Skocz do zawartości
Norbunio

Jaka wielkośc LCD z 2.5m?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jaka jest zalecana wielkość LCD z odległości 2.5m? Wiem... zależy jak na to spojrzeć:( Dotychczas było 42" i było nieźle choć momentami wydawało mi się, że jednak 42" to nic wielkiego. Pokój 3.5x3.5m wiec wcale nie duży. Zapędy mam na 46"- 47" lecz obawiam się, że tak duży ekran będzie okropnie mnie męczył. Wiadomo im wiekszy ekran tym fajniej, ale jeżeli ma on służyć mi na codzień obawiam się, że mnie zamęczy. Tv służy mi również jako monitor do komputera i praktycznie cały dzień jak jestem w domu mam z nim stycznośc.Dotychczasowe 42" było super, ale sami wiecie... nie łatwo być maniakiem :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczne pytanie ..... ile razy zostało już zadane? Myślę że każdy na tym forum je sobie zadawał/zadaje :)

Ja też mam około 2.5-3 m do ekranu i mam 42' (full HD). Używam go tak jak ty (no może nie bez przerwy) jako monitor do komputera. Jestem informatykiem.

W moim odczuciu jest już maksymalnie duży. Większy byłby fajny do oglądania filmów. Ale tylko do tego.
To tak jak w kinie ... duży ekran jest super ale gdy się go ogląda raz na jakiś czas przez te 2 godziny.
Gdybyś go miał na codzień w domu wykręcił by ci szyje :(

Dlatego troszkę się w duchu śmieję gdy niektórzy maniacy polecają ekranu 50-60' do oglądania z 2 metrów :) Ja prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie takiego tv na codzień.
Raz na jakiś czas do obejrzenia filmu .... było by super. Na codzień zdecydowanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Norbunio' post='89408' date='05.03.2008, 10:32 ']Witam!
Jaka jest zalecana wielkość LCD z odległości 2.5m? Wiem... zależy jak na to spojrzeć:( Dotychczas było 42" i było nieźle choć momentami wydawało mi się, że jednak 42" to nic wielkiego. Pokój 3.5x3.5m wiec wcale nie duży. Zapędy mam na 46"- 47" lecz obawiam się, że tak duży ekran będzie okropnie mnie męczył. Wiadomo im wiekszy ekran tym fajniej, ale jeżeli ma on służyć mi na codzień obawiam się, że mnie zamęczy. Tv służy mi również jako monitor do komputera i praktycznie cały dzień jak jestem w domu mam z nim stycznośc.Dotychczasowe 42" było super, ale sami wiecie... nie łatwo być maniakiem :)

pzdr[/quote]

Zakładam że mówimy o ekranie FullHD. Gdyby był używany tylko do pracy z komputerem i wyświetlania programów HD, to mógłby mieć nawet 65". Jeśli jednak - jak chyba wszyscy - oglądasz też programy SD, to raczej nie ma sensu więcej niż 50"-52". W każdym razie 46-47" może być spokojnie.

PS. Szyję to duży telewizor może wykręcić tylko jak na nią spadnie.

Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ortadragon' post='89414' date='05.03.2008, 11:05 ']Witam

Ja z 2.5 m ogladam SONY 46X3000 i jest OK .

Pozdrawaim[/quote]

Zgadzam się w całej rozciągłości. Każdy ma to co lubi.
Ale zresztą zróbcie taki eksperyment: zapytajcie swojej babci (która pewnie ogląda tv 25' z odległości 3 m) czy chciała by zmienić go na 42' ...... w 90 przypadkach na 100 odpowiedz będzie jednoznaczna: Co??? Taki duży??? Nie! Jak to oglądać???

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='89416' date='05.03.2008, 11:14 ']Zgadzam się w całej rozciągłości. Każdy ma to co lubi.
Ale zresztą zróbcie taki eksperyment: zapytajcie swojej babci (która pewnie ogląda tv 25' z odległości 3 m) czy chciała by zmienić go na 42' ...... w 90 przypadkach na 100 odpowiedz będzie jednoznaczna: Co??? Taki duży??? Nie! Jak to oglądać???

:([/quote]

Sam chciałbym mieć telewizor 25', ale więcej niż 70" trudno dziś kupić :)
Obawiam się, że na tym Forum babcie nie mają wiele do powiedzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he pozjadałem apostrofy calowe :)
A to z babcią to był przykład ...... przykład że nie ma sensu pytać innych o zdanie. Każdy lubi coś innego. Tu nie ma dobry opini. Są tylko subiektywne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='89413' date='05.03.2008, 10:03 ']Dlatego troszkę się w duchu śmieję gdy niektórzy maniacy polecają ekranu 50-60' do oglądania z 2 metrów :) Ja prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie takiego tv na codzień.[/quote]
a czemu nie? ja bym ogladal 60" z dwoch metrow jakbym zapodal dobry sygnal HD. Te odleglosci tylko wynikaja z tego zeby samemu sobie wmowic, ze z dalszej odleglosci nie widac niedoskonalosci technologi LCD i zadanego sygnalu i tyle. Slaby sygnal, lipna technologia LCD kaze odejsc na taka odleglosc zeby oko za bardzo nie zauwazalo niedrobek technologicznych lcd jak i zadanego zrodla sygnalu. Ja bez problemu ogarniam cale 60" wzrokiem bez machania glowa od lewej do prawej na odleglosci 2 metrow. Oczywiscie 60" do komputera nie nadaje sie, bez przesady hehe, ale jako kino domowe do filmow why not? nawet z 2 metrow zakladajac, ze zapodamy jakis dobry 1080p z playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od siebie podpowiem ze optimum dla 2.5-3m to 46-50 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='emigrant' post='89420' date='05.03.2008, 11:26 ']a czemu nie? ja bym ogladal 60" z dwoch metrow jakbym zapodal dobry sygnal HD. [.......]
do komputera nie nadaje sie, bez przesady hehe, ale jako kino domowe do filmow why not? nawet z 2 metrow zakladajac, ze zapodamy jakis dobry 1080p z playera.[/quote]

