Skocz do zawartości
adamo_

Jak kupić w USA i gdzie (wysyłka do PL)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś doświadczenie w kupnie przez internet sprzętu z USA ? chodzi mi o drobne rzeczy typu kamera, dvd itp

czy jakies kosmiczne cło trzeba placic ? czy trzeba miec karte kredytową VISA aby oplacic to od razu czy mozna za pobraniem? jak to wygląda krok po kroku i gdzie najlepiej szukać i kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adamo_' post='92858' date='24.03.2008, 10:09 ']Ma ktoś doświadczenie w kupnie przez internet sprzętu z USA ? chodzi mi o drobne rzeczy typu kamera, dvd itp

czy jakies kosmiczne cło trzeba placic ? czy trzeba miec karte kredytową VISA aby oplacic to od razu czy mozna za pobraniem? jak to wygląda krok po kroku i gdzie najlepiej szukać i kupić ?[/quote]
1. Drobne rzeczy, czyli płyty DVD/CD/BR itp.... Wysyła amazon.com... Potrzebna karta kredytowa.
2. Elektronikę wysyła [url="http://www.bhphotovideo.com/"]http://www.bhphotovideo.com/[/url] Potrzebna karta kredytowa
3. Cło jest teraz minimalne. Gorzej z VAT'em. Jest naliczany.
4. Rozwiązaniem jest e-bay. Niestety dużo szukania chętnych do wysłania do Europy.... Ale są... Można robić przelewy (nie polecam),
lepiej płacić za pomocą PayPal'a (potrzebna karta kredytowa).
5. Na e-bay'u można się umówić ze sprzedającym aby wysłał przedmiot jako "prezent", lub napisał, że wraca z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed zakupem należy sprawdzić możliwość pracy urządzenia w Europie, bo w znacznej części sprzętu sprzedawanego w USA takiej możliwości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='92862' date='24.03.2008, 10:24 ']1. Drobne rzeczy, czyli płyty DVD/CD/BR itp.... Wysyła amazon.com... Potrzebna karta kredytowa.
2. Elektronikę wysyła [url="http://www.bhphotovideo.com/"]http://www.bhphotovideo.com/[/url] Potrzebna karta kredytowa
3. Cło jest teraz minimalne. Gorzej z VAT'em. Jest naliczany.
4. Rozwiązaniem jest e-bay. Niestety dużo szukania chętnych do wysłania do Europy.... Ale są... Można robić przelewy (nie polecam),
lepiej płacić za pomocą PayPal'a (potrzebna karta kredytowa).
5. Na e-bay'u można się umówić ze sprzedającym aby wysłał przedmiot jako "prezent", lub napisał, że wraca z serwisu.[/quote]


mam pytanie... w jaki sposób naliczane jest cło i VAT do takich zakupów? Rozumiem, że jeżeli na ebay'u znajdę jakiś sklep z USA który wysyła do Polski, to z nimi mogę się dogadać żeby opisali przdmiot jako prezent..

pzdr
ŁK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dogadaniem jest roznie, w zasadzie jest to przestepstwo podatkowe, w USA sami wiecie jak z tym jest.
Na ebay coraz wiecej chetnych do sprzedawania do Europy, niestety jak doliczysz transport, VAT i transformator to nie jest tak rozowo (w Szwecji clo+VAT jest doliczane do sumy: cena plus transport, wiec nie zawsze sie oplaca).
Poza tym jest teraz straszne "ssanie" z Europy i sami siebie przelicytujemy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...mozna takze placic plaska karta Visa Electron Inteligo PKO BP, mBanku, Invest Banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Wlasnie jestem po akcji sprowadzenia Playstation 3 i paru pierdół z USA, mówiąc szczerze droga przez mękę. Najlepiej to zrobić przez rodzinę w USA. Ja swojej siostrze wysłałem karte debetowa czyli nasza taka do bankomatu, ona wybierają tam pieniądze jest to najtańszy sposób wysłania kasy. Oplata to troszku wyższy kurs no i to co bank doliczy ok 2%, przy większych sumach naprawdę opląty nie sa wielkie. Paczka została wysłana przez Fedex po 2 dniach była w Polsce no i zaczęły sie schody. Trafiła do oclenia Fedex poinformował mnie o tym po 2 dniach, musiałem opisać co jest w paczce i ile to kosztuje. Clo na elekt. jest 0% ale naliczany jest podatek VAT 22%. Do ceny sprzętu naliczany jest koszt wysyłki i z tego dopiero naliczają VAT. Siostra wysłała sprzęt wyciągając z pudelek oryginalnych i do środka nie może trafić żaden rachunek. Napisała wartość paczki i po dużej zniżce bo ma znajomego w Fedexie co ma zniżki wysłała sprzęt koszt wysyłki 9kg paczki 129 $ po zniżkach. Paczka ubezpieczona na 200$, po 7 dniach dostałem rachunek za VAT i oplata za oclenie - 260 zl. Na moje szczecie sprzęt został uznany za używany bo mogło być znacznie gorzej. Wiec naprawdę 3ba sie zastanowić czy warto ja w paczce miałem troszku więcej sprzętu i do przodu bylem z 300 zl. Jedyny plus ze gry na PlayStation w USA sa przez pól. Najważniejsze zasady to:
- zero oryginalnych pudelek
- brak rachunków w środku
- wysyłką z prywatnego adresu a nie sklepu czy firmy
- isc w zaparte ze sprzęt jest używany i od rodziny
Mozna wysłać paczkę przez Polamer ale morska prawie wogole nie cla i napisać ze w środku sa piżamy ale jak zginie to pozostanie zmula. Fedex jest bezpieczny ale cla wszystko i nie ma przeproś.

