Skocz do zawartości
arekm

player z dvd i dyskiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje player o możliwościach popcorna ale z opcją montażu dvd (np. slim) i dysku twardego jednocześnie w ramach istniejącej obudowy (by to estetycznie wyglądało) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arekm' post='91315' date='15.03.2008, 16:42 ']Czy istnieje player o możliwościach popcorna ale z opcją montażu dvd (np. slim) i dysku twardego jednocześnie w ramach istniejącej obudowy (by to estetycznie wyglądało) ?[/quote]

Też wałaśnie siedzę od paru dni, szukam i szukam... i niestety.
Dlaczego takie urządzenie jak Popcorn nie ma napędu DVD?? Koszt niewielki a funkcjonalność wzrasta niesamowicie.

Chcę kupić urządzenie.. ale jedno.. a nie Popcorna i DVD osobno.

Powoli dochodzę do wniosku, że chyba jedyną możliwością będzie HTPC :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek_13' post='96026' date='10.04.2008, 12:44 ']Dlaczego takie urządzenie jak Popcorn nie ma napędu DVD?? Koszt niewielki a funkcjonalność wzrasta niesamowicie.[/quote]

Nie ma DVD z bardzo prostego powodu. Popcorn nie dekoduje zabezpieczenia CSS.
A więc praktycznie żaden normlany (czytaj nie złamany) film DVD nie będzie odtwarzany.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie podłączyć DVD (np. przez USB). Ja tak zrobiłem. Zewnętrzna (ładna) obudowa do CD/DVD to koszt rzędu 50-60 zł (allegro).

Faktycznie przeszkodą do montażu wewnątrz jest mała obudowa. Za mało miejsca nawet na slim'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='96034' date='10.04.2008, 13:59 ']Nie ma DVD z bardzo prostego powodu. Popcorn nie dekoduje zabezpieczenia CSS.
A więc praktycznie żaden normlany (czytaj nie złamany) film DVD nie będzie odtwarzany.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie podłączyć DVD (np. przez USB). Ja tak zrobiłem. Zewnętrzna (ładna) obudowa do CD/DVD to koszt rzędu 50-60 zł (allegro).[/quote]

Zaraz.. czyli podpiales zewnętrzne DVD i nie odtwarza Ci normalnych filmów DVD?? (normalny czyli pudelkowy lub z gazety np.)

[quote name='Fantom' post='96034' date='10.04.2008, 13:59 ']Faktycznie przeszkodą do montażu wewnątrz jest mała obudowa. Za mało miejsca nawet na slim'a.[/quote]

No i to mnie właśnie zastanawia.. dlaczego projektanci takich urządzeń nie pomyślą
o takiej konstrukcji, aby jednak ten DVD się tam zmieścił choćby taki właśnie slim.. dla mnie to by było wręcz oczywiste.
Tak samo jak oczywistym jest, że w dzisiejszych czasach komputer bez CD/DVD ma spory ubytek na użyteczności..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek_13' post='96058' date='10.04.2008, 15:06 ']Zaraz.. czyli podpiales zewnętrzne DVD i nie odtwarza Ci normalnych filmów DVD?? (normalny czyli pudelkowy lub z gazety np.)[/quote]

Nie musiałem podpinać aby to wiedzieć :(
Nie odtwarza. Chyba że zrobisz sobie ich rozkodowaną kopię (np. DVDShrink'iem).

[quote name='jacek_13' post='96058' date='10.04.2008, 15:06 ']No i to mnie właśnie zastanawia.. dlaczego projektanci takich urządzeń nie pomyślą[/quote]

Ależ myślą. Oni po prostu nie chcieli wykupywać odpowiedniej licencji.
Poza tym Popcorn jest przeznaczony do odtwarzania z dysku twardego albo przez sieć.

Jeśli chcesz mieć odtwarzacz HD który gra filmy z płytek kup sobie jakiegoś Blu-Ray'a ;)
Ale taki odtwarzacz raczej nie będzie grał materiałów w kontenerach MKV, TS, itp. sciąganych z internetu.

