Jump to content
Sign in to follow this  
olo76

Jak wyjść z obrazem z apli to scart(RGB)

Recommended Posts

Witam!
Mam pytanie w jaki sposób najlepiej przekazać obraz z amplitunera posiadającego wyjścia component (YPbPr), s-video, kompozyt no i hdmi do tv który ma s-video oraz scart(rgb)?

Oczywiście mogę wyjść po s-video ale z chęcią skorzystałbym np z componentu - tylko jak rozumiem potrzebne jest coś co mi "przełoży" YPbPr na RGB i to sobie puszczę w eurozłącze. Czy to ma szanse zadziałać? I czy taki przełożony komponent będzie nadal lepszy niż s-video? Rozumiem że to pewnie zależy od jakości przetwornika?

Robił ktoś coś takiego? Gdzie mogę dostać taki przetwornik (no bo zwykłe przejściówki component-eurozłącze jak rozumiem mi nie pomogą bo one tylko wpuszczają sygnał YPbPr w eurozłącze dla urządzeń które sobie z tym radzą, a mój tv nie ....)

Z góry dziękuję za pomoc.
OLO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z mojego doświadczenia różnica w jakość między s-video, a RGB jest naprawdę nikła. Oczywiście można konwertować component na RGB, ktoś na forum nawet podawał link do takiego urządzenia, ale moim zdaniem niema to sensu. Dobry konwerter to koszt (o ile dobrze pamiętam) ok 1000zł i jest mało prawdopodobne abyś zauważył różnicę na korzyść, może się nawet okazać że w wyniku konwersji jakość RGB będzie gorsza od s-video.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam serdecznie.

Zarówno RGB jak i YPbPr to ten sam sygnał zapisany jedynie w formie wartości bezwzględnych lub różnicowych. Nie trzeba nic konwerterować tylko przepuścić przez matrycę. W tym kierunku, teoretycznie można nawet zrobić w wersji pasywnej. Jedyne straty jakie mogą przy tym powstać to minimalne pogorszenie dynamiki sygnału (w matrycy aktywnej) oraz minimalne zmniejszenie rozdzielczości. Nadal jednak sygnał taki będzie lepszy niż Y/C (S-Video), który musi przejść przez cały dekoder i taka sama matrycę w TV! Tylko skandalicznie niska jakość wykonania matrycy mogłaby pogorszyć efekty.
Może być tylko problem ze znalezieniem komercyjnego urządzenia, bo to niezbyt popularny temat.
Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy coś takiego: [url="http://www.allegro.pl/item320293272_kabel_component_vga_wersaja_highquality.html"]Component -> VGA[/url] plus [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=320836272"]VGA->RGB[/url] ma szanse zadziałać?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='olo76' post='88688' date='29.02.2008, 12:57 ']A czy coś takiego: [url="http://www.allegro.pl/item320293272_kabel_component_vga_wersaja_highquality.html"]Component -> VGA[/url] plus [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=320836272"]VGA->RGB[/url] ma szanse zadziałać?[/quote]
Nic z tego. To tylko kabel zakończony z jednej strony wtykami CINCH a z drugiej DB9.
Potrzebne jest matryca. Kiedyś gdzieś widziałem, ale w tej chwili nie znajdę. Jeśli znasz jakiegoś elektronika poszukaj moich postów na ten temat na forum. Publikowałem schemat matrycy aktywnej. Każdy średnio zaawansowany elektronik będzie potrafił ją wykonać. Jeśli zrobi to z zachowaniem zasad powinna być bardzo dobrej jakości.
Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potrzebujesz czegoś takiego.

[url="http://www.syncblaster.com/APTUS2_C2RGB.html"]http://www.syncblaster.com/APTUS2_C2RGB.html[/url]

[url="http://www.keene.co.uk/electronics/multi.php?mycode=APT2"]http://www.keene.co.uk/electronics/multi.php?mycode=APT2[/url] Edited by sebaa

Share this post


Link to post
Share on other sites
O to, to. Ale pojechali z ceną za [beeep]erelę, której koszt wyprodukowania wynosi około 1-2 funtów. Za rzadko spotykany towar się płaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...