Skocz do zawartości
pmcomp

Telewizor Technisat HDTV 46/HDTV 40

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Firma TechniSat, znany niemiecki producent tunerów satelitarnych (w tym HDTV), mający swoją fabrykę także w Polsce w Obornikach Śląskich, wprowadzi latem na polski rynek swój najnowszy telewizor LCD o bardzo prostej nazwie: HDTV, w dwóch odmianach z oznaczeniem odpowiadającym przekątnej ekranu czyli[b] [size=4]HDTV 46 [/size][/b]i [b][size=4]HDTV 40[/size][/b].


[center][img]http://img141.imageshack.us/img141/9028/hdtv46wl4qf9.jpg[/img][/center]


W postach dotyczących testowanego u nas na portalu modelu 32" podnoszone były dwie ważne cechy powodujące dość słabą ocenę tego skąd innąd ciekawego modelu tj. wysoką cenę i brak wbudowanych tunerów HDTV.
A jak jest w tym przypadku? Zapewniam, że zupełnie odwrotnie ale ... przeczytajcie na spokojnie skróconą specyfikację techniczną modeli HDTV 46 i HDTV 40:

- ekran fullHD o rozdzielczości 1920x1080 (panel Samsung'a)
- kontrast 2000:1
- jasność 500 cd/mk2
- podwójny HDTV Multituner (2 x DVB-S2, 2 x DVB-T, 2 x DVB-C, 2 x analogowy kablowy, 2 x analogowy naziemny, 2 x analogowy radiowy FM)

[b][size=3]I przerwę tutaj na chwilę bo jestem pod ogromnym wrażeniem gdyż ten TV ma na pokładzie wszystko co można sobie tylko wymarzyć i do tego w wersji podwójnej, oczywiście w wersji MPEG-2 i MPEG-4 !!![/size][/b]

- zintegrowany dysk twardy z funkcją timeshift i PVR o pojemności 160 GB (dla HDTV 40) i 500 GB (dla HDTV 46)
- EPG (electronic program guide)
- menu w 14-u językach
- pamięć programów: 6000 (2000 dla ulubionych)
- aktualizacja oprogramowania
- dwudrożne głośniki bass reflex
- systemy wzmocnienia kontrastu i wygładzania krawędzi
- telegazeta Level 2.5, pamięć 1000 stron

wejścia/wyjścia:
- 3 HDMI (z HDCP)
- 1 YUV
- 1 S-video
- 3 scart (RGB, composite, S-video)
- 1 Ethernet 10/100baseTX (RJ45)
- 1 VGA
- 1 USB 2.0
- wyjścia cyfrowe dźwięku SPDIF: 1 coaxial i 1 optyczne (AC3 Dolby Digital bitstream out)
- wejście cyfrowe dźwięku SPDIF: 1 coaxial
- wyjście na subwoofer
- wyjście na słuchawki (regulowane)

- SmartCard reader dla zintegrowanego na pokładzie systemu dostępu warunkowego Conax
- 2 x Common Interface

tunery:
DVB-S (950...2150 MHz, DVB-S QPSK, DVB-S2 8PSK QPSK, DiSEqC)
DVB-C (47 - 862 MHz, 16/64/128/256 QAM)
DVB-T (174 - 860 MHz)
kodowanie video: MPEG-2, MPEG-4 H.264
kodowanie audio: MPEG-1, MPEG-2, AC3 stereo downmix.
bitrate: 4 - 31 Mbps


Co należy jeszcze dodać?

TechniSat daje 100% gwarancji badpixeli oraz 5-0 letnia gwarancję na telewizor. Bomba !!!
Sprzęt produkowany jest w fabryce w Niemczech, dostepny będzie w dwóch kolorach, w opcji 46" z dodatkowymi duzymi bezprzewodowymi głosnikami.
[b][size=3]
I na koniec cena: przewidywana dla modelu 40" to 9.999,- zł.[/size][/b]

Tu jeszcze link do dokładniejszych informacji: [url="http://www.hdtvorigin.com/hdtv/technisat-lcd-hdtv-46-introduction/"]http://www.hdtvorigin.com/hdtv/technisat-l...6-introduction/[/url]


źródło: informacje uzyskane w fabryce TechniSat w Obornikach Śląskich, prospekty informacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW,

teraz troszkę ochłonę i napiszę parę moich komentarzy.

