizor został wyposażony w drugiej generacji procesor obrazu α7 Gen 2 oraz m.in w port HDMI 2.1 (pełne 48 Gbps)(eARC). Jego benefity będą szczególnie odczuwalne dla fanów gier i sportu. Nowy protokół HDMI obsługuje bowiem 4K przy 120 FPS / Hz. Inną technologią, w którą wyposażony jest B9 to Variable Refresh Rate (VRR). Jest to nic innego jak system kompensacji spadków FPS w grach oraz redukcji input lagu. Jeśli dany tytuł nie wyciąga stałych 60 klatek, lecz np. oscyluje w granicach 45-50, to dzięki VRR nie powinniśmy odczuć żadnego szarpania animacji, ani rozrywania ramek obrazu. Dopełnieniem tych gamingowych funkcji jest ALLM, czyli Auto Low Latency Mode. Jest to tryb automatycznego włączania trybu gry przy przełączeniu na sygnał z konsoli. HDMI 2.1 zapewnia także eARC, czyli poszerzoną wersję Audio Return Channel, upraszczającego korzystanie ze dodatkowego sprzętu (np. amplitunerów czy soundbarów Dolby Atmos) podłączonych do telewizora.

Nie brakuje tutaj też wsparcia dla protokołu AirPlay 2, umożliwiającego m.in. strumieniowanie multimediów z urządzeń na iOS i MacOS – także przy zachowaniu Dolby Vision w obrazie. Telewizor wyróżnia się także bardzo szerokimi kątami widzenia oraz obsługą formatu premium HDR Dolby Vision.

Telewizor LG OLED B9 można zakupić w sieci sklepów RTV Media Expert

Ceny pochodzą z dnia 26.09.2019

Dostępność
Model Cena (w PLN)
LG OLED55B9PLA 7499 zł
LG OLED65B9PLA 11 499 zł

Możecie również u nas przeczytać:

Advertisement

(9757)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o
Greg
Gość
Greg

Witam. Mam zamiar w tym roku wymienić tv stary 32 calowy fullHD. Nie jestem maniakiem filmowym ale lubię oglądnąć dobry film zazwyczaj są to filmy z Netflix lub innych tego typu platform. Pytanie następujące czy kupic Lg oled 55 cali C9 czy coś większego 65 cali 9010PLA gorsza jakość ale większy ceny porównywalne. Jeszcze jedno w UK modele OLED C9 są z oznaczeniem MLB i PLA. Jaka jest róznica.

Tomasz
Gość
Tomasz

Ja przesiadłem się z 42 cali na OLEDa FullHD 55 cali. Odczułem różnicę w wielkości. Wg mnie C9 byłby lepszym wyborem. Sam teraz przymierzam się do C9. Tylko poczytaj o wadach OLED, bo kupując taki telewizor trzeba być ich świadomym.

balic
Gość
balic

Bardzo fajnym telewizorem z kropkami kwantowymi był Philips 8303, chyba zresztą jest jeszcze dostępny.