Jump to content
Sign in to follow this  
jotce

PFL7862D vs. PFL7862D/10

Recommended Posts

w gazetce sklepu MIX E.... jest dostępny w promocji Philips PFL7862D z czasem reakcji matrycy 3ms. Tak samo podaje specyfikacja tego modelu na ceneo. Strona Philipsa i częsć sklepów internetowych podają 4ms, ale pojawia się przy tym model PFL7862D/10 - różnica w tej 10-ce. Ja chętnie kupiłbym ten telewizor, który testował SławekR, ale który to z nich??? Te same?
dzięki
jc

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak dla mnie to to samo. mysle ze po prostu nie pisza tego w nazwie i tyle. ktos kiedys pisal ze ta 10 to oznaczenie na rynek europejski czy polski. natomiast z tym czasem reakcji to raczej blad w opisie chyba ze philips go "ulepszyl"

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeden i ten sam telewizor. Deklarowany czas reakcji według normy/metody BEW wynosi 4ms. Nie ma żadnych alternatywnych - różnych matryc w modelu 7862D.

Wszelkie odstępstwa od parametrów fabrycznych deklarowane w różnych gazetkach - folderach to ewidentny błąd lub pomyłka. Ktoś w prosty sposób, nie zadając sobie trudu aby temat zgłębić dokładniej, przeniósł "cyferki" z modelu 9632D, który zbudowany jest w oparciu o inną matrycę.

"Ewolucja" parametrów w opisach, zamierzona czy też nie, ewidentnie wskazuje na ukłon w stronę cyferkowych fetyszystów, dla których magiczne milisekundy i kontrasty dynamiczne są [b]jedynym[/b] wyznacznikiem "jakości" telewizora.

Oczywiście jest to bzdura i z gruntu błędne podejście, nie mające żadnego odbicia w rzeczywistej jakości obrazu z danego telewizora.

Faktem też jest, że niestety wiele osób, szczególnie nie mających zbytniego rozeznania w temacie, woli sobie w ten sposób upraszczać sprawę. Stąd i biorą się takie "pomyłki" w opisach, bardzo wygodne z punktu widzenia marketingowego, takie "przypadkowe" pomyłki na korzyść cyferek. Tak tworzy się alternatywną rzeczywistość i legendy dla studiujących foldery marketingowe w poszukiwaniu liczb :).

Do Jotce - jeśli masz wątpliwości to oczywiście kup ten "lepszy" i "nowszy" telewizor. A i tak dostaniesz ten sam co wszędzie jest sprzedawany, no ale spokojny sen w nocy też jest ważny.

Edited by SlawekR

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzięki serdeczne. Faktycznie takie "pomyłki", za które i tak sieci nie odpowiadają, to niezły sposób na "lepszy" wybór.Swoją drogą o różnicy w matrycy wspomniał gość z Philipsa, ale nie był zbyt wiarygodny...sprawiał wrażenie,że ma zestaw gotowych odpowiedzi. Zdecydowanie bardziej wierzę w opinie użytkowników i doradców- jeszcze raz dzięki za wyczerpujące odpowiedzi:)
pozdr
jc

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='jotce' post='91891' date='18.03.2008, 21:58 ']dzięki serdeczne. Faktycznie takie "pomyłki", za które i tak sieci nie odpowiadają, to niezły sposób na "lepszy" wybór.Swoją drogą o różnicy w matrycy wspomniał gość z Philipsa, ale nie był zbyt wiarygodny...sprawiał wrażenie,że ma zestaw gotowych odpowiedzi. Zdecydowanie bardziej wierzę w opinie użytkowników i doradców- jeszcze raz dzięki za wyczerpujące odpowiedzi:)
pozdr
jc[/quote]

"Gość z Philipsa" mówisz? Brzmi dość tajemniczo.... a co do samych wypowiedzi różnych Eboków, Infolinii itp. to już mnie nic nie zdziwi po tym jak z jednego z Eboków uzyskałem informację, iż platforma X zamierza zacząć nadawanie w nowoczesnym standardzie HDMI :). Po tym już naprawdę nic mnie nie zdziwi.

Edited by SlawekR

Share this post


Link to post
Share on other sites

"gość z Philipsa"nie był wiarygodny, wiedział wszystko i od razu - aż nie do uwierzenia , że można znać tyle modeli i zupełnie od razu wiedział o co chodzi. Zastanawiam się tylko po co Philips miałby udoskonalić dostępny model TV zamiast nazwać go zupełnie inaczej i powiększyć rodzinę TV Philips (jeśli faktycznie miałaby ta matryca być lepsza - to z marketingowego punktu widzenia lepiej się tym chwalić...klienci tak bardzo lubią : NEW, SUPER, itp.-zresztą zwróciłeś na to uwagęB)
Prawdopodobnie kupimy ten TV w połowie kwietnia , do tego czasu i tak się pewnie wyjaśni. Choć przyznam szczerze , że wolałbym ten o którym piszesz, nawet jesli tam miałoby być lepiej-praktyka i teoria.
pozdr
jc

Edited by jotce

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='SlawekR' post='91876' date='18.03.2008, 19:44 ']przeniósł "cyferki" z modelu 9632D, który zbudowany jest w oparciu o inną matrycę.[/quote]


Mam pytanie, który model jast zbudowany na lepszej matrycy??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...