Skocz do zawartości
Ichini

Mkv a odtwarzacz DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przechodzę od razu do sedna sprawy.Otóż mam sobie odcinki serialu w formacie mkv.Napisy sobie już wmuxowałem itp itd-na kompie wszystko ładnie śmiga.Lecz niestety odtwarzacz stacjonarny Manta Emperor III nie odtwarzać wogóle tych plików.

I takie moje pytanie-jak bez większych kłopotów można przerobić pliki mkv na jakikolwiek inny format bez znaczącej straty jakości? I czy wówczas napisy będą także "na stałe" czy będzie je trzeba ładować osobno.

Za pomoc z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę :)

Otóż muszę cię zasmucić. Można oczywiście rekompresować plik tak aby manta go czytała. Natomiast nie oczekuj że jakość będzie taka sama jak na komputerze.
Domyślam się (mogę tylko się domyślać bo tak nie musi być) że twoje pliki MKV zawierają materiał HD czyli wysokiej rozdzielczości. Gdy je przekompresujesz do divix'ów które odtwarza manta rozdzielczość obrazu ulegnie zmniejszeniu (czytaj pogorszeniu). Druga sprawa ... wkładanie napisów do środka kontenera MKV w twoim wypadku nie ma sensu.
Gdy zrekompresujesz pliki do avi .... napisy muszą być i tak oddzielne :)

Co do metod rekompresji w tej chwili ci nie podam. Myślę że zaraz któryś z moich forumowym kolegów ci podpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest obraz HD więc tak bardzo o to się nie martwie:) Głównie chodzi mi o dobre metody.Co do napisów to tak podejrzewałem że będzie trzeba zrobić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest pewnie wiele programów do rekompresji MKV->AVI .
Przychodzi mi do głowy jeden: MediaCoder
On zresztą rekompresuje z dowolnego formatu/kontenera na dowolny inny.
Sciągnij go sobie. Jest freeware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się. Wg mnie to najlepszy program. Wiele miesiecy przerabiałem pliki mkv aby móc w HD obejrzeć coś na moim sc200 zanim kupiłem popcorna .Nie zapomnij o parametrze FourCC przy konwersji na mpeg-4. Daj go np na DX50 aby ta manta mogła go odczytać. No ale oczywiście na mancie nigdy nie bedziesz miał obrazu zbliżonego do tego co cieszy oczy HDmaniakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...