Home News HBO Max nie wchodzi do Polski! Koncern odpuszcza Europę i podaje nowy termin. Wciąż będziemy się męczyć z HBO GO
HBO Max nie wchodzi do Polski! Koncern odpuszcza Europę i podaje nowy termin. Wciąż będziemy się męczyć z HBO GO

HBO Max nie wchodzi do Polski! Koncern odpuszcza Europę i podaje nowy termin. Wciąż będziemy się męczyć z HBO GO

8.29K
0

Bardzo zła wiadomość dla wszystkich wyczekujących serwisu HBO Max w Polsce: koncern WarnerMedia zdecydował o przesunięciu terminu wejścia swojej hitowej usługi do Europy. Nowa planowana data to początek 2022 roku. Polskim użytkownikom przyjdzie się jeszcze pomęczyć z HBO GO.

HBO Max nie pojawi się w Polsce w 2021 roku! Jest nowa data wejścia do Europy – kiedy?

Platforma HBO Max zadebiutuje w Europie – w tym w Polsce – dopiero na początku 2022 roku. Pierwotnie wejście następcy HBO GO do naszego kraju zaplanowano na połowę bieżącego roku. WarnerMedia postanowiło zmienić strategię po niedawnym wejściu usługi do 39 krajów Ameryki Południowej i regionu Karaibów. Koncern planuje skupić się na działaniach na tym obszarze świata, czasowo porzucając plany dotyczące Starego Kontynentu.

Do tej pory wydawało się oczywiste, że HBO GO zostanie zastąpione w Polsce przez uruchomiony w 2020 roku w USA serwis w okolicach trwających właśnie wakacji. Dyskutowano już o potencjalnej cenie za dostęp i ofercie. Teraz, po diametralnej zmianie w kalendarzu, wszystko jest możliwe. Znów cofamy się do etapu domysłów i spekulacji – przez kolejne 6 miesięcy bardzo dużo może się zmienić w podejściu i planowaniu HBO. Wciąż jednak pewne jest, że prędzej czy później HBO Max wejdzie do Polski. Jeśli nie wydarzą się kolejne tego typu niespodzianki, najpewniej nastąpi to w ciągu kilku pierwszych miesięcy kolejnego roku.

Wiemy kiedy HBO Max zadebiutuje w kolejnych krajach! Polska jeszcze chwilę poczeka
Niestety – jeszcze trochę poczekamy!

HBO Max poza USA nie straszy cenami. Jaka cena będzie w Polsce?

29 czerwca HBO Max otworzyło swoje wrota dla użytkowników z aż 39 krajów zlokalizowanych w Ameryce Południowej i w regionie Karaibów. To pierwsze debiuty amerykańskiego giganta poza ojczyzną. Oferta różni się nieco od tej dostępnej w USA. Obok podstawowego planu zapewniającego do pięciu profili, oglądanie na trzech ekranach jednocześnie oraz jakość HD i 4K, włączono też tańszy, znacznie uboższy plan.

Nie jest to jednak zapowiadany szumnie i włączony w końcu w Stanach abonament z reklamami, a całkowicie mobilny plan. W jego ramach chętni mogą oglądać treści wyłącznie na smartfonach czy tabletach i tylko w jakości SD. Mogą też pobrać do 5 filmów czy odcinków seriali, podczas gdy subskrybenci wyższego planu mogą ich posiadać w swojej bibliotece do 30 w tym samym czasie.

Co najważniejsze, globalny gigant SVoD wziął pod uwagę sytuację ekonomiczną w krajach Ameryki Łacińskiej, dostosowując do niej ceny. Najtaniej jest w Brazylii, gdzie standardowy plan kosztuje w przeliczeniu 21 złotych miesięcznie, a niższy niecałe 15 zł. W Meksyku użytkownicy płacą kolejno 29 i 19 zł, natomiast w Chile 36 zł i 25 zł. To wciąż znacznie mniej niż w USA, gdzie za korzystanie z bogatej oferty HBO Max w 4K trzeba uiścić równowartość 57 zł, a abonament bez 4K i z reklamami kosztuje 38 zł.

HBO Max dostępne w kolejnych 39 krajach! Co z Polską? Gigant zaproponował zupełnie nową, tańszą subskrypcję!

Co zatem z ceną HBO Max w Polsce? Nie ma jeszcze na ten temat żadnych konkretnych informacji, bo i też wejście platformy na nasz rynek nie zostało oficjalnie potwierdzone. Za HBO GO (które zostanie zastąpione przez nowy twór) w Polsce trzeba płacić miesięcznie 24,99 zł. W świetle najnowszych informacji można mieć nadzieję, że okolice tej kwoty mimo wszystko zostaną utrzymane. Nie wiadomo oczywiście jakie opcje HBO da Polakom – czy zaproponuje plan z reklamami, czy śladem Ameryki Południowej włączy subskrypcję mobilną. Na chłodno trzeba zakładać, że za możliwość oglądania treści w 4K HDR (czyli za najwyższą opcję) będzie trzeba zapłacić grubo ponad 30 złotych miesięcznie.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hbo-max-w-polsce-premiera-2022-rok


Przeczytaj więcej na temat VoD i streamingu: 

(8288)

1 1 głos
Article Rating

4
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x