Mam nadzieję że dostrzegasz w tym klucz? Albo albo. Konflikt interesów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest jakość odtwarzanego materiału hd z sieci na popcornie w porównaniu do odtwarzacza blu-ray ?
Tzn leprza gorsza czy jest to, to samo.Oczywiście na odbiorniku fullhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dider' post='96070' date='10.04.2008, 15:42 ']A jak jest jakość odtwarzanego materiału hd z sieci na popcornie w porównaniu do odtwarzacza blu-ray ?
Tzn lepsza, gorsza czy jest to, to samo.Oczywiście na odbiorniku full hd.[/quote]

Nie mam odtwarzacza Blu-Ray ale mam TV full HD.
Jakość zależy w dużej mierze od materiału filmowego. W jaki sposób jest skompresowany (bitrate).
Jak dla mnie Popcorn odtwarza rewelacyjnie :)
Zresztą wiele ludzi o tym mówi. Nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arekm' post='91315' date='15.03.2008, 16:42 ']Czy istnieje player o możliwościach popcorna ale z opcją montażu dvd (np. slim) i dysku twardego jednocześnie w ramach istniejącej obudowy (by to estetycznie wyglądało) ?[/quote]
Istnieją dwa ztcw:
- Dune HD Ultra - do nabycia tylko w Rosji, cena spora bo jakieś 1800 zł + wysyłka do PL
- iStar A800 (lub inaczej iStar Z4) - do nabycia tylko w Chinach, ceny nie znam

iStar A800 ma być zastąpiony nową wersją, która ma mieć SATA, VGA, HDMI 1.3 i dekodowanie DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Fantom' post='96061' date='10.04.2008, 16:17 ']Ależ myślą. Oni po prostu nie chcieli wykupywać odpowiedniej licencji.
Poza tym Popcorn jest przeznaczony do odtwarzania z dysku twardego albo przez sieć.[/quote]

Mi nie chodzi już nawet o płytki z HD.. a najzwyklejsze DVD.
Taka kompilacja Popcorna z najprostszym odtwarzaczem DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='96088' date='10.04.2008, 17:29 ']- Dune HD Ultra - do nabycia tylko w Rosji, cena spora bo jakieś 1800 zł + wysyłka do PL[/quote]

A no właśnie.. w tej cenie to można mieć nprawdę porządny HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek_13' post='96224' date='11.04.2008, 07:43 ']A no właśnie.. w tej cenie to można mieć nprawdę porządny HTPC.[/quote]

Słusznie ...... 1800 zł za popcorna to bym pewnie nie dał :)

Zresztą mam w domu HTPC. Złożyłem sobie jakiś czas temu.
Jednak ma sporo wad: głośny (ciężko go wyciszyć), długo startuje, 100W (przy ciągłej pracy ... torrenty) to dużo, i parę innych wad.

Zaleta Popcorna: szybko staruje, mały, cichy, lekki (można wziąść pod pachę i pójść do kumpla), może chodzić non-stop i sciągać torrenty ....
Do odtwarzania filmów DVD mam stacjonarny DVD. Poza tym jak już posmakujesz filmów HD to DVD staje się tylko i wyłącznie smutną koniecznością :)

Dlatego Popcorn jest ciągle moim typem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jast gdzieś jakiś poradnik jak tym sie ściąga z sieci i wgrywania nowego Firmwarela i tym podobne żeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dider' post='96249' date='11.04.2008, 11:28 ']A czy jast gdzieś jakiś poradnik jak tym sie ściąga z sieci i wgrywania nowego Firmwarela i tym podobne żeczy[/quote]

[b]Rz[/b]eczy i [b]Firmware[/b]'a

Nie wiem czy jest taki przewodnik. Nie sądze aby był bo jest to banalnie proste.
1) Ściągasz ZIP'a z nowm firmware'm
2) Rozpakowujesz (znajdujące się w paczce) 3 pliki na pendrive'a (do katalogu głównego)
3) Wkładasz pendrive'a do Popcorna
4) Wybierasz pendrive'a, potem z 4 ikonek (video, audio, photo, update) wybierasz ostatnią (update) i naciskasz ok na pliku usbupdate.html
5) Czekasz aż się Popcorn nie zresetuje

Comprende?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...