Jump to content
Sign in to follow this  
kozik1981

Super wyniki Canal+ Cyfrowy w 2007

Recommended Posts

Spółka CANAL+ Cyfrowy zakończyła 2007 rok osiągając 176 mln zł zysku netto. Zgodnie ze standardami US GAAP przychody firmy wyniosły 926 mln zł, a kwota EBIT (Earnings Before Interest and Tax) 178 mln zł. W 2006 roku CANAL+ Cyfrowy osiągnął 150 mln zł zysku netto przy przychodach wynoszących 850 mln zł.

Dobry wynik finansowy Canal+ Cyfrowy osiągnęła m.in. dzięki konsekwentnej polityce programowej oraz systematycznemu wzrostowi bazy abonenckiej. [b]W 2007 roku platforma cyfrowa CYFRA+ odnotowała rekordowe wyniki sprzedaży i przekroczyła liczbę miliona abonentów.[/b]

[i]- Stabilna sytuacja finansowa i 17-procentowy wzrost zysku pozwalają nam realizować wiele nowych inwestycji, które podnoszą jakość oferowanych usług i stawiają firmę w jednym szeregu z najbardziej rozwiniętymi przedsiębiorstwami telewizyjnymi w Europie. Spodziewamy się, że rezultaty finansowe i wzrost bazy abonenckiej w bieżącym roku będą jeszcze lepsze[/i] – powiedział Arnaud de Villeneuve, prezes CANAL+ Cyfrowy.

W 2007 r. CANAL+ Cyfrowy dzięki nowym inwestycjom rozwijał oferowane usługi w oparciu o nowoczesne technologie.

[b]W 2007 roku CANAL+ Cyfrowy zainwestował 1,2 mln euro w nowy uplink do nadawania kanałów na satelite Hot Bird - 13E dla platformy CYFRA+, który bedzie działał w nowej siedzibie spółki na warszawskich Stegnach, na ul. Pory 4 .[/b]

W lipcu 2007, wykorzystując nowy wóz transmisyjny HD, CANAL+ zrealizował pierwsze w historii polskiej ligi piłkarskiej rozgrywki Orange Ekstraklasy w standardzie High Definition. CYFRA+ udostępniła abonentom nowe kanały w standardzie HD: poza CANAL+ Sport HD także CANAL+ Film HD i National Geographic Channel HD. Jesienią platforma wprowadziła dekodery HD wyposażone w PVR i otworzyła nowe własne call center (250 stanowisk).

[b]W listopadzie CYFRA+ przekroczyła okrągłą liczbę miliona abonentów. [/b]W grudniu 2007 CANAL+ Cyfrowy rozpoczął dystrybucję CANAL+ w formie samodzielnej oferty satelitarnej pod nazwą Multipakiet CANAL+.

Dobrą kondycję firmy potwierdzają wyniki ogólnopolskich rankingów: w plebiscycie „Laur Klienta 2007" CYFRA+ została uznana za najbardziej rozpoznawalną i najlepiej ocenianą platformę satelitarną w Polsce, uzyskując I miejsce w kategorii „platformy cyfrowe", według zaś rankingu najcenniejszych polskich marek dziennika "Rzeczpospolita" CYFRA+ to najbardziej wartościowa marka telewizji płatnej w Polsce.

W rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce tygodnika „Newsweek” CANAL+ Cyfrowy zajął drugie miejsce w kategorii „media”, znalazł się także na 58. miejscu w rankingu 100 najcenniejszych polskich przedsiębiorstw. W rankingu „Lista 500” dziennika „Rzeczpospolita” firma znalazła się w pierwszej setce największych przedsiębiorstw.

CANAL+ Cyfrowy zamierza kontynuować rozwój zgodnie z dotychczasową strategią. Spółka ma rozbudować swoją ofertę programową, przede wszystkim w oparciu o rozwiązania VoD (na początku 2008 roku CYFRA+ uruchomiła serwis HBO Digital bazujący na rozwiązaniach SVoD), poszerzy portfolio kanałów telewizyjnych, w tym także kanałów w wysokiej rozdzielczości.

Dzięki umowie o współpracy zawartej z Telekomunikacją Polską, CANAL+ Cyfrowy uruchomi ofertę triple play (telewizja, internet, telefon) dla abonentów CYFRY+ oraz klientów TP. Będzie to pierwsza usługa triple play na rynku platform cyfrowych w Polsce.[b]W maju 2008 roku CANAL+ Cyfrowy przeniesie się także do nowej siedziby przy ul. Pory 4 w Warszawie[/b], która zapewni spółce nowoczesne i zaawansowane zaplecze technologiczne do realizacji wszystkich projektów telewizyjnych (m.in. nowoczesne studi0o HD.
[url="http://www.satkurier.pl"]satkurier.pl[/url] Edited by kozik1981

Share this post


Link to post
Share on other sites

no nic tylko pogratulować :lol: ciekawe ile procent z tego zysku to dzięki firmie KRUK ;) Ja miałem cyfre, rodzice mieli, tesciowa i paru znajomych i podziękuje sposob w jakim sa traktowani klienci ( np. kara 300zł za nie ododanie kompletu sprzetu bo nie było KARTONU !! poważnie :P )
Z tego co widze to tak wokół moich znajomych to wszyscy mają albo N albo Polsat o nikim nie słyszałem aby C+ kupował ale to u mnie na wsi tak jest :)

pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli 20% czystego zysku, co skłania mnie do refleksji ze mogliby poszerzyc oferte programowa, bez podnoszenia ABO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='dawmac' post='90472' date='11.03.2008, 18:04 ']no nic tylko pogratulować :P ciekawe ile procent z tego zysku to dzięki firmie KRUK :) Ja miałem cyfre, rodzice mieli, tesciowa i paru znajomych i podziękuje sposob w jakim sa traktowani klienci ( np. kara 300zł za nie ododanie kompletu sprzetu bo nie było KARTONU !! poważnie :) )
Z tego co widze to tak wokół moich znajomych to wszyscy mają albo N albo Polsat o nikim nie słyszałem aby C+ kupował ale to u mnie na wsi tak jest :)

pozdr. dawmac[/quote]


Tak, mnie też ścigali o te 300zł ale za to że zwróciłem po terminie (za to komplet) :lol: .
Z windykacjami jest tak, że nic nie mogą w zasadzie zrobić poza telefonami, a zakładać sprawę o 300zł to chyba nie bardzo im się chce bo jak dotychczas (3 lata około) dali mi spokój ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...