No właśnie sam sobie odpowiedziałeś :)
Porządny sygnał ..... przy założeniu że oglądasz tylko HD to nie ma problemu:)
No i kolega wspominał o monitorze komputerowym .......

Konkludując: jako specjalny TV do kina domowego HD - jak najbardziej
Na codzień: chyba nie ma sensu zwiększać w nieskończoność tych cali

Ale jak napisałem w poście wyżej. [b]Każdy[/b] ma inne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok zgadzam sie ze wszystkimi, ale ja uzywam tv do wszystkiego i niestety moj pokoj jest dosc niewielki= 3,5x3,5. W pokoju czuje sie jednak malo swobodnie i obawiam sie ze wiecej niz 42" moze byc za duzy. Do ogladania filmu przez 2 godz moglbym miec nawet 52" bo wiadomo obejrze i koniec, ale w moim przypadku po obejrzeniu filmu wlaczam kompa i dalej "smaże oko" swoim LCD:) . Mysle ze na efekt koncowy ma tez wielkosc pomieszczenia, w duzym salonie duzy tv inaczej wyglada niz w malym pokoju jak moj. W salonie kiedy mamy dosc mozemy odsunac sie dalej badz usiasc w innym miejscu, mnie neistety blokuje sciana za mna hehe:(. Oprocz fajnych wrazen musze sie tez swobodnie czuc a najbardziej zalezy mi na oczach bo caly dzien pracuje przy komputerze a do tego wieczorem tv w domu...:)

Oczywiscie mowa jest o panelu full hd, ale watpie zeby to mialo jakiekolwiek znaczenie dla mnie bo mnei nei chodzi o jakosc tylko o praktycznosc idaca w parze z przyjemnoscia wielogodzinnego korzystania.

Edytowane przez Norbunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pomiarach w pokoju wychodzi na to ze do tv jest niecale 2.5 tj. ok 2.3. kusi mnie 46-47" ale obawy o oczy i samopoczucie mnie troszke odstraszaja od tak duzego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam Regzę 32C3500P z odległości niecałych dwóch metrów. Ustawienia to 30 100 40 (podświetlenie, kontrast, jasność) . Ustawienia Samsunga 226BW to 4 i 8 (jasność i kontrast). Odległość od monitora to ok 70 cm w lini skośnej. Gdybym używał fabrycznych ustawień zjarałbym sobie oczy, żywcem wypalił jak na horrorze, bo ustawione na maxa nadają się do oświetlania 100 metrowego hangaru :rolleyes::D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa odległosi nie podlega zyskusji.
Lecz fizjologii oka.
Wielokrotnie cytowana tabela odległości to zestaw odległości od krótych przestajemy odróżniać linie jednopixelowe, a więc przestajemy odbierać szczegóły. I zaczynamy tracić esencję obrazu High Definition.
Dla 52" to 1 m 80 cm. Ostatnie relacja z LM oglądałem własnie z takiej odległości. I było SUPER !!!
SD oglądam z dystansu 3,5 - 4 m.

Temat by nie istniał gdyby TV miały opcję "Real Size".
I SD PAL zajmowało by 576 linii a NTSC 480 linii a nie 1080.
Taką opcję ma HD NET Player SnaZio.
Nie można bezkarnie zoomować obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='99728' date='02.05.2008, 20:17 ']Sprawa odległosi nie podlega zyskusji.
Wielokrotnie cytowana tabela odległości to zestaw odległości od krótych przestajemy odróżniać linie jednopixelowe, a więc przestajemy odbierać szczegóły. I zaczynamy tracić esencję obrazu High Definition.[/quote]

Właściwie masz rację.

Twierdzenie że ucho ludzkie nie słyszy częstotliwości powyżej 16kHz też jest prawdziwe.
Jednak prawdą jest też że pewne instumenty muzyczne generują wyższe częstotliwości.
Najlepszy sprzęt rejestrująco/grający potrafi to zarejestrować a ludzie którzy potrafią to usłyszeć :D

Myślę że podobnie reaguje oko. Może i nie dostrzegamy tych "lini" ale "dostrzegamy" róznicę :)

To takie moje swobodne dywagacje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbunio - mam taki sam pokój jak Ty 3,5 na 3,5, a tv mam w odleglosci od oczu od 2 do max 3 metrów. Obraz wielkości 47 cali jest jak dla mnie w porzadku, a już na pewno nie za duży, czasami mam wręcz wrażenie, że 52 " byłoby lepsze 9gdyby wszystkie kanały były w HD :) . Co do kompa sie nie wypowiadam, rzadko podłączam go na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...