Home News Hisense ULED: Dwuwarstwowy LCD TV debiutuje w Chinach
Hisense ULED: Dwuwarstwowy LCD TV debiutuje w Chinach

Hisense ULED: Dwuwarstwowy LCD TV debiutuje w Chinach

3.28K
7

Firma Hisense właśnie wprowadziła do sprzedaży w Chinach dwuwarstwowy LCD TV (tzw. ULED XD), model U9E.

Podwójny panel LCD, tak zwany ULED XD, zaprezentowało Hisense w tym roku na CES 2019. Produkt ten był wtedy jeszcze prototypem, natomiast teraz wszedł on regularnej sprzedaży w Chinach. Model ten nosi oznaczenie U9E.

Serwis Flatpanels spekuluje, że dostawcą paneli użytych do produkcji tej serii jest BOE. Ekran U9E złożony jest z jednego panelu czarno-białego z podświetleniem Direct LED i panelu kolorowego 4K. Ich połączenie ma zapewnić lepsze lokalne wygaszanie, pokrycie kolorów oraz HDR – tak twierdzi producent. Luminancja ULED XD wynosi 1000 nitów, a liczba stref wygaszania to 8,3 mln (każdy indywidualny piksel). Ponadto Hisense twierdzi, że ich produkt zapewnia 100 razy głębszą czerń niż jakikolwiek inny panel LCD.

ULED

Cena telewizora ULED XD wynosi 18 000 juanów (około 9,956 złotych). W tym momencie dostępna jest jedynie wersja 65-calowa, natomiast w przyszłym roku mają nadejść modele 55- i 75-calowe. Niewykluczone, że U9E mógłby ukazać się także poza Chinami, a w przyszłych wersjach jest szansa na użycie dwóch paneli LCD 4K.


ZOBACZ TAKŻE: Telewizory Hisense OLED wchodzą do sprzedaży w Europie


Źródło: Gizmochina

(3281)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(7)

 1. oj zaczyna się dziać - to co elita z japonii i korei nie była w stanie ogarnąć robią chińczycy - wreszcie

   

 2. Ciekawe co na to samsung z ich ok 500 stref wygaszania we flagowcu tegorocznym .Hisense mówi o kilku milionach stref wygaszania wiec walka z oledem?

 3. Qled, Oled, Uled... można zwariować już od tego.

 4. 9 hours ago, llukk said:

  Ciekawe co na to samsung z ich ok 500 stref wygaszania we flagowcu tegorocznym .Hisense mówi o kilku milionach stref wygaszania wiec walka z oledem?

  Podobno Hisense za strefę wygaszania ma każdy indywidualny piksel, bo ich technologia na to rzekomo pozwala.

 5. Może się okazać, że to świetne rozwiązanie.

  Jak zdobędzie rynek przed mikroledem, to jego wprowadzenie będzie bardzo wątpliwe.

   

   

 6. Widziałem ten ULED na targach, doopy nie urywał.