Skocz do zawartości
Velius

Zakup kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatku pragne podkreslic iz jestem w tym temacie jeszcze zielony,dlatego chcialbym sie zwrocic o pomoc w doborze odpowiedniego kina domowego.
Nie jestem jakims wielkim koneserem dzwieku przestrzennego bo przez cale zycie lecialem na glosnikach z tv,ale postanowilem to zmienic.Chcialbym wreszcie doznac 5.1 w grach czy filmach tak wiec przejde do konkretow...
Posiadam TV 32PFL7862D,konsole xbox 360(component),konsole playstation 3 oraz PC.Wymiary pokoju to zaledwie okolo 8m2 metrow kwadratowych,tak wiec pokoj dosc maly.Chcialbym kupic jakies dobre kino domowe,ktore pozwoli mi uslyszec dzwiek 5.1 i wkoncu doznac nowej generacji.Najlepiej zeby dalo sie je podlaczyc do TV,obu konsol i byla mozliwosc podlaczenia do PC(oczywiscie nie wszystko naraz,ale jakby dalo rade to bylby wypas).No i fajnie gdyby bylo z amplitunerem,o ile w tak malym pokoju tego potrzebuje?
Przedzial cenowy do tak 1500-2000zl,ale im rozsadniejsza cena tym lepiej.Wszelkie propozycje chcialbym z jakas argumentacja,bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam Edytowane przez Velius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Velius' post='91546' date='17.03.2008, 09:34 ']Witam

Na poczatku pragne podkreslic iz jestem w tym temacie jeszcze zielony,dlatego chcialbym sie zwrocic o pomoc w doborze odpowiedniego kina domowego.
Nie jestem jakims wielkim koneserem dzwieku przestrzennego bo przez cale zycie lecialem na glosnikach z tv,ale postanowilem to zmienic.Chcialbym wreszcie doznac 5.1 w grach czy filmach tak wiec przejde do konkretow...
Posiadam TV 32PFL7862D,konsole xbox 360(component),konsole playstation 3 oraz PC.Wymiary pokoju to zaledwie okolo 3-3.5 metrow kwadratowych,tak wiec pokoj dosc maly.Chcialbym kupic jakies dobre kino domowe,ktore pozwoli mi uslyszec dzwiek 5.1 i wkoncu doznac nowej generacji.Najlepiej zeby dalo sie je podlaczyc do TV,obu konsol i byla mozliwosc podlaczenia do PC(oczywiscie nie wszystko naraz,ale jakby dalo rade to bylby wypas).No i fajnie gdyby bylo z amplitunerem,o ile w tak malym pokoju tego potrzebuje?
Przedzial cenowy do tak 1500-2000zl,ale im rozsadniejsza cena tym lepiej.Wszelkie propozycje chcialbym z jakas argumentacja,bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam[/quote]


bardzo trudno w tej cenie zrobić 5.1 oparte na amplitunerze i kolumnach. Problem polega na tym,że masz fajny sprzet ( PS3 itp. ) a w cenie około 2000zł nie jesteś w stanie zrobić systemu 5.1 wraz z nowymi standartami dźwięku. Do tego pokój, nieduzy więc wielkich skrzynek nie postawisz. Kolejna sprawa, nie jesteś zwichniety na punkcie muzyki więc, namawianie cię do zakupu wysokiej klasy systemu tez nie za bardzo ma sens bo i tak tego "nie docenisz / usłyszysz " . Wedłóg mnie masz takie wyjścia:
1. 5.1 bez nowych formatów dźwieku a wtedy kupić uzywany amplituner 5.1 lub coś z nowych ale niższy model około 800zł + no właśnie, kasy na pewno nie starczy odrazu na wszystkie kolumny + sub dobrej kalsy. . Możesz stopniowo rozbudowywac system ale czy dasz z tym radę i technicznie ( dopasownaie głosników, suba itd ) i finansowo bo w kwocie 2000zł na pewno się to nie zamknie. Ewentualnie system KODA w cenie około 1500zł ale czy masz na tyle miejsca aby pakowac suba i 5 kolumn ?
2. iść na całość, amplituner onkyo 605 + kolumny 5.1 ale to kwota 4000 - 5000zł a to cię raczej nie interesuje
3. wzmak stereo + para kolumn. Najlpesza jakość dxwięku ale "tylko" 2.0 W kwocie około 2000zł kupisz fajnie grający systemik który zagra bardzo dobrym dźwikeiem. Basu będzie pod dostakiem jak na taki mały pokój ale nie będzie efektów dźwiękowych z tylnich kolumn ale za to będzie najładniejsza scena, najlepsze wokale i będzie to można nazwac muzyką :)
4. Logitech Z5500. Kilka razy już polecałem te zabawki :) bo w cenie niecałe 1000zł to są nie do pobicia. W przypaku kina domowego w tej cenie nie ma nic lepszego.