Ciekawostka paczka w z drugiej strony USA po 2 dniach w Polsce, a w Polsce była 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja paczka z odtwarzaczem BR/HD DVD leży 7-my dzień w urzędzie celnym. Dzwoniłem i dowiedziałem się, że może sobie leżeć do 12 dni... I to, że zapłaciłem za wysłanie ekspresowe, które powinno dojść w 5 dni nikogo nie interesuje. Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawa opowieść.
Wręcz karykaturalna.
Otóż:
[1] Pan celnik (reprezentuje interes Unii Europejskiej) nie jest kretynem.

[2] "Wartość początkowa" jest ustalana na podstawie oględzin dokonanych przez celnika ( funkcjonariusz państwowy reprezentujący interes państwa czyli nas wszystkich).
Towar wjeżdżający w obszar celny Unii Europejskiej musi być wyceniony z uwagi na róne systemy podatkowe.
[quote]Siostra wysłała sprzęt wyciągając z pudelek oryginalnych i do środka nie może trafić żaden rachunek.[/quote]Więc żadne kartony, faktury nie są i nie mogą być w myśl praw EU brane pod uwagę.
To jest lipa. Strata czasu i energii.
[quote]ma znajomego w Fedexie co ma zniżki wysłała sprzęt koszt wysyłki 9kg paczki 129 $ po zniżkach.[/quote]
Ja zas 30 kg zapłaciłem bez żadnych tam zanjomośco 76 USD. Ale statkiem LOKO w podwarszawskiej miejscowości.

[3] Celnik ustala taryfę celną towaru. I tu jest małe pole do manewru jeżeli mamy z nim bezpośredni kontakt.
Importując preamp ONKYO musiałem ( chciałem) wysokiej izbie opowiedzieć co to jest preamp i kodery AUDIO HD.
Muszę powiedzieć, że grono celników ( Filia Urzędu Celnego PRUSZKÓW dla DOMA EXPORT) słuchało mnie uważnie.

Pewnie później ( ale przed odbiorem - kto to wytrzyma !) można protestować.

Pierwsze słyszę aby na granicy była opcja "second hand". Jest "mienie przesiedlenia".
Jest też ciekawa opcja " powracający z naprawy".

[4] VAT naliczany jest w UE od wartości produktu na granicy ( czyli włącznie z kosztami transportu - to oczywiste dlamnie).

Stawka celna ( prawiłowo: opłata graniczna) to jedynie sprawa prawidłowej kwalifikacji towaru.

Na koniec:
cała moja wiedza ( HD fana importera z przymusu) jest z internetu. Póżniej to wupraktykowałem z sukcesem.
KONKLUZJA:
Niech żyje INTERNET i jego bezmiar wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='97480' date='17.04.2008, 21:02 ']Moja paczka z odtwarzaczem BR/HD DVD leży 7-my dzień w urzędzie celnym. Dzwoniłem i dowiedziałem się, że może sobie leżeć do 12 dni... I to, że zapłaciłem za wysłanie ekspresowe, które powinno dojść w 5 dni nikogo nie interesuje.[/quote]
Taaa, czasami mają zwały w tym urzędzie. Samsung BD-P1400 na początku roku szedł do mnie chyba 5 tygodni (Priority Mail Int'l). Potem już każda następna paczka dochodziła szybciej. Ostatni rekord to iStar który szedł z NY (przez kumpla) dokładnie 7 dni (w sobote wysłane, w następną dostarczone). Ale Express Mail Int'l to zazwyczaj mi idzie 5-7 dni.
Ale widocznie teraz mają jakiś zastój znowu, bo mi też paczka od poniedziałku leży na cle...