Takiego wypasa jeszcze nie widziałem. Przyzwoita przekątna (ja chcę więcej !!!), matryca fullHD Samsunga (a może tak S-PVA ?), wyposażony we wszystkie potrzebne wejścia/wyjścia i do tego te tunery ... full wypas w zdublowanej wersji. Jeszcze jak by tak n-ka parowała swoje karty z tym Conaxem ... ale by się działo :rolleyes: . Wielki HDD i funkcje PVR.

Czego nam jeszcze trzeba ??? Gwaranja na 5 lat jest i do tego zero wadliwych pixeli (mam znajomego, który na KURO 60" ma jeden bad pixel i szlag go trafia bo go Pioneer/DSV olał :angry::blink: ).

Uważam że 10 tysiów za to wszystko nawet tylko w 40-u calach to cena bardzo przyzwoita.

Aż się nie mogę doczekać kiedy dostane go w swoje łapki do testów ;):lol: , tym razem Gmeru obejdzie się smakiem :o , moje śrubowkręty i młotki znowu znajdą zastosowanie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale naladowali wszystkiego....
all in one... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze taki kur[beeep]el :rolleyes: Choć ja kupuje lada moment 40zf355 ale on ma dla mnie idealne wymiary( idealnie się mieści w szafce, po kazdej stronie zostaje 1cm :blink: . No i cena pewnie będzie 6500, licze na to :angry:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='autorus' post='92513' date='22.03.2008, 08:13 ']Szkoda tylko ze taki kur[beeep]el :rolleyes: Choć ja kupuje lada moment 40zf355 ale on ma dla mnie idealne wymiary( idealnie się mieści w szafce, po kazdej stronie zostaje 1cm :blink: . No i cena pewnie będzie 6500, licze na to :angry:

Autorus[/quote][/i]
Chyba nie możesz się zdecydował na konkretny model.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty marzysz o 70 cali tylna projekcja, to teraz 40 cali samsung ci się podoba?

Tunery są w Loewe od kilku lat. Dyski są nawet w LG. Jedyna nowość to ethernet, ale Kury będą miały, i zaraz inni, taki nowy sznyt.

Mam wyłączone wszystkie reklamy w FF. Czy ta firma ma też banner na górze forum??? :rolleyes::blink::angry::lol:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='92521' date='22.03.2008, 10:01 ']Chyba nie możesz się zdecydował na konkretny model.

AS[/quote]

Ja jestem zdecydowany na konkretny model a raczej modele. Tak wychodzi ze od razu zmieniam 2szt.
Zamówiłem już 40zf355 a odnośnie samsunga 58p96fd rozmawiałem a digitalo.pl, maja na stanie lecz nie sa w stanie się wyrobic przed swietami więc rozmowę przełozylismy na po świetach.

Ostatnio jestem tak konsekwentny ze sam sie siebie boję ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo dla kogoś jak jak czyli użytkownika "polskiego HD" czyli na dzień dzisiejszy "n-ki" ten tv... jest na nic ;)
Tuner z HDD daje n (z większym dyskiem) a TV Full HD chocby Samsunga 40cali jest znacznie tańsze.
Firma bez tradycji w produkcji tv - a gwarancja... to jakas rekompensata. jak w Kia Cee'd
ot.. ciekawostka jak pies z dwoma ogonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='92634' date='22.03.2008, 19:38 ']o moja inteligencje sie nie martw, zajmij sie swoja.

z tego co zauwazylem ja i nie tylko ja w pewnym temacie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i odpowiadaniem na zadane pytania

bo jak inaczej wytlumaczyc, ze odpowiadales o czyms innym niz bylo pytanie?
a pytania byly skonstruowane bardzo prosto[/quote]


nie widze tutaj zadnej rewelacji, za 10 tys zl mozna kupic Sharpa HD1-46"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kriss33' post='92635' date='22.03.2008, 17:42 ']nie widze tutaj zadnej rewelacji, za 10 tys zl mozna kupic Sharpa HD1-46"[/quote]

Ale HD1 nie jest tak napakowany podwójnymi tunerami.


BTW usunąłem cała niemerytoryczną dyskusję.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...