Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

Już w marcu Transformers w HD na VOD Premiery

80 members have voted

1. 1. Transformers będą w 5.1 ?

• Nie, 2.0 przecież wystarczy bo w filmie są same dialogi ;-)
      15
    • Śniło mi się wczoraj, że będą w 5.1
      59
    • Siedzę w latach 90 - mam wzmacniacz 2 kanałowy
      6

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Obserwując usługę VOD Premiery można zauważyć ogromny jej rozwój jeżeli chodzi o nowości filmowe. Filmy wypluwane są z prędkością karabinu maszynowego a tytuły to same nowości. Warto chociażby wspomnieć o takich filmach jak Shrek 3, Ocean's 13, Szklanej Pułapce 4, Fantastycznej 4: Narodziny Srebrnego Surfera, Zodiaku, 300 czy Harrym Poterze i Zakonie Feniksa. Jednak najciekawiej zapowiada się premiera ostatniego hitu filmowego z kin czyli Transformers i to w jakości HD! Czyli już nie tylko z HD DVD ale i z enki będzie można zobaczyć tego hiciora w HD! Oznacza to też wejście Paramount do tej usługi. Czyli właściwie mamy już wszystkie wytwórnie filmowe w enkowym VODzie.

[center][img]http://img177.imageshack.us/img177/4855/transformershddvdvsdvdxg8.jpg[/img][/center]

[center][img]http://img177.imageshack.us/img177/944/displayimagephpel5.jpg[/img][/center]

[i] Na pewno będzie w DD5.1. [/i][i] Na pewno będzie w DD5.1. [/i][i] Na pewno będzie w DD5.1. ....[/i] I tu nastąpiła pobudka i powrót do brutalnej rzeczywistości. Może jednak miałem proroczy sen? :)

Może.... może.... taki film yh INACZEJ BYĆ NIE MOŻE NOOOOOOOOOOO

Gmeru, nie dodawaj ankiety bo i tak wiesz jakie bedą z nimi wyniki - Ty z nimi po prostu pogadaj. Niech docenią Twój wkład na tym forum w rozwój ich telewizji i posłuchają skromnej prośby. Twojej i kilku tysięcy uzytkowników. :)

Jak się na ITI znów dostawca treści wypnie i nie dostaną audio w DD5.1 od Paramountu (bo to podobno jest problem a nie brak miejsca na dysku-jaaasne <_< ) to im z chęcią podrzucę płytę DVD z tym filmem z byle marketu. Niech sobie chłopaki zgrają i po problemie. O! Do Bounre'a i Shreka też służę pomocą. :lol:

@arsenal, to moze trzeba stworzyc bank doraznej pomocy dla nVoD / N.
Wszyscy userzy (zainteresowani rozwojem N) zgromadzimy cala nasza kolekcje filmow HD z DD5.1!!! I bedziemy mogli wspomoc biedakow z ITI ;-). Skoro nie potrafia podpisac umow z dostawcami na tresci z DD5.1 to mysle ze znajdzie sie grupa ludzi, ktora pomoze nawet w zakupie filmu - w prawie kazdym wiekszym miescie jest sklep nie dla idiotow czy inny wiec cos bedzie mozna wyskrobac dla ITI <_<

A ja jestem ciekawy jaka maja statystyke "uzywalnosci " poszczegolnych VOD. Sam juz zaczalem dosyc regularnie korzystac z Premier i juz juz prawie chcialem miec Nscreen ale w trojce powiedzieli ze przez strajk scenarzystow Lost moze neie byc wogole zakonczone wiec sobie poki co odpuscilem a dextera ogladam pierwsza serie wiec drugiej za bardzo nie moglbym. Generalnie uwazam, ze Premiery VOD sa naprawde bardzo OK mimo tych paru zonk-ow o ktorych piszecie.
Uwagi mam natomiast do Picture Box bo widze tutaj mnostwo powtorek - tzn powtorek nscreen na nscreen a nie ze stare filmy. Edited by mjasinsk

[quote name='arsenal' post='87095' date='20.02.2008, 20:32 ']Jak się na ITI znów dostawca treści wypnie i nie dostaną audio w DD5.1 od Paramountu (bo to podobno jest problem a nie brak miejsca na dysku-jaaasne :lol: ) to im z chęcią podrzucę płytę DVD z tym filmem z byle marketu. Niech sobie chłopaki zgrają i po problemie. O! Do Bounre'a i Shreka też służę pomocą. :P[/quote]

Taa, problem z dostawca ;-) To ciekawe czemu seriale (TwT, Odwroceni), ktore w TV lecialy DD5.1 na VOD byly stereo...

