Home News Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie – oficjalny tytuł Epizodu IX
Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie – oficjalny tytuł Epizodu IX

Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie – oficjalny tytuł Epizodu IX

1.17K
0

Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie – tak ma nazywać się u nas Epizod IX. Rodzimy dystrybutor, Disney Polska, właśnie podał oficjalny polski tytuł.

19 grudnia odbędzie się w naszych kinach premiera filmu Gwiezdne Wojny: Skywalker Odrodzenie. Dzisiaj na stronie polskiego oddziału Disneya nadchodząca produkcja J.J. Abramsa została opatrzona właśnie takim tłumaczeniem. Poniżej można obejrzeć znany już wcześniej materiał ze zwiastuna, ale w polskiej wersji, wraz z nową planszą tytułową na końcu:

Skywalker Odrodzenie to podtytuł, który bez wątpienia wzbudzi wiele kontrowersji. Ogólnie rzecz biorąc, dystrybutor u nas nie ma łatwego zadania. Wystarczy sięgnąć pamięcią do filmu o Hanie Solo. Co brzmi zgrabnie, krótko i dźwięcznie po angielsku, niekoniecznie potrafi osiągnąć ten sam efekt po polsku. A fani Star Wars to jedna z najbardziej wybrednych społeczności…

A wy, jak oceniacie dobór podtytułu dla Epizodu IX?

Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie

Źródło: Disney Polska

(1168)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o