Home News Informacje prasowe Jaki telewizor będzie idealny do PlayStation 5? Te modele otrzymają funkcje dedykowane konsoli a przy ich zakupie otrzymamy aż 400 zł do PlayStation Store!
Jaki telewizor będzie idealny do PlayStation 5? Te modele otrzymają funkcje dedykowane konsoli a przy ich zakupie otrzymamy aż 400 zł do PlayStation Store!

Jaki telewizor będzie idealny do PlayStation 5? Te modele otrzymają funkcje dedykowane konsoli a przy ich zakupie otrzymamy aż 400 zł do PlayStation Store!

2.79K
1

Telewizory Sony BRAVIA XR mają wkrótce zyskać zupełnie nowe funkcje obrazu, które pozwolą na jeszcze lepszą współpracę z konsolą! W nowych modelach pojawią się technologie Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode. O co w nich chodzi i jak będą działać? Dlaczego według Sony to najlepsze telewizory do tej konsoli?

Najlepszy telewizor do PlayStation 5? Modele Sony BRAVIA XR dostaną nowe funkcje gamingowe

Telewizory Sony BRAVIA XR zyskają nowe funkcje, które zapewnią jeszcze lepsze wrażenia użytkownikom konsoli nowej generacji PS5. Telewizory „Idealne do PlayStation 5” będą miały dwie nowe funkcje stworzone z myślą o PS52: Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode. Umożliwią też wyświetlanie niezwykle szczegółowego obrazu o rozdzielczości 4K z szybkością do 120 kl./s, zgodnie ze specyfikacją gier wykorzystujących standard HDMI 2.13. Małe opóźnienie sygnału wejściowego, które w modelach Z9J4 wynosi jedynie 6,0 ms, przekłada się na płynność i szybkość reakcji podczas strzelania, zmagań sportowych i w innych grach z szybką akcją.

Telewizory Sony BRAVIA XR wyświetlają fantastycznie realistyczne obrazy, pełne żywych kolorów i atrakcyjnych dla oka kontrastów. Uzupełnieniem warstwy wizualnej jest unikatowa technologia „dźwięku z obrazu”, przenosząca w środek akcji zarówno miłośników kina, jak i zapalonych graczy.

Test Sony BRAVIA XR A80J OLED Google TV PS5 hdmi 2.1
Telewizor Sony BRAVIA XR A80J i konsola PS5 w redakcji HDTVPolska

Specjalne funkcje w telewizorach BRAVIA XR „Idealne do PlayStation 5”:

  • Auto HDR Tone Mapping5 – automatyczne mapowanie odcieni HDR: funkcja Auto HDR Tone Mapping6 optymalizuje ustawienia HDR podczas początkowej konfiguracji konsoli PS5. Konsola automatycznie identyfikuje poszczególne modele telewizorów BRAVIA XR i dobiera najlepsze ustawienie HDR. Ponieważ mapowanie poziomu odcieni HDR uwzględnia parametry wyświetlacza w telewizorze BRAVIA, wszystkie szczegóły i kolory są dobrze widoczne nawet w scenach o wysokim kontraście. Łatwiej będzie dostrzec na przykład obiekty na torze Gran Turismo 7, co ułatwi graczom decyzję o kolejnym ruchu.
Jaki telewizor będzie idealny do PlayStation 5? Te modele otrzymają funkcje dedykowane konsoli. Przy zakupie aż 400 zł do PlayStation Store!
fot. Sony
  • Auto Genre Picture Mode7 8 – dostosowywanie trybu obrazu do gatunku: telewizory BRAVIA XR mogą wykryć, czy użytkownik konsoli włączył grę, czy też ogląda film lub telewizję. Podczas gry funkcja Auto Genre Picture Mode automatycznie uaktywnia tryb Gra, by zmniejszyć opóźnienie sygnału wejściowego i przyspieszyć reakcje. Do tej pory telewizory odtwarzały filmy z konsoli również w trybie Gra. Nowa funkcja umożliwia automatyczne uruchomienie trybu Standardowy, jeśli konsola PS5 jest używana do oglądania filmów w streamingu lub z płyt Blu-ray™ Ultra HD. W trybie tym przetwarzanie sygnału ma na celu przede wszystkim zwiększenie ekspresji obrazu.