[quote name='kamcyk26' post='87188' date='21.02.2008, 08:50 ']Taa, problem z dostawca ;-) To ciekawe czemu seriale (TwT, Odwroceni), ktore w TV lecialy DD5.1 na VOD byly stereo...[/quote]

Bo wtedy był problem z implementacją 5.1 na VOD.

[b][/b][quote name='kamcyk26' post='87188' date='21.02.2008, 10:50 ']Taa, problem z dostawca ;-) To ciekawe czemu seriale (TwT, Odwroceni), ktore w TV lecialy DD5.1 na VOD byly stereo...[/quote][quote name='Gmeru' post='87190' date='21.02.2008, 11:03 ']Bo wtedy był problem z implementacją 5.1 na VOD.[/quote]
Ano dlatego że nadal jakieś problemy z 5.1 są. Ja doświadczyłem paru zacięć na ostatnich Lostach z oryginalnej ścieżki zarówno po optyku jak i scart z wyłączonym DD. Zresztą nie tylko ja, Testbor też. Tak jakby materiał zapisywał się nieco "uszkodzony" na dysku recordera. Czy u was jest wszystko w porządku? Edited by jacek1969r

[quote name='arsenal' post='87095' date='20.02.2008, 20:32 '][...]bo to podobno jest problem a nie brak miejsca na dysku-jaaasne :( [..][/quote]
Nie wiem skąd biorą się te ciągłe obawy o brak miejsca na dysku, aż z ciekawości policzyłem ile czego jest w tej chwili na VOD i zrobiłem sobie taki szacunek:

[url="http://img229.imageshack.us/my.php?image=tabelkack8.jpg"][img]http://img229.imageshack.us/img229/1634/tabelkack8.th.jpg[/img][/url]

Oczywiście wartości dla średniego czasu filmu i bitrate przyjąłem trochę z sufitu ale myślę że bardzo nie odbiega to od rzeczywistości.
Jeśli gdzieś nie popełniłem grubego błędu to nawet biorąc pod uwagę że którąś wartość nieco niedoszacowałem to i tak widać że do 170 GB które są przeznaczone na VOD brakuje jeszcze z 50 GB. Czyli jescze jest kupa miejsca.

[quote name='Pizzojad' post='87365' date='21.02.2008, 22:36 ']Nie wiem skąd biorą się te ciągłe obawy o brak miejsca na dysku, aż z ciekawości policzyłem ile czego jest w tej chwili na VOD i zrobiłem sobie taki szacunek:

[url="http://img229.imageshack.us/my.php?image=tabelkack8.jpg"][img]http://img229.imageshack.us/img229/1634/tabelkack8.th.jpg[/img][/url]

Oczywiście wartości dla średniego czasu filmu i bitrate przyjąłem trochę z sufitu ale myślę że bardzo nie odbiega to od rzeczywistości.
Jeśli gdzieś nie popełniłem grubego błędu to nawet biorąc pod uwagę że którąś wartość nieco niedoszacowałem to i tak widać że do 170 GB które są przeznaczone na VOD brakuje jeszcze z 50 GB. Czyli jescze jest kupa miejsca.[/quote]

Mysle ze filmy SD sa przesylane z wiekszym bitrate (skoro tak chwalicie jakosc). Pewnie przynajmniej 3,5 Mbits.

[quote name='arsenal' post='87402' date='22.02.2008, 06:32 ']O.K. A plik wymiany starszych pozycji VOD na nowe doliczyłeś? Hmmm?!?[/quote]
Jak rozumię masz na myśli sytuację kiedy już wysyłają nową ofertę a filmy które mają byc zastąpione jescze są dostepne i zajmują miejsce na dysku.

