Home Jaki kupić telewizor? Jaki telewizor kupić? Przegląd wyświetlaczy 2016. LCD czy OLED?
Jaki telewizor kupić? Przegląd wyświetlaczy 2016. LCD czy OLED?

Jaki telewizor kupić? Przegląd wyświetlaczy 2016. LCD czy OLED?

24.67K
0

High-end, czyli najlepsze co 2016 rok przyniósł

 

1. LG OLED – seria B6, C6, E6 i G6 (55″, 65″, 77″)

Do filmów:

100% Complete

Do filmów UHD:

90% Complete

Do telewizji:

60% Complete

Do sportu:

70% Complete

Do gier: 

85% Complete

Kąty widzenia: 

100% Complete

e6v_5Firma LG posiada w ofercie cztery serie wyświetlaczy OLED Ultra HD. Wyświetlacze nie różnią się w zasadzie jakością obrazu, odróżnia je osprzęt (głośniki) i wykonanie, a także cechy takie jak krzywizna ekranu (model C6), wsparcie dla technologii 3D (B6 nie posiada), oraz input lag (w B6 jest najwyższy chociaż i tutaj ogłoszono już poprawę poprzez update oprogramowania i wprowadzenie trybu HDR Gra). Oferują one najwyższą jakość obrazu, dla pasjonatów seansów kinowych. Model E6/G6 byłby moim osobistym wyborem, gdybym obecnie kupował telewizor dla siebie.

Przeczytaj testy: LG OLED B6J, LG OLED 65C6V, LG OLED 65E6V

Cena: 9 300 – 99 000zł

2. Panasonic DX900 (58″, 65″)

Do filmów:

90% Complete

Do filmów UHD:

100% Complete

Do telewizji:

95% Complete

Do sportu:

90% Complete

Do gier: 

75% Complete

Kąty widzenia: 

20% Complete

dx900Najlepszy wyświetlacz LCD 2016, ex aequo z Sony ZD9. Cytując z podsumowania: Pod koniec 2015 roku, gdy miałem styczność z wieloma wyświetlaczami OLED w tym od Panasonica, odniosłem wrażenie, że rozdział LCD jest już całkowicie zamknięty. Miło jest na początku 2016r. przekonać się, że wciąż można stworzyć wyświetlacz LCD, który zaskoczy i który przesunie granice możliwości tej technologii. DX900, bo oczywiście o nim mowa, jest tak dobry, że w zasadniczej kwestii – czerni i kontrastu – do OLEDa mu niewiele brakuje, a przy tym dostarcza coś, z czym ta druga technologia aż tak dobrze sobie nie poradzi jeszcze przez jakiś czas – wyśmienity HDR, dzięki szczytowej jasności dochodzącej aż do 1200cd/m2!

Przeczytaj test: Panasonic DX900, oraz aktualizacja o HDR

Cena: 9 999 – 14 999zł

3. Sony ZD9 (65″, 75″, 100″)

Do filmów:

90% Complete

Do filmów UHD:

100% Complete

Do telewizji:

90% Complete

Do sportu:

80% Complete

Do gier: 

85% Complete

Kąty widzenia: 

20% Complete

Wyświetlacz niezwykle podobny do DX900 pod względem walorów obrazu. Różni się detalami, stopą kontrastu, względem negatywnych zjawisk (efekt halo), czy płynnością ruchu (nieco gorsza, ale mniej artefaktów w ruchu). Największą różnicą jest system Android TV, oraz inne wykonanie (trudno powiedzieć czy lepsze, moim zdaniem na podobnym poziomie). Cytując z podsumowania: Najnowszy flagowiec Sony ZD9, to bez wątpienia najlepszy i najbardziej dopracowany telewizor tejże marki w historii firmy. Jest to zarazem drugi ekran LCD w tym roku, któremu przyznajemy najwyższą ocenę – referencja. Jest ona w pełni zasłużona, gdyż wyświetlacz w każdej kategorii oferuje „mount everest” możliwości technologicznych. Miłośnikom kina domowego zapewnia hipnotyzującą, niemalże oledową czerń, dzięki systemowi podświetlenia z 648 strefami. Z tego samego powodu zapewnia także rewelacyjny efekt HDR. Bez względu na rodzaj treści daje się idealnie skalibrować, by wyświetlać barwy tak jak chciał reżyser, a już nawet wybrane ustawienia fabryczne oferują dużą część tego efektu.

Przeczytaj test: Sony ZD9

Cena: 19 199 – 249 999zł

4. Philips POS901f (55″)

Do filmów:

95% Complete

Do filmów UHD:

85% Complete

Do telewizji:

60% Complete

Do sportu:

70% Complete

Do gier: 

40% Complete

Kąty widzenia: 

100% Complete

Wyświetlacz organiczny ze stajni Philipsa oferuje podobne walory obrazu do modeli LG. Możemy zatem liczyć na rewelacyjną sprawność w filmach i świetne kąty widzenia. Ponadto otrzymujemy system operacyjny Android TV, oraz unikalne podświetlenie Ambilight. To jedyny OLED na ryku, wykorzystujący obie te technologie! Cytat z podsumowania: Telewizor OLED od Philipsa wygląda na bardzo dopracowany wyświetlacz, pomimo, że jest pierwszym ekranem organicznym w ofercie Philipsa. Ostatnie lata, poświęcone na udoskonalanie technologii nie poszły na marne. Dzięki temu uzyskaliśmy produkt godny polecenia, który jakością obrazu staje na równi z najlepszymi ekranami OLED dostępnymi już na rynku. Różnice, w dziedzinie jakości obrazu sprowadzają się do niewielkich niuansów, np. tego, że Philips zapewnia efekt HDR o nieco niższej mocy, ale za to bez sztucznego podbijania jasności w tonach średnich.

Przeczytaj test: Philips POS901f

Cena: ?

(24665)

0 0 głos
Article Rating
Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl

127
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x