Skocz do zawartości
  • 0
cyayla

PC+tuner tv +monitor lcd

Pytanie

Napisano (edytowane)
witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem nboxa i dalej zaczynają się schody , nie mam w mieszkaniu miejsca na tv więc zamierzam kupić monitor lcd jakieś 22 cale aby i pograć i poogldać tv tylko że nie mam pojęcia jaki kupić monitor i jaką kartę tv .Wiem że niektóre monitory nie współpracują z nboxem .Jeśli chodzi o elektronikę jestem kompletnym łamagą więc proszę o pomoc :co kupić , jakie kable itp.

Z góry dziękuje Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Najprościej można to wytłumaczyć tak:
Aby monitor poprawnie współpracował z nBoxem musi mieć wejście HDMI i obsługiwać HDCP.

Czyli wystarczy wpisać to w allegro i gotowe:
[url="http://www.allegro.pl/search.php?string=monitor+HDMI++HDCP&category=4317&description=1&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0"]http://www.allegro.pl/search.php?string=mo...;personal_rec=0[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

[quote name='Fantom' post='89126' date='03.03.2008, 14:54 ']Najprościej można to wytłumaczyć tak:
Aby monitor poprawnie współpracował z nBoxem musi mieć wejście HDMI i obsługiwać HDCP.

Czyli wystarczy wpisać to w allegro i gotowe:
[url="http://www.allegro.pl/search.php?string=monitor+HDMI++HDCP&category=4317&description=1&buy=0&new=0&pay=0&personal_rec=0"]http://www.allegro.pl/search.php?string=mo...;personal_rec=0[/url][/quote]


A w praktyce, oglądając obraz z N-boxa na takim 22 calowym monitorze, na TN-ie i bez żadnych cyfrowych "polepszaczy" i tak będziesz puszczał pawia dalej niż sięgasz wzrokiem :). Taka jest prawda i żadne kombinacje tego faktu nie zmienią.

Sumaryczną jakość obrazu telewizyjnego w takim tandemie można określić jednym dosadnym słowem: syf. Jakość obrazu będzie trudna do zaakceptowania z odległości mniejszej jak 4 metry.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='SlawekR' post='89135' date='03.03.2008, 16:04 ']A w praktyce, oglądając obraz z N-boxa na takim 22 calowym monitorze, na TN-ie i bez żadnych cyfrowych "polepszaczy" i tak będziesz puszczał pawia .....[/quote]

No cóż o jakość to kolega nie pytał ... tylko czy pójdzie. Pójść pójdzie.
Kwestia sensowności takiego podłączenia to zupełnie inny temat.
Chociaż tak radykalnie to był nie przekreślał monitorka 22'. Według mnie nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

[quote name='Fantom' post='89137' date='03.03.2008, 16:12 ']No cóż o jakość to kolega nie pytał ... tylko czy pójdzie. Pójść pójdzie.
Kwestia sensowności takiego podłączenia to zupełnie inny temat.
Chociaż tak radykalnie to był nie przekreślał monitorka 22'. Według mnie nie będzie tak źle.[/quote]


Nie wiem jak będzie, ale wiem jak było :lol: bo temat gruntownie przerabiałem.

Oglądanie czegokolwiek poza Discovery HD powoduje odruchy wymiotne. A testowałem w optymalnych konfiguracjach, bo przy połaczeniu HDMI w 22 calowym Benq, przy połączeniu component w 21 calowym Samsungu, a on był na porządnej matrycy PVA, w 24 calowym Dellu 2407 Full HD. To są same z siebie dobre, a nawet bardzo dobre, monitory, ale do telewizji to się nadają na zasadzie :" jak się nie ma co się lubi..."... to się nie lubi nawet tego co się ma, jak się lepiej przyjrzeć wyświetlanemu obrazowi z telewizji :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='SlawekR' post='89145' date='03.03.2008, 17:06 ']Oglądanie czegokolwiek poza Discovery HD powoduje odruchy wymiotne.[/quote]

Wygląda że ja chyba nie mam aż tak dużych wymagań. :)
Bo przyjmując że mi się podoba obraz z nBox'a na moim LCD 42' full HD oglądany z 2.5 m ..... to zakładam że obraz 22' full HD oglądany z 1.2 m też będzie dobry.
Aha .... i nie oglądam tylko Discovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dzięki :-)
Czyta m i skorzystam z rad.
Mam drugie pytanko .W związku z przeprowadzką sytuacja z nboxem wyglądała u mnie tak w jedym pokoju stał nbox podłączony do przekaźnika sygnału tevion coś w tym stylu daje linka aby zobaczyc o co mi chodzi : [url="http://www.allegro.pl/item321703749_sender_tevion_invisible_slim_model_2007_fv.html"]http://www.allegro.pl/item321703749_sender...el_2007_fv.html[/url] .Podłączyłem to do sendera a odbiornik do karty analogowej tv .Wszystko było pięknie działało to przez jakiś miesiąc a po jakimś czasie po włączeniu obraz i dźwięk znikał po kilku minutach, sekundach , kilkunastu minutach i muszę to wyłączyć i właczyć wtedy dzieje się po paru chwilach to samo .Więc co ?Karta tv poszła w diabły , gremliny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Fantom' post='89148' date='03.03.2008, 17:30 ']Wygląda że ja chyba nie mam aż tak dużych wymagań. :blink:
Bo przyjmując że mi się podoba obraz z nBox'a na moim LCD 42' full HD oglądany z 2.5 m ..... to zakładam że obraz 22' full HD oglądany z 1.2 m też będzie dobry.
Aha .... i nie oglądam tylko Discovery.[/quote]


To źle zakładasz. Obraz na monitorze jest niesamowicie surowy, nie poddany żadnej obróbce. A zważywszy że sygnał z N-boxa jest jaki jest, znaczy się mocno skompresowany, to wynik jest żałosny.

Telewizor LCD, jaki by nie był, to zawsze telewizor i potrafi coś tam wygładzić, coś tam wyostrzyć, coś odszumić, coś przeskalować. Ma choćby te podstawowe regulacje, jak w każdym telewizorze.

A w monitorze to wszystko leci "siła razy gwałt". Zero subtelnej obróbki. Brak jest choćby regulacji nasycenia kolorów, brak jakiegokolwiek rozsądnego skalowania, krawędzie mają zęby jak rekin. Więc jak się źle trafi z sygnałem to od razu leci pawik, taki obraz jest wstrętny ;). Dla pracy jako monitor, to oczywiście im bardziej obraz jest wierny i nie poddany obróbce tym lepiej. Dla telewizora już niekoniecznie.

Zresztą to trzeba samemu zobaczyć. Też kiedyś tkwiłem w przeświadczeniu, że monitor jest z definicji lepszy, to i obraz telewizyjny będzie lepiej wyświetlał. A to z gruntu złe założenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...