Skocz do zawartości
arti0000

kontrast w lcd

Rekomendowane odpowiedzi

przy zakupie tv na jaki najlepiej zwrocic kontras, jedni mowia ze 7000:1 jest najlepszy ale patrzec na wybor tv na rynku ciezko jest wybrac cos konkretnego, malo ktory posiada taki kontrast, chcialbym wiedziec jaki minimalnie bylby najleprzy przy wyborze tv z zakresu 37' - 42' ? Edytowane przez arti0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arti0000' post='87567' date='22.02.2008, 22:07 ']przy zakupie tv na jaki najlepiej zwrocic kontras, jedni mowia ze 7000:1 jest najlepszy ale patrzec na wybor tv na rynku ciezko jest wybrac cos konkretnego, malo ktory posiada taki kontrast, chcialbym wiedziec jaki minimalnie bylby najleprzy przy wyborze tv z zakresu 37' - 42' ?[/quote]


Nie ma telewizorów LCD o kontraście rzeczywistym 7000:1, ba nie ma telewizorów o kontraście 1500:1.

Do w miarę komfortowego oglądania telewizji wystarczy kontrast 650:1, taki jak w Panasonicach LX70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='87588' date='23.02.2008, 00:53 ']Nie ma telewizorów LCD o kontraście rzeczywistym 7000:1, ba nie ma telewizorów o kontraście 1500:1.[/quote]
Ale o jakim kontraście piszesz? Wg testów Home Theater np. Sharp LC-52D92U ma kontrast 1968:1 a Pioneer KURO PDP-6010FD 3542:1 i jest to tzw. kontrast ANSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DaN' post='90302' date='10.03.2008, 19:44 ']Ale o jakim kontraście piszesz? Wg testów Home Theater np. Sharp LC-52D92U ma kontrast 1968:1 a Pioneer KURO PDP-6010FD 3542:1 i jest to tzw. kontrast ANSI.[/quote]


Dokładnie o takim kontraście piszę. A jeśli chodzi o podane przez Ciebie modele to cytowany Sharp to 1, słownie [b]jeden[/b] wyjątek z całej populacji LCD, potwierdzający tylko regułę. Przy czym to taka sztuka dla sztuki bo tak masakrycznie wyżyłowany kontrast jak na LCD, osiągnięto kosztem innych parametrów, brak spójności obrazu, to znaczy obraz postrzegany jako sztuczny, nieprawidłowa temperatura barw itp. Nie pisałem, że tego się nie da osiągnąć w kategoriach absolutnych, ale że tego się nie da osiągnąć z rozsądnym zachowaniem innych parametrów obrazu.

A drugi przykład, czyli Kuro, że to niby ma zaprzeczać temu co napisałem? Po mojemu to kiepski przykład na kontrast w odbiornikach LCD :lol:. To tak jak napisać, najszybszy samochód pojedzie 1000km/h, a zaraz napisać że to nie prawda, bo przecież samolot poleci znacznie szybciej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Kuro to myślałem, że druga część tamtego zdania to uogólnienie odnoszące się do wszystkich telewizorów a nie tylko do LCD, ale w takim wypadku mój błąd i przykład Pionka jest rzeczywiście nie na miejscu.

Inne LCD:
- Sony Bravia KDL-46XBR4: 1708:1
- JVC LT-47X788: 1,753:1
- Samsung LN-T5281F: 2340:1 (tutaj oczywiście jest to zasługa LED'ów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...