Każde z tych roziwązań ma swoje plusy i munusy. Zasnanów się co by Ci najbardziej pasowało.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm,wielkie dzieki dawmac.
Raczej wzmacniacz stereo odpada,bardziej mi zalezy na dzwieku przestrzennym do gier,by np uslyszec w grach kazdy krok postaci itd.Bardzo bym chcial te 5.1,wiec widze ze albo musze kupic te glosniki logitecha Z5500 albo dolozyc od kina domowego.
Moglbys cos wiecej powiedziec o tych glosnikach Logitech bo jestem ciekawy?jak dzialaja z x 360,ps3,tv,jakims dvd playerem lub PC?
I ewentualnie moge troche dolozyc ponad te 2000,np 2500zl,to by zmienilo troche postac rzeczy?Widzialem jak ktos kiedys polecal komus ONKYO TX-SR 505 razem z glosnikami(ale bez subow,drogie sa odzielnie?) za okolo 2400zl.

Sorry za upierdliwosc,ale taka kasa to dla mnie ogromny wydatek i chcialbym sluszenie wybrac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci podpowiem tak.

Nie kupuj głośników Logitecha ..... miałem parę (poprzednich co prawda) modeli i jedyne do czego się nadają to gry komputerowe. Ładnie pozycjonują dzwięk, fajne basy ..... ale poza tym .... nic. Spokojnego filmu nie posłuchasz, muzyka ... szkoda gadać. Możliwe że te Logitechy (Z5500) są jakieś wybitne .... ale ja w to nie wierzę.
Niedawno zmieniłem zestaw Logitecha Z-640 na baaaaardzo budrzetowe głośniki w wbudowanym wzmacniaczem (Genius 5000 ... cena 300 zł). I wszyscy znajomi twierdzą (po odsłuchaniu) że zdecydowanie dobrze zrobiłem. Nie twierdzę że jest dobrze ale na pewno lepiej :)

Zastanawiasz się nad amplitunerem i głośnikami ... idź w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Velius' post='91583' date='17.03.2008, 11:38 ']Hmm,wielkie dzieki dawmac.
Raczej wzmacniacz stereo odpada,bardziej mi zalezy na dzwieku przestrzennym do gier,by np uslyszec w grach kazdy krok postaci itd.Bardzo bym chcial te 5.1,wiec widze ze albo musze kupic te glosniki logitecha Z5500 albo dolozyc od kina domowego.
Moglbys cos wiecej powiedziec o tych glosnikach Logitech bo jestem ciekawy?jak dzialaja z x 360,ps3,tv,jakims dvd playerem lub PC?
I ewentualnie moge troche dolozyc ponad te 2000,np 2500zl,to by zmienilo troche postac rzeczy?Widzialem jak ktos kiedys polecal komus ONKYO TX-SR 505 razem z glosnikami(ale bez subow,drogie sa odzielnie?) za okolo 2400zl.

