Skocz do zawartości
harkins

PV700 parę pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zakupiłem sobie ten tv i mam w związku z nim kilka pytań:
1. Jakim kablem połączyć ten tv z dekoderem Cyfry+ Philips 3201 żeby uzyskać dobry obraz?
2. Mam w kompie kartę Radeon RX9550 z wejściem DVI - I dual link (24+5) Czy jeśli kupię kabel DVI - HDMI to będzie mi działać z tym telewizorem?
3. Ojciec stwierdził podczas oglądania meczu że przy szybkim ruchu kamery widać było podwójnie linie. Czy to jest normalne przy docieraniu plazmy?
4. Przy jasnych scenach słychać buczenie (syczenie) przy ciemnych tego nie ma. Czy to jest normalne czy dzwonić do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='harkins' post='87503' date='22.02.2008, 16:43 ']Witam.
Zakupiłem sobie ten tv i mam w związku z nim kilka pytań:
1. Jakim kablem połączyć ten tv z dekoderem Cyfry+ Philips 3201 żeby uzyskać dobry obraz?
2. Mam w kompie kartę Radeon RX9550 z wejściem DVI - I dual link (24+5) Czy jeśli kupię kabel DVI - HDMI to będzie mi działać z tym telewizorem?
3. Ojciec stwierdził podczas oglądania meczu że przy szybkim ruchu kamery widać było podwójnie linie. Czy to jest normalne przy docieraniu plazmy?
4. Przy jasnych scenach słychać buczenie (syczenie) przy ciemnych tego nie ma. Czy to jest normalne czy dzwonić do serwisu?[/quote]
Punkt 3-nie to nie jest normalne,ale w panasonicu na zawsze.I tak powinieneś cieszyć się,że nie widzisz zielonych krawędzi i żółtoniebieskich rozbłysków-chyba,że nie oglądałeś jeszcze czarnobiałych filmów.Wiem co piszę bo mam tą plazmę od 4 miesięcy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz tą plazmę to wypowiedz się w kwestii mojego czwartego pytania. Zauważyłeś takie coś u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plazmę tą posiadam pół roku i powiem tak:
1. Dekoder ten posiada tylko dwa złącza euro , dlatego tylko przez kabel euro i nastaw RGB.
Powinno być nieźle , ale nie super.
Oczywiście lepiej byłoby wymienić na dekoder z wyjściem HDMI.
2. W tv masz wejście z komputera analogowe typu D-sub (15 stykowe) i nie wiem czy nie lepiej będzie połączyć takim kablem. Ale nie jestem pewny ,gdyż nie podłączałem komputera do plazmy.
3. Docieranie plazmy nie ma z tym nic wspólnego.Glównie chodzi o jakość sygnału tv oraz jakimi kablami podlączony jest tv tj. kabel hdmi podaje sygnal bez kompresji , gorzej sobie radzi kabel euro,ponieważ jest to połączenie analogowe.
Spróbuj jeszcze poustawiać parametry obrazu oraz załączyć lub wyłączyć tzw. poprawiacze obrazu. Może też być kwestia ustawienia samego talerza , lub uszkodzony może być konwerter.
4. Zjawisko to jest normalne przy jasnych obrazach plazma pobiera więcej energii , a przy cienmnych mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='leszek63' post='88343' date='27.02.2008, 15:09 ']Plazmę tą posiadam pół roku i powiem tak:
1. Dekoder ten posiada tylko dwa złącza euro , dlatego tylko przez kabel euro i nastaw RGB.
Powinno być nieźle , ale nie super.
Oczywiście lepiej byłoby wymienić na dekoder z wyjściem HDMI.
2. W tv masz wejście z komputera analogowe typu D-sub (15 stykowe) i nie wiem czy nie lepiej będzie połączyć takim kablem. Ale nie jestem pewny ,gdyż nie podłączałem komputera do plazmy.
3. Docieranie plazmy nie ma z tym nic wspólnego.Glównie chodzi o jakość sygnału tv oraz jakimi kablami podlączony jest tv tj. kabel hdmi podaje sygnal bez kompresji , gorzej sobie radzi kabel euro,ponieważ jest to połączenie analogowe.
Spróbuj jeszcze poustawiać parametry obrazu oraz załączyć lub wyłączyć tzw. poprawiacze obrazu. Może też być kwestia ustawienia samego talerza , lub uszkodzony może być konwerter.
4. Zjawisko to jest normalne przy jasnych obrazach plazma pobiera więcej energii , a przy cienmnych mniej.[/quote]