Oczywiście nie brałem tego pod uwagę w tym szacunku, głównie z tego powodu że nie wiem jak robią wymianę oferty , ale można podywagować:

1. Biorąc pod uwagę ich deklaracje że cała oferta nie ładuje się dłużej niż 48h to możliwe jest że te pozycje które mają zniknąć sa kasowane zanim zaczną wysyłać nowe które przy tej szybkości transferu pojawią sie na tyle szybko że nikt nie nie odczuje ze przez chwilę będzie dostępnych kilka pozycji mniej.
Nawet jeśli żałożyć że te 48h to minimum zakladające że każdy film ładuje się za pierwszym podejsciem to z tych danych wynika że jeden film jest ładowany w mniej niż godzinę. A to oznacza że gdyby to robili w nocy to miedzy powiedzmy 2:30 a 7:30 mogli by podmienić 5-6 filmów bez konieczności zajmowania dodatkowego miejsca na dysku a ty nawet bys nie zauważył że przez jakiś czas miałeś mniej pozycji w ofercie.

2. Mogą też dodawac po jednym filmie w taki sposób że jeden nowy film sie ładuje a po jego załadowaniu jeden znika wiec potrzeba dodatkowego bufora tylko na jeden film.

3. Załóżmy że żeczywiście wysyłają z większym wyprzedzeniem po 5 filmów, w takim przypadku (dla SD) potrzeba by było ok 12 GB bufora, a to znaczy że i tak zostaje im jeszcze ~40GB (~25% !!!) wolnego miejsca na VOD

[quote name='kamcyk26' post='87411' date='22.02.2008, 08:25 ']Mysle ze filmy SD sa przesylane z wiekszym bitrate (skoro tak chwalicie jakosc). Pewnie przynajmniej 3,5 Mbits.[/quote]
Tyle to by było trzeba gdyby te filmy były kodowane w MPEG-2 a nie w h.264, a nie wydaje mi się żeby tak robili.

Pizzojad. Jak N daje bitrate kanałów w MPEG4 na poziomie 2,5-3,5Mbit/s to taki super ostry Dexter II ma na pewno więcej. O filmach w Premierach VOD nie wspominając.

[quote name='jacek1969r' post='87200' date='21.02.2008, 10:43 '][b][/b]
Ano dlatego że nadal jakieś problemy z 5.1 są. Ja doświadczyłem paru zacięć na ostatnich Lostach z oryginalnej ścieżki zarówno po optyku jak i scart z wyłączonym DD. Zresztą nie tylko ja, Testbor też. Tak jakby materiał zapisywał się nieco "uszkodzony" na dysku recordera. Czy u was jest wszystko w porządku?[/quote]

Mam to samo: pierwszy odcinek był O.K., drugi masakra, trzeci lepiej od drugiego, ale też sie zacinał. Zacząłem sie zastanawiać nad reklamacją n-boxa, ale skoro to nie tylko mój problem....

[quote name='Pizzojad' post='87365' date='21.02.2008, 23:36 ']Nie wiem skąd biorą się te ciągłe obawy o brak miejsca na dysku, aż z ciekawości policzyłem ile czego jest w tej chwili na VOD i zrobiłem sobie taki szacunek:

Jeśli gdzieś nie popełniłem grubego błędu to nawet biorąc pod uwagę że którąś wartość nieco niedoszacowałem to i tak widać że do 170 GB które są przeznaczone na VOD brakuje jeszcze z 50 GB. Czyli jescze jest kupa miejsca.[/quote]

No cóż, 2,5 Mbps i to z dźwiekiem, to szaleństwa raczej nie ma (mówiąc oględnie), ale może się zgadzać: jakość filmów (szczególnie PB) zauważalnie siadła w porównaniu z tym, co było na początku. Ale też sporo wyjaśnia: znośna ścieżka dźwiękowa 5.1 to przynajniej 640 kbps, czyli pochłaniała by extra 25% dysku.

Na VOD SD ma bitrate 3Mbps (MPEG4).

[quote name='arsenal' post='87490' date='22.02.2008, 15:15 ']Pizzojad. Jak N daje bitrate kanałów w MPEG4 na poziomie 2,5-3,5Mbit/s to taki super ostry Dexter II ma na pewno więcej. O filmach w Premierach VOD nie wspominając.[/quote]
No nie wiem skąd wzięłeś to 2,5-3,5
Przejrzałem dane jednego transpondera N na satcodx i tam mamy średnio:

TVP1: [color="#A0522D"]2.18[/color]; TVP2: [color="#A0522D"]2.23[/color]; TVP3: [color="#0000FF"]1.66[/color]; TVP Sport: [color="#A0522D"]2.32[/color]; Sport Klub+:[b] [color="#FF0000"]2.53[/color][/b]; TVN Med:[color="#0000FF"] 1.29[/color]; MTV2: [color="#A0522D"]2.21[/color]; NASN [b][color="#FF0000"]2.59[/color][/b]: Boomeramg [color="#0000FF"]1.52[/color]; Cartoon/TCM: [color="#A0522D"]2.03[/color]; Jetix Play: [color="#0000FF"]1.65[/color]; Jetix : [color="#0000FF"]1.75[/color]; DaVinci:[color="#0000FF"] 2.0[/color]; KidsCo: [color="#0000FF"]1.80[/color]; Cinemax: [color="#0000FF"]1.69[/color]; Cinemax2 : [color="#0000FF"]1.78[/color]

Jak widać raptem dwa z tych kanałów mają bitrate video ledwo co osiągający dolną granicę zakresu który podałeś. Natomiast ponad 50% z nich ma bitrate 2Mbps i mniej.

Jak sądzę ktoś może podnieść argument kiepskiej jakość przy tak niskich bitrate. Uważam że taki argument nie jest słuszny, przemawiają za tym conajmniej 2 argumenty:
1. trzeba pamiętać że VOD to nie kanały live gdzie kompresja do h264 musi odbywać się w realtime. W przypadku VOD nie ma takich ograniczeń i kompresory dzięki temu mogą mieć lepszą skuteczność.
2. NonStop Kino HD które ma chyba jakość jak najbardziej OK, wg satcodx ma średni bitrate video 8.78(Inne kanały HD na N mają podobnie). Jeśli wziąć pod uwagę że HD niesie pięć razy więcej informacji niż SD to moim zdaniem oszacowanie bitrate SD na poziomie 2,5 nie jest nadmiernym optymizmem.

Na koniec, jakoś ciągle żyję w starych czasach i mam głęboko zakodowane że bitrate audio jest pomijalnie małe w stosunku do bitrate video a to już nie koniecznie jest prawdą przy video w h264. W ten właśnie punkt trafił verde przedstawiając chyba najmocniejszy argument:
[quote name='verde' post='87491' date='22.02.2008, 15:25 '][...]znośna ścieżka dźwiękowa 5.1 to przynajmniej 640 kbps, czyli pochłaniała by extra 25% dysku.[/quote]
Nie wiem ile zajmuje scieżka 5.1 ale wierzę mu na słowo.
Niemniej jednak, biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej uważam że video na vod powinno mieć bitrate nawet mniejszy niż 2,5. Natomiast całość (audio video subtitle) wydaje mi się że powinna się zamknąć w okolicy 2,8 Mbps. Podobnie dla HD należy podnieść szacunek do ok 9,5. Kolejna korekta to średni czas trwania filmu na poziomie 1h 45min. Szacunek jest ok przy większej liczbie pozycje, niestety na VOD są tylko 2 filmy HD i oba mają cas powyżej 2h.

Po takich korektach założeń zrobiło się ok 132GB z poprzednich 116GB.
Reasumując, nadal uważam że jest jeszcze miejsce na dysku (może nie tyle ile wcześniej sądziłem ale jednak sporo) i to nie jego brak jest powodem tego że nie wszędzie mamy audio 5.1

P.S.
Chyba zrobił się offtop. Proponuję ten fragment dyskusji przenieść do bardziej odpowiedzniego działu. Edited by Pizzojad

[quote name='verde' post='87491' date='22.02.2008, 16:25 ']znośna ścieżka dźwiękowa 5.1 to przynajniej 640 kbps,[/quote]

Jeżeli w N dźwięk 5.1 stanie się standardem to na pewno będzie to ten niższy standard, czyli 384 kbit. Do filmów via satelita jest to wartość wystarczająca i nie sądzę aby dla klientów z ponadprzeciętnym słuchem (zdecydowana mniejsza mniejszość) zajmowali dodatkowe miejsce "lepszym" dźwiękiem.

A jednak 5.1 :lol:

Fantastyczna rozrywka nie z tej ziemi

Transformers w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby 5.1
już dostępne w usłudze VOD telewizji nowej generacji n

Telewizja nowej generacji n serwuje kolejną porcję najlepszego kina. Już dzisiaj, w usłudze VOD w kolekcji Premiery VOD będzie można oglądać w najlepszej jakości obrazu i dźwięku przygody bohaterów hitu kinowego sprzed kilku miesięcy, który na całym świecie podbił serca fanów science-fiction i amatorów dobrego kina – Transformers wytwórni Paramount Pictures.