Funkcja Auto Genre Picture Mode zostanie udostępniona w ramach przyszłych aktualizacji oprogramowania konsoli PS5 i telewizorów BRAVIA, zaplanowanych na koniec 2021 r.

Jeszcze lepsze wrażenia dzięki produktom audio Sony

Telewizory BRAVIA XR znakomicie współpracują z szeregiem produktów audio Sony, w tym zestawem kina domowego HT-A9 oraz soundbarami HT-A7000 i HT-A500010. Funkcje Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode działają także w przypadku podłączenia tych produktów bezpośrednio do konsoli PS5.

Nowa era dźwięku przestrzennego w salonie? Sony HT-A9 - tak niepozornego i potężnego zestawu kina domowego jeszcze nie było! Tworzy scenę z 12 głośników
Sony HT-A9; fot. Sony

Więcej informacji o telewizorach BRAVIA XR „Idealne do PlayStation 5” podano na stronie producenta.

Sony przekazuje nabywcom telewizorów BRAVIA XR cyfrowe kody o łącznej wartości 400 zł do PlayStation Store

Sony Europe B.V. we współpracy z Sony Interactive Entertainment (SIE) rozpoczyna nową promocję! Mogą w niej wziąć udział nabywcy telewizorów BRAVIA XR10, jako pierwszych na świecie wyposażonych w inteligencję poznawczą. Osoby spełniające warunki promocji na terenie Polski otrzymają cyfrowe kody o łącznej wartości 400 zł do wykorzystania w serwisie PlayStation Store. Oferta dotyczy zakupów wybranych modeli telewizorów w okresie promocji u uczestniczących w niej sprzedawców.

[1] Telewizory BRAVIA XR „Idealne do PlayStation 5” to Z9J, A90J, A80J, X95J i X90J.

[2] Funkcje Auto HDR Tone Mapping i Auto Genre Picture Mode zostaną udostępnione w ramach aktualizacji oprogramowania konsoli PS5 i telewizorów BRAVIA, zaplanowanych na koniec 2021 r.

[3] Wymagana jest gra na PS5 zgodna z formatem 4K / 120 kl./s.

[4] Opóźnienie sygnału wejściowego zmierzono w telewizorze Z9J dla wejścia HDMI i gry 4K 120 kl./s w wewnętrznym środowisku testowym. Opóźnienie w innych modelach i rzeczywistym użytkowaniu lub specyficznych warunkach może być inne. Opóźnienie sygnału wejściowego zmierzone w tych samych warunkach testowych w telewizorach A90J/A80J/X95J/X90J wynosi 8,5 ms.

[5] Wymagana jest aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation®5 i telewizora BRAVIA. Aktualizacje te będą dostępne pod koniec 2021 r.

[6] Termin wydania: marzec 2022 r. W przygotowaniu na PlayStation®

[7] Wymagana jest aktualizacja oprogramowania konsoli PlayStation®5 i telewizora BRAVIA. Dostępność: koniec 2021 r.

[8] Funkcja Auto Genre Picture Mode działa przy włączonym trybie Obraz auto.

[9] Wymagana jest aktualizacja oprogramowania. Dostępność od wiosny 2022 r.

[10] Telewizor zawiera procesor, który kompleksowo analizuje wiele elementów obrazu w połączeniu z punktami koncentracji uwagi, naśladując sposób widzenia przez człowieka. Według stanu na 7 października 2021 r. żadna inna marka nie zadeklarowała wprost takiej inteligencji poznawczej w swoim procesorze do telewizora. Weryfikacja: Strategy Analytics.

magicLinks_2_1

Źródło: informacje prasowe firmy Sony

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Przeczytaj więcej na temat produktów firmy Sony:

(2792)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Waflo
Waflo
3 miesięcy temu

mam telewizor TCL 65C825, gra się świetnie, wszystko płynnie chodzi, nie laguje, można sobie pograć nawet w dynamiczne gry bez problemu

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x