1.Niedługo kończy mi się umowa z Cyfrą więc na pewno wezmę dekoder z HDMI ale na razie zainwestuję w jakiś dobry kabelek EURO.
2. Z tym połączeniem telewizora z kompem to jeszcze kombinuję. Niestety nie mam skąd załatwić kabla DVI - HDMI i sprawdzić a szkoda mi kupować w ciemno bo może się okazać że nie działa.
3. Ostatnio oglądałem mecz i nie było tych podwójnych linii. Będę się bawił jeszcze z ustawieniami telewizora.
4. Te buczenie to była wada tv przyjechali panowie z serwisu i mi naprawili.

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania. Temat można uznać za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]2. Mam w kompie kartę Radeon RX9550 z wejściem DVI - I dual link (24+5) Czy jeśli kupię kabel DVI - HDMI to będzie mi działać z tym telewizorem?[/quote]

oczywiście z wyjściem dvi. I oczywiście, że będzie działać, bo niby czemu nie ? Dodatkowo musisz jeszcze z kompa puścić dźwięk albo do tv, albo do amplitunera czy co tam masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='leszek63' post='88343' date='27.02.2008, 15:09 ']Plazmę tą posiadam pół roku i powiem tak:
....
3. Docieranie plazmy nie ma z tym nic wspólnego.Glównie chodzi o jakość sygnału tv oraz jakimi kablami podlączony jest tv tj. kabel hdmi podaje sygnal bez kompresji , gorzej sobie radzi kabel euro,ponieważ jest to połączenie analogowe.
.....[/quote]

Wiem, że to trochę niegrzeczne ponieważ nie do końca w temacie, ale wybacz nie mogłem się powstrzymać, tak mnie to zaintrygowało.

Co oznacza stwierdzenie, cytuję: "kabel hdmi podaje sygnal bez kompresji".

Usiłuję to przekompilować jakoś w moim ograniczonym pojmowaniu świata, ale jakoś nic mi z tego nie wychodzi ;). Jak byś był tak dobry i rozwinął tę myśl bardziej. Będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radzique' post='88573' date='28.02.2008, 18:15 ']oczywiście z wyjściem dvi. I oczywiście, że będzie działać, bo niby czemu nie ? Dodatkowo musisz jeszcze z kompa puścić dźwięk albo do tv, albo do amplitunera czy co tam masz ;)[/quote]


Nie byłem do końca pewny ale skoro twierdzisz że mi będzie działać to kupię sobie taki kabelek. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='88598' date='28.02.2008, 21:20 ']Wiem, że to trochę niegrzeczne ponieważ nie do końca w temacie, ale wybacz nie mogłem się powstrzymać, tak mnie to zaintrygowało.

Co oznacza stwierdzenie, cytuję: "kabel hdmi podaje sygnal bez kompresji".

Usiłuję to przekompilować jakoś w moim ograniczonym pojmowaniu świata, ale jakoś nic mi z tego nie wychodzi :). Jak byś był tak dobry i rozwinął tę myśl bardziej. Będzie to z pożytkiem dla wszystkich.[/quote]



Nie jestem specjalistą od elekroniki ,ale z tego co mi wiadomo złącze HDMI zapewnia transmisję nieskompresowanego sygnału cyfrowego wizji i fonii, przekazując dane cyfrowe bez żadnych zniekształceń czy ubytków.
Chodziło mi oto , że obraz z cyfrowego źrodła sygnału(choćby odtwarzacz dvd) nie jest konwertorowany do postaci analogowej , a potem (w wyświetlaczu) znów do cyfrowej.
Ponieważ podwójna konwersja oznacza stratę jakości sygnału (obrazu) , a tak jest w przypadku kabla euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...