Home Testy Mobile HD Jaki flagowy smartfon wybrać do Netflixa? TOP 5 grudzień 2019
Jaki flagowy smartfon wybrać do Netflixa? TOP 5 grudzień 2019

Jaki flagowy smartfon wybrać do Netflixa? TOP 5 grudzień 2019

1.77K
0

W październiku przygotowaliśmy dla Was listę pięciu najlepszych naszym zdaniem smartfonów do oglądania filmów i seriali w serwisie Netflix. Teraz wracamy do tego zestawienia, by zaktualizować je o smartfony, które miały w międzyczasie swoje premiery i zasługują na miano świetnych narzędzi dla kinomaniaków.

Idealny smartfon do Netflixa

Żyjemy w idealnych czasach dla wielbicieli filmów i seriali. Tej rozrywce można się dziś oddawać na tak wiele sposobów, że zwykły telewizor wyposażony w kablówkę wydaje się już reliktem przeszłości. Oglądamy na komputerach, oglądamy na laptopach i tabletach, oglądamy też na smartfonach.

Te ostatnie stały się standardem w autobusach, tramwajach czy pociągach. A wiadomo, że jak już podróżujemy – czy to do pracy czy na wypoczynek poza miasto – to często włączamy Netflixa. Oferta amerykańskiego giganta streamingowego jest tak oszałamiająco bogata, że wybór filmów i seriali wszelkiej maści mamy niemal nieograniczony.

Ale czy smartfon może z powodzeniem zastąpić duży ekran topowego telewizora będącego centralnym punktem salonu? Rozmiarami i wygodą użytkowania zapewne nie, ale już jakością wyświetlacza i najnowszymi technologiami telefony wcale nie pozostają w tyle – szczególnie te topowe. Dokonaliśmy zatem selekcji wśród flagowych urządzeń największych producentów i podjęliśmy próbę ustalenia, na których z nich pochłanianie netfliksowych treści sprawi użytkownikowi najwięcej satysfakcji.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Najlepsze smartfony do Netflixa wybraliśmy według następującego kryterium: przede wszystkim musiały to być urządzenia dostępne obecnie na rynku. Nie wzięliśmy pod uwagę tych, które są jeszcze przed premierą, albo na temat których posiadamy już sporo informacji, ale nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone. Po drugie musiały być flagowymi telefonami w portfolio branych pod uwagę producentów. Po trzecie – posiadać wyświetlacz OLED lub AMOLED o jak największej przekątnej i jak najwyższej rozdzielczości. Wreszcie musiały cechować się pełnym wsparciem dla treści HDR od platformy Netflix i pokaźnym ładunkiem baterii, na wypadek gdybyśmy chcieli obejrzeć np. wszystkie pięć sezonów Breaking Bad pod rząd.

Wybrane telefony ułożyliśmy w kolejności alfabetycznej, nie sugerujcie się więc ich kolejnością w tym tekście. Każdy z nich zapewni najwyższą jakość doznań. Przedstawiamy zatem 5 high-endowych smartfonowych propozycji dla tych z Was, którzy w żadnych okolicznościach nie wyobrażają sobie dnia bez Netflixa.

Jaki flagowy smartfon wybrać do Netflixa? TOP 5 grudzień 2019
fot. Amrit Pal Singh / Dribbble

Możecie również u nas przeczytać:

(1768)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o
Sławek
Gość
Sławek

Podaliście tylko modele które są z tych najbardziej popularnych.
Na szczycie listy powinien znaleźć się Asus ROG Phone 2.
Fakt, że to smartphone gamingowy, jednak jest idealnie stworzony do oglądania Netlixa:

– AMOLED 120HZ
– 6,7 cała!
– HDR, duża jasność wyświetlacza
– brak jakichkolwiek dziurek czy notchy w ekranie
– potężna bateria 6000 mah
– najwydajniejsze podzespoły
– najlepsze głośniki w historii smartphonów

Sam obejrzałem kilka różnych odcinków na Natflixie i Prime Video. Nie ma lepszego telefonu do oglądania tego typu treści!

Gorąco polecam!