Transformers to niezwykle zaawansowane technicznie roboty zamieszkujące planetę Cybertron. Posiadają wyjątkową zdolność – mogą przekształcać swoje ciało w dowolne formy. Przez dekady były bohaterami wielu seriali animowanych. Teraz mamy okazję spotkać je ponownie - w filmie produkcji Stevena Spielberga w telewizji nowej generacji n, niedługo po premierze kinowej!

Sam Witwicky to przeciętny licealista o takich samych przeżyciach i problemach jak każdy nastolatek. W jego życiu nastąpi jednak nieoczekiwany zwrot, gdy dokona zakupu swego pierwszego w życiu samochodu - starego Chevroleta. Okaże się, że pojazd jest...Autobotem i nosi imię Bumblebee. Wkrótce bohater dowiaduje się, że na ziemi przebywają też wrogowie Autobotów – Deceptikony. Obie frakcje są w stanie wojny domowej, która toczy się o mityczny talizman, Wszechiskrę – źródło nieograniczonej mocy. Dawno, dawno temu dawała ona energię Transformersom, jednak złowieszczy Megatron wraz z armią Deceptikonów wykradł ją, a świat robotów pogrążył się w trwającej wieki kosmicznej wojnie. Kluczem do odnalezienia źródła energii na ziemi jest pewien przedmiot od lat znajdujący się w posiadaniu rodziny Sama. Należał do pradziadka chłopca, który ponad sto lat temu zetknął się z Megatronem. Problem w tym, że Sam wyprzedaje rzeczy swego pradziadka na aukcjach internetowych. A sytuacja jest bardzo poważna – Deceptikony, poszukując Wszechiskry, atakują amerykańskie bazy wojskowe. Ziemia staje się nowym polem bitwy w kolejnym etapie wojny domowej Transformersów. Sam i jego dziewczyna Mikaela znajdują się w samym środku tej nieziemskiej zawieruchy.

Transformers to adaptacja serialu animowanego z lat osiemdziesiątych. Teraz widzowie mogą oglądać perypetie kosmicznych maszyn w trzymającym w napięciu pełnometrażowym filmie, który z pewnością wciągnie nie tylko fanów legendarnych robotów i produkcji science-fiction.

Transformers - dostępny od 12 marca 2008 r., Premiery VOD, telewizja nowej generacji n,
USA, rok 2007
akcja/ science-fiction
Reżyseria: Michael Bay,
Występują: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, John Voight, John Turturro i inni.

Usługa transakcyjnego VOD (TVOD) - „Premiery VOD” to domowa wypożyczalnia filmów największych wytwórni (NBC Universal, Warner, Fox, Sony Pictures, Disney, Paramount Pictures i inne), w ramach której klient może dokonywać pojedynczego zakupu. Stały dostęp do niej uzyskują wszyscy posiadacze nbox HDTV recordera. Klient kupuje film dzwoniąc do Biura Obsługi Klienta i podając numer interesującej go pozycji bezpośrednio konsultantowi lub też w drodze usługi IVR. Po kilku minutach film zostaje aktywowany i widz ma możliwość obejrzenia go dowolną ilość razy w przeciągu 48 godzin. Koszt zakupu filmu jest automatycznie doliczany do miesięcznej faktury.

Znaczek DD to może i jest w opcjach do wyboru ale dźwięku w tym standardzie nie uświadczysz Gmeru. Kolejna plama w wykonaniu N na VOD. Widać miało się skończyć na śnie o Dolby. Unfuckinbelieveble :lol::P:lol:

Edited by arsenal

Już jest na dyskach ten film? Sprawdzałeś? No to by było niepoważne. U mnie i na dwóch innych boxach nie mam jeszcze tego filmu.

Jasne, że sprawdzałem. Pstrykałem na Polski i English z kilkanascie razy a Ampek jak zaklęty pokazuje PCM 48 i mało dynamiczne stereo kala me uszy. Dobrze, że wersja HDDVD za 25 zeta leci do mnie z Australii to zrobię "uczciwe" porównanie. :lol: