Home News ISE 2018 ISE 2018: Samsung 3D Cinema LED Screen czyli nowa jakość kina – wrażenia!

ISE 2018: Samsung 3D Cinema LED Screen czyli nowa jakość kina – wrażenia!

665
1

Jesteśmy właśnie po premierowym pokazie kina bez projektora czyli komercyjnego rozwiązania firmy Samsung opartego na wyświetlaczu modułowym 3D Cinema LED. Był to światowy debiut tego typu rozwiązania.

Na zamkniętym pokazie zobaczyliśmy ekran o szerokości 5m i rozdzielczości 2k! Jest to 1/4 ekranu 4k (10m), który pracuje w komercyjnych kinach w Korei, a niebawem także w Europie

Ten udoskonalony ekran utrzymuje stałą jasność wyświetlanych napisów, obrazów a nawet drobnych szczegółów z niespotykaną dotychczas precyzją, nawet po założeniu przez widzów okularów 3D. W przeciwieństwie do standardowych kin 3D o mniejszym zasięgu widzenia, te z ekranem 3D Cinema LED firmy Samsung zapewniają poprawę jakości oglądania w całej sali kinowej. Dzięki temu wszyscy widzowie mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń z każdego miejsca na widowni.

3D Cinema LED gwiazdorska kontynuacja

Dostosowanie możliwości wyświetlania do treści 3D stanowi znaczący postęp w stosunku do pierwszego modelu kinowego ekranu Samsung Cinema LED. Zaprezentowany w marcu 2017 r. ekran Cinema LED o szerokiej rozpiętości tonalnej (HDR) przewyższa możliwościami rozwiązania stosowane w salach kinowych z tradycyjnymi projektorami. Zapewnia najwyższej jakości walory wizualne, znakomite parametry techniczne i niezawodność, tak ważne zarówno dla kin, jak i fanów filmowej rozrywki.

(665)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1)

  1. Ciekawe. Ale w dół toto się pewnie nie będzie chciało za bardzo skalować, zwłaszcza do typowo konsumenckich wielkości 50-70"