[quote name='dominikjestem' post='97489' date='17.04.2008, 21:42 ']Bardzo ciekawa opowieść.
Wręcz karykaturalna.[/quote]

Karykaturalna czy nie, ale dokładnie tak jak kolega napisał. Zero rachunków w środku, niska wartość (najbezpieczniej do $45), oznaczone jako prezent, pomaga liścik w środku z bajką pod tytułem "przesyłam prezent dla Zosi". Do takich przesyłek często nawet nie zaglądają i to nie jest żadna lipa ani strata czasu tylko wypróbowana metoda.
Miałem przypadek, że gość z Kanady wysłał mi paczkę do której wrzucił wydruk z eBaya i podał wartość $200. Musiałem wysłać wydruk z eBaya, PayPala, wyciąg z karty i napisać oświadczenie, że zapłaciłem tyle a tyle i co to jest. Cła nie było (elektronika) ale VAT oczywiście dowalili. Identyczne paczki z USA tylko z niską wartością i bez rachunków w środku przechodzą bez problemu. Ostatnio na przykład puścili mi dwa iStary i iPhone'a (w jednej paczce). Paczka była otwierana przez celników. Tak więc stanowczo nie są to bajki.

Co do wyceny towaru to właśnie faktura jest tutaj wyznacznikiem a nie widzimisię celnika. Jak nie ma faktury a odbiorca nie ma jak udowodnić ile zapłacił (nie ma wydruku z aukcji, ze sklepu internetowego, paypala czy czegoś takiego) to wtedy mogą sobie ustalać wartość rynkową.
Było zresztą głośno jakiś czas temu, że Polacy zawierali z Niemcami fikcyjne umowy na 100 Euro na sprzedaż samochodów wartych na przykład 5000 Euro. Reszta szła pod stołem a akcyza była naliczana od 100 Euro. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak do mnie dziadek wysyłał paczkę z USA z ubraniami etc to zadnego cła nie było, normalnie przywozili do domu, podpis i do widzenia, 15-20 kg kosztowało do 40 USD. Fakt, ze paczka morska szła 3-4 tyg ale nigdy nic nie zginęło, 0 dodatkowych opłat. To jak to jest w końcu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób musi być opisany sprzęt elektroniczny, aby trafił na stawkę 0%? Chodzi mi o bardziej szczegółowe określenie z taryfy celnej niż "elektronika". Pamięta ktoś może? Tutaj drobna pomyłka celnika może skończyć się przypadkowym bunusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A proszę, tu jest cała taryfa celna: [url="http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&dzial=516&wysw=4"]http://www.mf.gov.pl/index.php?const=2&...=516&wysw=4[/url]
Cło to jest małe piwo, często jest 0%, ale i tak jest VAT 22%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NAjlepiej wysyłać paczką morską jeżeli nie zależy nam na czasie to jakieś 5 tygodni, ale nikt sie do tego nie przyczepia odebrałem już chyba z 10 takich paczek i żadnego vatu cła i innych [beeep]ereli nie płaciłem taka paczka ok 40 kg jakieś 50 $.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda kupuję paczki małe gabarytowo, ale nigdy jeszcze nie zapłaciłem cła i vat'u na jakiś 30 paczkach, wartośći od 100 do 400 usd.

Tania przesyłka, gift i low value to podstawa. Wiadomo, zawsze jest jakieś ryzyko, że jeśli zaginie to lipa, ale jak na razie tylko raz miałem problemy i o dziwo dało się ustalić gdzie jest paczka bez trackingu, mając jej numer i dzwoniąc na sortownie PP. 90 % paczek nie jest nawet otwierane, po prostu pieczątka od Urzędu, że dopuszczono do obrotu i tyle.
First Class International ostatnio szło 6 dni, maksymalnie jakieś 10 dni więc wcale nie dużo szybciej niż Priority.
Oczywiście trzeba się zawsze dogadać ze sprzedającym żeby opisał paczkę jak trzeba, a w przypadku sklepów jest z tym ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląda sprawa gdyby ktoś chciał przywieźć coś (np. PS3) ze sobą, wracając do Polski samolotem?

Będzie doliczany VAT czy też potraktują to jako "prezent" itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Może i karykaturalna. Napisałem tak jak było z wysyłką w moim wypadku. Nie napisałem podręcznika jak wysłać paczkę z elektronika z USA tylko opisałem procedurę która sam przeszedłem. Nie napisałem że celnik jest kretynem, ale jak każdy może być bardziej lub mniej dokładny. Jeśli kartony i rachunki się nie liczą to dlaczego za sprzęt dostałem Vat wraz z opłatami 260 zł ( a powinienem dostać dobre 900 zł ). Oczywiście że można statkiem wysyłać taniej przecież nie pisałem o możliwościach transportu tylko jak wyglądało to z Fedexem, a wiem że dużo ludzi myśli o szybkim i bezpiecznym dostarczeniem sprzętu.
Nie jestem żadnym importerem z przymusu tylko chciałem zakupić sprzęt taniej w USA, a do końca tak nie wyszło. 3ba dobrze to przemyśleć bo różnie bywa. Może i internet jest bezmiarem wiedzy ale to nie encyklopedia. Nawet w każdym kłamstwie jest troszku prawdy, jeśli ktoś przeczyta wiele postów zawierających fragmenty wiedzy której potrzebuje po to ma rozum żeby sklecić to w jakaś całość i zrobić tak jak chce.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do samolotu jest ta sama zasada co z paczką żadnych oryginalnych opakowań i rachunków za sprzęt. Wieziesz swoją Play-ke i już.Trafisz na celnika który jest człowiekiem i nie robi z jednej Pley-ki halo przejdzie bez Vat-u. Trafisz na służbiste i będzie 22%.

Moja konkluzja jest taka: jeżeli by w Polsce Playstation3 kosztowało tak samo jak w USA 400$ , a nie ponad 600$ (1400zł) nikt by się nie motał w jakieś wysyłki z USA. Jeżeli istnieje możliwość kupienia czegoś taniej nikt nie będzie masochista i nie wyłoży 200$ więcej.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No szkoda, że nie mam żadnej familii w USA, bo zamarzyło mi się sprowadzenie projektora JVC DLA HD 100 czyli po amerykańsu RS-2 w tak śmiesznej cenie w porównaniu do europejskich, że aż spać nie moge...http://www.newyorkwholesaleaudiovideo.com/JVC-DLA-RS2UJVC-DLARS2UJVC-DLARS2-NOW-IN-STOCK-HURRY-LIMITED--P24711C0.aspx
No chyba, że ktoś z Kolegów ma jakieś dojścia i pomysły to coś tam by zarobił.
W razie czego to prosze o info deimos77@go2.pl
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa cla w PL to loteria.

Wlasnie wracam z poczty, gdzie odebralem matryce LED do appla kupiona na Tajwanie. Wartosc przesylki 200 usd, a cla mi nie dowalili, czekalem 7 dni.

Ale moj rekord oczekiwania to felgi. Kupilem w grudniu dostalem w marcu, co wiecej, dowalili mi clo i Vat, mimo tego, ze koles z ebaya wpisal niska wartosc.


Ciuchy natomiast wysyla mi ciotka "worami" przez Polamer i dostaje bez cla i vatu do domu :)




Najbezpieczniej: przez osobe prywatna, bez rachunku, bez deklarowanej wartowsci i powinno przejsc.


A jak by chcial ktos kupic samochod z USA, to zapraszam na pw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lipa' post='97630' date='18.04.2008, 18:31 ']a jak wygląda sprawa gdyby ktoś chciał przywieźć coś (np. PS3) ze sobą, wracając do Polski samolotem?

Będzie doliczany VAT czy też potraktują to jako "prezent" itp?[/quote]
Nikt do ciebie sie nie doczepi na 100%. 1-2 identyczne przedmioty mozna wiezc ze soba - masz do tego prawo. Gdyby ktos sie wypytywal dlaczego az 2 to mowisz ze jeden dla ciebie a drugi np. dla wujka i po problemie. Gorzej gdybys mial walizke z piecioma PS3. Wtedy moglyby sie zaczac "nieprzyjemnosci" B)
Pisze to na podstawie wlasnego doswiadczenia, poniewaz regularnie jezdze do USA :P Wlasnie w najblizsza sobote udaje sie tam, min. po PS3 i troche elektorniki :]

[quote name='bartMMM' post='97927' date='20.04.2008, 18:29 ']Co do samolotu jest ta sama zasada co z paczką żadnych oryginalnych opakowań i rachunków za sprzęt. Wieziesz swoją Play-ke i już.Trafisz na celnika który jest człowiekiem i nie robi z jednej Pley-ki halo przejdzie bez Vat-u. Trafisz na służbiste i będzie 22%.[/quote]

Nikt nie bedzie robil halo z twojego bagazu, jezeli bedziesz przewozil rozsadne ilosci.

Edytowane przez TaZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby ktoś potrzebował sprowadzić coś z USA niech da znać z opisem szczegółowym oraz kontaktem na priv.
Mozesz takze poprosic o wycene, skorzystac z [url="http://www.szopuj.pl"]http://www.szopuj.pl[/url] ofertowni ludzi trudniacych sie sprowadzaniem ze Stanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Panowie a macie doświadczenie ze sprowadzaniem z USA do UK a potem z UK do PL. Słyszałem, że w ten sposób ominiemy cło i vat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...