Skocz do zawartości
adamo_

Jak kupić w USA i gdzie (wysyłka do PL)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak czytam o tych wysyłkach morskich i chiałbym się dowiedzieć jaka firma się tym zajmuje? Chciałbym dokładnie poinstruować mojego sprzedawce żeby nie płacić za wysyłkę 1000USD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam delemat jaką komórkę kupić mam kilka na oku ale wy oczywiście będziecie wiedzieć lepiej zakładany budżed 700-750 zł narazie na oku mam nokie 9500 , samsunga x830 , sony ericsson w710i i motorole v6 maxx jak znacie coś lepszego dawajcie coś w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo bym prosił o wksazanie Bluray 3D Oppo 93 (model z USA) , który będzie bez problemu działał w PL. Wiem, że również jest dostępna wersja europejska tego modelu Oppo 93EU, ale czy wersje Opo z USA z tzw Region Free czytają oraz mają takie same właściwości co wersja EU, bo różnica w zakupie to ok 1 tys PLN.

Poniżej zamieszczam linki skąd chciałbym ściągnąć sprzet:

http://www.ebay.pl/itm/Oppo-BDP93-Multi-Region-Code-Free-Blu-Ray-DVD-Player-/360359730431?pt=DVD_Players_Recorders&hash=item53e71d1cff

http://www.ebay.pl/itm/OPPO-BDP-93-MULTI-REGION-CODEFREE-3D-BLU-RAY-DVD-PLAYER-/360368316862?pt=DVD_Players_Recorders&hash=item53e7a021be

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleda :P

Chcę kupić budę Moneual Black Aluminum MonCaso 312B; niestety u nas raczej nie do dostanie; w sklepach z UE jej koszt to około 1500 zł; zakup w usa około 700 zł.

Chcękupić w newegg.com - niestety nie wysyłają do PL; no więc będę musiał skorzystać z jakiegoś pośrednika.

Ofert firm pośredniczących jest w necie od groma - mogę prosić o namiary na jakiegoś pewniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić usbox.pl, naprawdę dobry serwis, znajomego firma sprowadza za jego pośrednictwem zakupy z USA, cenowo są bardzo przystępni. Paczki są wysyłane lotniczo raz w tygodniu, potem tylko przechodzą przez Agencję Celną i masz ją w Polsce. Potem już wszystko zależy od AC, kiedy dostarczą ci do domu. Wystarczy tylko wypełnić formularz szacunkowej wyceny paczki https://www.usbox.pl/formularz-wyceny/?type=1 i et voila - wiesz, ile musisz zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł górnika roku dostajesz :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wykopię temat, a co..

Jestem zachwycony wynikami testów telewizorów Vizio z serii P i M na rok 2016. Oczywiście dostępne tylko w USA.

Czy ktoś ma doświadczenie ze sprowadzaniem takich delikatnych gabarytów zza oceanu? Lub może planuje kupić większą ilość na handel? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę tytuł górnika roku choć ze zwykłej ciekawości. Nadal to jest opłacalne?? Maja tam nowsze modele z innymi parametrami czy coś takiego? Jak z kupnem tam na przykład Sony 65 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w USA projektor JVC RS400. Z tego co wiem będę musiał zapłacić 22% cła.Pytanie dotyczy przebiegu oclenia.Rozumiem,że firma kurierska dostarczy projektor do urzędu celnego(w Krakowie).Kto i jak będzie mnie informował o cle?.Czy będę musiał jechać do urzędu celnego?.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz list z urzędu z prośba o dokumentację. Możesz wysłać mailem. Opłaty celne będą mogły być pobrane przez listonosza ("za pobraniem").

Jakie jest cło, to nie wiem, ale vat to 23%. Podobno są jakieś zwolnienia.

Poczytaj np tu: https://www.usbox.pl/blog/przedzialy-oplat-celnych-56.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby żona nie widziała listu. Czy będę wiedział ,że przesyłka właśnie dotarła do urzędu celnego(telefon,email)?.Wolałbym, żeby nic mi do domu nie przychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podałeś numer telefonu i jest na liście przewozowym to zadzwonią do Ciebie czy się zgadzasz z wycena i naliczonymi oplatami.. Mozna było odebrać w urzędzie i tam opłacić lub kurier dostawał przesyłkę do odbioru za pobraniem. Dwa razy tak zrobiło dhl, gdy sprowadzałem telefony z Azji.

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wysłałem sprzedającemu prośbę o podanie telefonu w adresie wysyłki.Czyli mogę opłacić i odebrać przesyłkę w urzędzie celnym?. Pewnie będę miał w śledzeniu przesyłki podane kiedy dotarła do urzędu celnego.

Dziękuję za wszystkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy pobierano ode mnie opłaty celne i zawsze było tak, jak wcześniej opisałem. W liście dostałem prośbę o przedstawienie dokumentacji czyli dowód zakupu (np. wydruk z aukcji ebay), dowód zapłaty, koszt transportu. To wszystko wysyłasz mailem i na tej podstawie obliczają cło i podatek VAT. Raczej wątpię w telefon z pytaniem o akceptację wyceny opłat ale być może ktoś miał takie doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka razy pobierano ode mnie opłaty celne i zawsze było tak, jak wcześniej opisałem. W liście dostałem prośbę o przedstawienie dokumentacji czyli dowód zakupu (np. wydruk z aukcji ebay), dowód zapłaty, koszt transportu. To wszystko wysyłasz mailem i na tej podstawie obliczają cło i podatek VAT. Raczej wątpię w telefon z pytaniem o akceptację wyceny opłat ale być może ktoś miał takie doświadczenia.
Do mnie DHL dwa razy dzwonił po przybyciu przesyłki do terminalu. Raz pojechałem do nich i płaciłem w DHL cło, a raz przysłali kurierem za pobraniem. Tak było we Wrocławiu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi czekać mi czkać na informację, że przesyłka jest w kraju i kontakt a firmą kurierską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...