Sorry za upierdliwosc,ale taka kasa to dla mnie ogromny wydatek i chcialbym sluszenie wybrac:)[/quote]


pod Z5500 mialem podpietę SKY HD, PS3 a później przez pewien czas do kompa ( ale mój pokój a zwłaszcza żona siedząca w tym samym pokoju nie wytrzymywała :) ) Tak jak napisałem, za te 1000zł nie kupisz nic lepszego. Efekty przestrzenne są bardzo dobre, basu sporo i to całkiem dobrego, na pewno będzie to dobrze sprawowac się z twoim systemem. W przypadku gier / filmów będzie ok. do muzyki nie bardzo ale ta opcja nie jest dla ciebie najwazniejsza. Jedyny problem to spiecie tego wszystkiego bo obawiam się że braknie wejść do "sterownika" logitecha. Będzie ewentualnie konieczność przepinania kabla optycznego. Co do zestawów z amplitunerem , to trszke szkoda na starcie pozbywac się dźwięku HD kupuja starszy model amplitunera. Trzeba by wystartować od onkyo 605 ( około 1500 - 1600zł ) do tego na początek [url="http://www.allegro.pl/item324376873_kolumny_jbl_scs_178_scs178_kino_domowe_nowy_gwaran.html"]taki zestawik[/url] i będziesz zadowolony. Z czasem będziesz mógł zmienić kolumny jak się z tymi osłuchasz, ale na pewno na jakiś czas będą super.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O...wyglada ciekawie ten onkyo 605 +te kolumny.I cenowo nie tak srogo.Tylko teraz jakby wygladala sprawa z podlaczaniem ich?No i gdybym kupowal do nich DVD to starczy takie w przedziale 300zl z HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam celuje w zestaw Onkyo 605 + jbl scs 178.
Mam podobne warunki, raczej mało miejsca i chce żeby w miarę możliwości wieszać głośniki na ścianie.
Te scs 178 są niestety tylko w kolorze wiśnia i to je trochę dyskwalifikuje w moim wypadku.

Oprócz tego miałem ostatnio okazję słuchać scs 178 i harman hkts 11 i zakochałem się w tym drugim. HK wciągnął te Jbl nosem, bez dwóch zdań, oprócz tego głośniki są mniejsze (sub większy) i ładniejsze. Niestety trochę droższe i muszę ponegocjować z moją połowicą :)

Ale faktyczie w przedziale do 1000 pln za 5.1 scs 178 nie ma zbytnio konkurenci. W digitalo są za 899 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Velius' post='91613' date='17.03.2008, 13:22 ']O...wyglada ciekawie ten onkyo 605 +te kolumny.I cenowo nie tak srogo.Tylko teraz jakby wygladala sprawa z podlaczaniem ich?No i gdybym kupowal do nich DVD to starczy takie w przedziale 300zl z HDMI?[/quote]


Masz PS3 po co Ci DVD ?? Trudno znaleź DVD za normalne pieniądze które da ładniejszy obraz z DVD niż PS3.
W twoim przypadku > PS3 po HDMI, XBOX po HDMI, i jeden kabelek z amplitunera do TV HDMI, a NTv dźwięk po optyku do ampa a po component do TV i wszystko gra i buczy :). Kompa ( nie wiem dokładnie jak jest w Twoim TV ) ale powinno dac się bezpośredno podłączyć do TV odpowiednim kabelkiem.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='91646' date='17.03.2008, 15:19 ']Masz PS3 po co Ci DVD ?? Trudno znaleź DVD za normalne pieniądze które da ładniejszy obraz z DVD niż PS3.
W twoim przypadku > PS3 po HDMI, XBOX po HDMI, i jeden kabelek z amplitunera do TV HDMI, a NTv dźwięk po optyku do ampa a po component do TV i wszystko gra i buczy ;). Kompa ( nie wiem dokładnie jak jest w Twoim TV ) ale powinno dac się bezpośredno podłączyć do TV odpowiednim kabelkiem.

pozdr. dawmac[/quote]

No no tylko ze xbox 360 leci po componencie bo to starsza wersja niestety;f
I kurcze,narobiles mi smaka na ten amplituner i glosniczki,juz mialem sie decydowac na logitechy zeby zaoszczedzic kase no ale teraz nie wiem.Rozumiem ze ten amplituner + glosniki ktore wskazales i jestem ustawiony i nie musze nic wiecej dokupywac?
I wielkie dzieki za zaangazowanie w pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Velius' post='91657' date='17.03.2008, 16:35 ']No no tylko ze xbox 360 leci po componencie bo to starsza wersja niestety;f
I kurcze,narobiles mi smaka na ten amplituner i glosniczki,juz mialem sie decydowac na logitechy zeby zaoszczedzic kase no ale teraz nie wiem.Rozumiem ze ten amplituner + glosniki ktore wskazales i jestem ustawiony i nie musze nic wiecej dokupywac?
I wielkie dzieki za zaangazowanie w pomoc:)[/quote]

z tego co widze po zdjęciach to ma 3 x wejście component onkyo 605 tak więc możesz i NTv podpiąc pod onkyo i XBOXa i PS3 po HDMI. Z Onkyo jeden kabelek do TV - HDMI i gotowe. Dźwięk z NTv i XBOXA po optyku do ONKYO 905 ( nie wiem czy tuner Ntv czy Xbox ma wyjście analogowe 5.1, jesli tak to możesz po analogu spiąć jedno czy drugie urzadzeniz amplitunerem, ale w tym temacie ktoś mądrzejszy musi ci doradzić albo sam sprawdizsz ;) )
Co do amplitunera to jestem pewien że będziesz zadowolony, co do kolumn, to jeszcze popatrzę i Ty tez poszukaj. Szukaj coś z firm JBL, Dali itp. Jak mas zmiejsce na skrzyneczki to lepiej skrzynki a nie plastikowe jajka :)
tak patrze i jedynie jeszcze:
[url="http://www.allegro.pl/item328719351_jamo_s_416_hcs3_sub_200_cherry_kredyt.html"]JAMO S 416 HCS3 + SUB 200 [/url]
no i wczesniej wspomniany [url="http://www.allegro.pl/item329692718_jbl_scs_178_subwoofer_aktywny_dostawa_gratis_.html"]JBL SCS 178 + subwoofer aktywny[/url] i za tą cene obojetnie jak to gra ( a jest to JBL więc jakis poziom ma :) ) jest wart kupienia. Jest jeszcze KODA ale słuchałem z dwa razy KODY i znajomych w domu i ..... lepiej JBL :)

Onkyo 605 + zestaw JBL, wiele radości, gwarantuje i w cenie do 3000zł będzie bardzo trudno o coś lepszego.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='91663' date='17.03.2008, 17:15 ']z tego co widze po zdjęciach to ma 3 x wejście component onkyo 605 tak więc możesz i NTv podpiąc pod onkyo i XBOXa i PS3 po HDMI. Z Onkyo jeden kabelek do TV - HDMI i gotowe. Dźwięk z NTv i XBOXA po optyku do ONKYO 905 ( nie wiem czy tuner Ntv czy Xbox ma wyjście analogowe 5.1, jesli tak to możesz po analogu spiąć jedno czy drugie urzadzeniz amplitunerem, ale w tym temacie ktoś mądrzejszy musi ci doradzić albo sam sprawdizsz :) )
Co do amplitunera to jestem pewien że będziesz zadowolony, co do kolumn, to jeszcze popatrzę i Ty tez poszukaj. Szukaj coś z firm JBL, Dali itp. Jak mas zmiejsce na skrzyneczki to lepiej skrzynki a nie plastikowe jajka :)
tak patrze i jedynie jeszcze:
[url="http://www.allegro.pl/item328719351_jamo_s_416_hcs3_sub_200_cherry_kredyt.html"]JAMO S 416 HCS3 + SUB 200 [/url]
no i wczesniej wspomniany [url="http://www.allegro.pl/item329692718_jbl_scs_178_subwoofer_aktywny_dostawa_gratis_.html"]JBL SCS 178 + subwoofer aktywny[/url] i za tą cene obojetnie jak to gra ( a jest to JBL więc jakis poziom ma :) ) jest wart kupienia. Jest jeszcze KODA ale słuchałem z dwa razy KODY i znajomych w domu i ..... lepiej JBL :)

Onkyo 605 + zestaw JBL, wiele radości, gwarantuje i w cenie do 3000zł będzie bardzo trudno o coś lepszego.

pozdr. dawmac[/quote]

Dzieki wielkie za wyczerpujaca i bardzo pomocna wypowiedz.
Mysle nad tym dvd w PS3,zdalem sobie sprawe ze nie bede mogl ogladac filmow DIVX lub VCD bez normalnego odtwarzacza dvd,no ale chyba przezyje bo to nie jakis duzy problem.
W sumie rozwazam wybor miedzy Logitech Z5500 na dobry poczatek,lub przywalic z grubej rury i wziac ten amplituner + glosniki JBL,rozumiem ze z tym zestawem uzyskam dzwiek przestrzenny 5.1 ?
I jeszcze takie pytanie,czy potrzebuje jakies dodatkowe kabelki dokupic?

Edytowane przez Velius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Velius' post='91759' date='18.03.2008, 01:20 ']Mysle nad tym dvd w PS3,zdalem sobie sprawe ze nie bede mogl ogladac filmow DIVX lub VCD bez normalnego odtwarzacza dvd,no ale chyba przezyje bo to nie jakis duzy problem.
W sumie rozwazam wybor miedzy Logitech Z5500 na dobry poczatek,lub przywalic z grubej rury i wziac ten amplituner + glosniki JBL,rozumiem ze z tym zestawem uzyskam dzwiek przestrzenny 5.1 ?
I jeszcze takie pytanie,czy potrzebuje jakies dodatkowe kabelki dokupic?[/quote]
Jeśli masz kompa oraz PS3 to możesz streamować divx'y z kompa poza tym jakies tam divx'y konsola przeciez uciągnie. Wg mnie wogóle sie nie zastanawiaj nad wyborem między Z5500 a Onkyo. Potraktuj Onkyo jak inwestycje (o ile takie słowo istnieje w tej dziedzinie :) ), napewno starczy Ci na parę lat, bo w najbliższym czasie chyba żadne nowe standardy sie nie pojawią, a uwierz mi apetyt rośnie w miarę jedzenia tzn osłuchasz się z Logitechem...pewnie Ci się spodoba i nagle juz trochę wprawione ucho usłyszy coś na lepszym sprzęcie i kaplica będziesz kombinował jak sprzedać Logitecha i kupić coś lepszego.
Tak z tego zestawu uzyskasz dźwięk przestrzenny.
Jeśli chodzi o kabelki to chyba ze 3 HDMI, 1 komponent, 2 optyki, o ile dobrze naliczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mhm,coraz bardziej mi sie wszystko rozjasnia.
A jak sie ma sprawa z kabelkami,tzn musze wszystko sam dokupic?i jak to jest cenowo bo zajrzalem na allegro i widze kable po 300-500 zl wtf???Polecicie jakies kabelki w rozsadnej cenie (hdmi,optyk i component)?

I troche sie martwie bo kumpel mi powiedzial ze kino domowe nijak nadaje sie do pokoju 3m kwadratowe i ze wszystko bedzie buczec,glosniki beda na sobie i sie nie oplaca,co mam o tym myslec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Velius' post='91801' date='18.03.2008, 12:49 ']Mhm,coraz bardziej mi sie wszystko rozjasnia.
A jak sie ma sprawa z kabelkami,tzn musze wszystko sam dokupic?i jak to jest cenowo bo zajrzalem na allegro i widze kable po 300-500 zl wtf???Polecicie jakies kabelki w rozsadnej cenie (hdmi,optyk i component)?

I troche sie martwie bo kumpel mi powiedzial ze kino domowe nijak nadaje sie do pokoju 3m kwadratowe i ze wszystko bedzie buczec,glosniki beda na sobie i sie nie oplaca,co mam o tym myslec?[/quote]

kable HDMI, OPTYKI to wszystkie "graja" praktycznie tak samo. Zwróć uwagę aby wtyczka była solina, kabel elastyczny i tyle. Moża w hipermarketach dla "innych" kupic fajne kable po 20 - 30 zł. Nie sa takie złe. Kabel component kup w miarę dobry - koszt około 40 zł > 60zł ( jak zwykle wazne aby były dobre końcówki )

Kumpla nie słuchaj ;) W pokoju 10m2 słuchałem systemu stereo który grał tak pieknie że było wrażenie że siedzi się na sali koncerowej a były to tylko niewielkie monitorki. Wszystko zalezy od ustwienia, wysterowania itd. Jeśłi mas zna tyle kasy to amp + głosniki bo tak jak pisze priem logitech jest na przetrwanie. Fajny ale to nadal sa "palstikowe popierdziawki" . Jeśłi nie masz na tyle kasy albo nie chcesz tyle wydawać to na 100% logitech ci wystarczy na rok, może dłużej a później i tak będziesz kombinował bo to naturalne :D
Z systemu onkyo + jbl uzyskasz bardzo fajny dźwięk 5.1 Sa to kolumny do takich pomieszczeń jak twoje. Myśłisz że takimi skrzynkami nagłośnisz pokój 50m2 :) U ciebie nie będzie nic buczeć i sięna siebie nakładac. Bedziesz miał solidny amplituner który wysteruje odpowiednio kolumny a bas możesz dowolnie regulować więc co ma buczeć ?
ak masz możliwości kup ten zestaw i napisz koniecznie na forum o swoich wrażeniach.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok dzieki wielkie wszystkim,chyba uderzam w amplituner oraz wyzej wymienione glosniki.Dokupie do tego 3 kable HDMI,2 kable optyczne i 1 kabel component,tyle wystarczy mam nadzieje?
I oczywiscie podziele sie swoimi wrazeniami na forum,wroce tu jeszcze w kwestii odpowiedniego rozstawienia sprzetu jak tylko go otrzymam,bo mam nadzieje ze z tym tez otrzymam pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno wyjście co do głośników. Mianowicie zestaw Infinity Primus HCS, który zagra znacznie lepiej od scs 178 i jest do wyboru w trzech kolorach w tym czarnym ;)
Ja ściągam go z Niemiec i wychodzi 1200 pln z przesyłką, co jest 400 zł taniej niż u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz zamowilem amplituner oraz glosniki,powinny byc u mnie jutro,najpozniej w piatek.Skocze potem do jakiegos carrefura,saturna czy mediamarktu i dokupie kabelkow i zajme sie instalacja.
Nie mam tylko bladego pojecia,gdzie co rozmiescic dlatego chcialbym prosic o pomoc w tej kwestii.Przygotowalem rysunek pokoju(tak,jest zalosny,moje zdolnosc plastyczne nie wymiataja).Jak widac jest dosc ciasno,TV stoi bardzo blisko szafy wiec nie ma jak wcisnac glosnkow po obu stronach,zastanawiam sie czy to duzy problem?Sa tez puleczki ktore wisza na scianie nad biurkiem od PC i po prawej stronie od TV,odleglosc jakies 30-35 cm.Wszystkie regały maja wolna "gore",ale sa dosc wysokie wiec bardzo wysoki glosnik nie ma szans sie zmiescic.
Jak cos jeszcze potrzebujecie to opisze/narysuje.

a to link do rysunku:
[url="http://img510.imageshack.us/img510/9787/pokojhr7.jpg"]http://img510.imageshack.us/img510/9787/pokojhr7.jpg[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczesniej napisales ze "Wymiary [b]pokoju to zaledwie okolo 3-3.5 metrow kwadratowych[/b],tak wiec pokoj dosc maly"
Patrzac na proporcje na obrazku - pokoj ma 1 metr na 3.5 dlugosci...
Powiem tak. jak juz przyjdzie sprzet masz kilka opcji:
1. sprzedaj go i kup słuchawki.
2. zabij osobe ktora projektowala pokoj to chociaz reszte zycia spędzisz we wiekszym pomieszczeniu.
3. Podpytaj na forum car-audio tam nagłasniają małe powierzchnie
Nie chciałem byc brutalny ale pokoj w ktorym ja mam "kino" ma 16m2 i jest tak mały że nawet nie mysle o jego adaptacji akustycznej co dopiero o pożądnym sprzecie. Nie wszystko się musi udać. Zacznij od zmiany mieszkania/pokoju. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='91804' date='18.03.2008, 13:05 ']Kumpla nie słuchaj ;) W pokoju 10m2 słuchałem systemu stereo[/quote]

Ale kolega mówi kilkukrotnie o pomieszczeniu 3 - 3.5 m2 - czyli coś niewiele większego od szafy, zachowanka, czy za przeproszeniem wc...
Wstawianie tam systemi 5.1 jest możliwe. Wszystko jest możliwe. Tylko tam zapewne musi zmieścić się jeszcze człowiek... i oddychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zobaczylem co napisalem w poprzednich postach,walnalem sie ostro.Pokoj ma 8m2. Dlugosc 3.20 metra,szerokosc 2,5 metra Edytowane przez Velius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba trochę przesadziłeś z tym sprzętem to takiej klitki :)
Może lepiej było zostać przy z-5500, bez ampli. Tymczasowo byś miał, a te satelitki dużo łatwiej pomontować, choćby do mebli :)

Żeby nie było, że się śmieje bo sam mam co prawda jakieś 16 m2, ale tak cholernie nieustawne że ciężko zrobić jakieś stanowisko do 5.1.
Ale szykuję się przeprowadzką więc mam nadzieje, że będzie coś bardziej ustawnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzet juz zamowiony i troche teraz glupio,myslalem ze 8m2 wystarczy.Zawsze moge troche przemeblowac.NIe wiem w sumie co robic,probowac to ustawiac jakos?
W sumie za jakis rok pewnie sie przeniose do innego mieszkania z moja druga polowka,wiec nie do konca stracony zakup,ale mimo wszystko chcialbym to jakos poustawiac w tym pokoju.
Zawsze lepiej miec wiecej:D
Chociaz z TV bylo to samo,mowili ze za duzy na taki pokoj,a dla mnie to nawet za maly jakis... Edytowane przez Velius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Velius' post='92052' date='19.03.2008, 21:26 ']Czyli wychodzi na to ze wywalilem kase w bloto?:/ sprzet juz zamowiony i troche teraz glupio,myslalem ze 8m2 wystarczy.Zawsze moge troche przemeblowac.NIe wiem w sumie co robic,probowac to ustawiac jakos?
W sumie za jakis rok pewnie sie przeniose do innego mieszkania z moja druga polowka,wiec nie do konca stracony zakup,ale mimo wszystko chcialbym to jakos poustawiac w tym pokoju.[/quote]
Przestań się tym martwić. Zrobiłeś bardzo dobrze bo nie kupiłeś czegoś tymczasowego.
Akurat z satelitami to jest najmniejszy problem, zawsze je jakoś ustawisz, dopasujesz...to nie są wielkie kolumny podłogowe, które często powinny stać w pewnej odległosci od ściany. Poza tym dużo można napisać o Logitechu ale napewno nie to że jego sub jest mikrusem.
Ja napewno nie zdecydowałbym się wywalić 1000pln na Z5500 w zasadzie na rok i to tylko z tego powodu że jest lepiej ustawny...komedia jakaś.
p.s. amplitunera Ci zazdroszcze :) napisz później jak to zagrało w małym pomieszczeniu.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, mógł od razu kupić onkyo 905, do tego jakiś JBL ES Pack i git. W końcu kiedyś wybuduje dom i będzie miał wielki salon.
To by była dopiero komedia, ale w końcu miałby coś na przyszłość :).

Chyba rozsądniej jest dopasować sprzęt do aktualnych warunków co ? Bo akurat co jak co ale ustawienie jest ważne.
O jakim wyrzuceniu w błoto mówisz ? Przecież te z-5500 może spokojnie sprzedać, tracąc jakieś 20 %, i kupić coś większego jak się przeprowadzi.

Ja z tego rysunku jakoś nie widzę miejsca na fronty od tych scs 178, które bądź co bądź nie są takie malutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ogolnie powinno wygladac ustawienie tych glosnikow?ktore z przodu,ktore z tylu a ktore moga byc np po bokach,bo mam kilka koncepcji + moge przemeblowac wiec mysle ze miejsce sie znajdzie.A rysunek jest do [beeep] wiec moge ewentualnie zrobic zdjecia pokoju jak cos,tylko czy jest ktos skory do pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...