Home News Hisense ULED: Dwuwarstwowy LCD TV debiutuje w Chinach
Hisense ULED: Dwuwarstwowy LCD TV debiutuje w Chinach

Hisense ULED: Dwuwarstwowy LCD TV debiutuje w Chinach

3.60K
8

Firma Hisense właśnie wprowadziła do sprzedaży w Chinach dwuwarstwowy LCD TV (tzw. ULED XD), model U9E.

Podwójny panel LCD, tak zwany ULED XD, zaprezentowało Hisense w tym roku na CES 2019. Produkt ten był wtedy jeszcze prototypem, natomiast teraz wszedł on regularnej sprzedaży w Chinach. Model ten nosi oznaczenie U9E.

Serwis Flatpanels spekuluje, że dostawcą paneli użytych do produkcji tej serii jest BOE. Ekran U9E złożony jest z jednego panelu czarno-białego z podświetleniem Direct LED i panelu kolorowego 4K. Ich połączenie ma zapewnić lepsze lokalne wygaszanie, pokrycie kolorów oraz HDR – tak twierdzi producent. Luminancja ULED XD wynosi 1000 nitów, a liczba stref wygaszania to 8,3 mln (każdy indywidualny piksel). Ponadto Hisense twierdzi, że ich produkt zapewnia 100 razy głębszą czerń niż jakikolwiek inny panel LCD.

ULED

Cena telewizora ULED XD wynosi 18 000 juanów (około 9,956 złotych). W tym momencie dostępna jest jedynie wersja 65-calowa, natomiast w przyszłym roku mają nadejść modele 55- i 75-calowe. Niewykluczone, że U9E mógłby ukazać się także poza Chinami, a w przyszłych wersjach jest szansa na użycie dwóch paneli LCD 4K.


ZOBACZ TAKŻE: Telewizory Hisense OLED wchodzą do sprzedaży w Europie


Źródło: Gizmochina

(3603)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

8
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o