Home News iPhone 8 umożliwi nagrywanie wideo w 1080p przy 240 FPS?
iPhone 8 umożliwi nagrywanie wideo w 1080p przy 240 FPS?

iPhone 8 umożliwi nagrywanie wideo w 1080p przy 240 FPS?

531
0

Zgodnie z cyklem wydawniczym Apple, iPhone 8 należy spodziewać się już w przyszłym miesiącu. Było już wiele przecieków na jego temat, a najnowszy sugeruje, że urządzenie będzie w stanie nagrywać obraz w 1080p przy 240 klatkach na sekundę.

Niedawno ujawniono zrzut ekranu pokazujący fragment kodu iOS, w którym pojawił się zapis o nagrywaniu wideo w 4K przy 60 klatkach na sekundę, natomiast teraz mamy do czynienia z doniesieniami na temat 1080p@240 FPS. Programista aplikacji na iOS Guillherme Rambo (tak, nazwisko!) opublikował właśnie tweeta, z którego wynika, że urządzenie będzie w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli przy 240 kl. / s. – nie tylko tylną, lecz także przednią kamerką.

https://twitter.com/_inside/status/895384590726176772

W tym momencie nie sposób powiedzieć, czy owa funkcjonalność będzie dostępna wyłącznie dla jednego, najnowszego modelu iPhone’a w wersji Plus, czy także dla pozostałych edycji, w tym regularnej. Tak już czasami się zdarzało, że pewna funkcjonalność produktów Apple była ograniczona jedynie do wariantu Plus ich flagowych smartfonów. Na przykład iPhone 7 Plus posiadał podwójną kamerę tylną (z obiektywem panoramicznym i teleobiektywem). Dodatkowo, inne fragmenty kodu wyjawione przez Rambo sugerują, że iPhone 8 będzie wspierać także HDR.

iPhone 8 zapowiada się w wielu aspektach na przełomowy – według rozmaitych przecieków ma on być już pozbawiony fizycznego przycisku Home, natomiast zastępujący go wirtualny substytut będzie mógł się skalować w zależności od sytuacji, a nawet całkowicie znikać. Wszystko zapewne celem zmaksymalizowania powierzchni użytkowej ekranu – wszak bezramkowy design jest teraz na topie. Na weryfikację wszystkich tych rewelacji będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do następnego miesiąca.

(531)

Jakub Krawczyński Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.