Skocz do zawartości
autorus

Zakupy w USA

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='sebik' post='100673' date='08.05.2008, 23:01 ']Albo komisja Europejska ma cynk, że dolar skoczy sobie np. do 5 PLN.... :P[/quote]
Hehe, ta wersja jest bardziej prawdopodobna... :lol:

Może chcą zapobiec całemu procesowi mieszania się regionów i traceniu źródeł zarobku przez polskich sprzedawców - zaraz wyniuchamy jakiś spisek! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro to wątek o zakupach w USA to czy ktoś może polecic jakiś solidny, sprawdzony sklep wysyłający zamówienia do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty Blu-ray oczywiście :(
Skoro ich kupno wychodzi ok 45zł to nie ma się nad czym zastanawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej polecam amazon.com
Dużo ludzi pisze pozytywnie o www.dvdpacific.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile czekaliście na płyte zamówioną z amazon.com? Ja zamawiałem w ostatnim tygodniu maja i jeszcze jej nie widać. Jeszcze jedna dziwna sprawa - zamówienie zniknęło z mojej historii zamówień - na koncie nie ma o nim żadnych informacji. Ktoś się spotkał z czymś podobnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Michalangello' post='106931' date='15.06.2008, 13:22 ']Ile czekaliście na płyte zamówioną z amazon.com? Ja zamawiałem w ostatnim tygodniu maja i jeszcze jej nie widać. Jeszcze jedna dziwna sprawa - zamówienie zniknęło z mojej historii zamówień - na koncie nie ma o nim żadnych informacji. Ktoś się spotkał z czymś podobnym?[/quote]

Zamówienia sa widoczne w: Your Account > Where's My Stuff? > Open and recently placed orders
Sprawdz ewentualnie w historii zamówień: Your Account > Where's My Stuff? > Orders placed in 2008

Paczki lecą około 2tyg, ostatnio w tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Jax' post='107074' date='16.06.2008, 12:15 ']Paczki lecą około 2tyg, ostatnio w tydzień.[/quote]

No i oczywiście dolicz jeszcze prawie 2 tygodniowy strajk pocztowców ... :)


pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio jest obsuwa z USA, chyba właśnie przez naszych pocztowców. Na przesyłkę z Amazon czekam od 22 maja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Butcher' post='107085' date='16.06.2008, 13:01 ']Ostatnio jest obsuwa z USA, chyba właśnie przez naszych pocztowców. Na przesyłkę z Amazon czekam od 22 maja...[/quote]
Mi wysłali 22maja i własnie ta po tygodniu dotarla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli szukasz pomocy w sprowadzaniu sprzetu z USA lub chcialbys poprosic o wycene mozesz skorzystac z [url="http://www.szopuj.pl"]http://www.szopuj.pl[/url] czyli ofertowni ludzi zajmujacych sie tym na codzien, wszystko jest darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na amazon.com Planet Earth 4*Blu-ray za ok. 68 USD z przesyłką.
Dotarło prawie po miesiącu ostemplowane kilkakrotnie: "Pobrać należności celne".
Zastanawiam się czy cło i VAT dopadło mnie dlatego, że nieopatrznie nie zaznaczyłem "[b]Gift[/b]" na amazonie ???
Zresztą samo cło pół biedy (3,5 zł) za to VAT 35 zł + opłaty, w sumie 45 zł.
Wartość przesyłki nie przekraczała 45 euro ...
Chyba miałem pecha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba górny pułap to 45usd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej ok 35$ :lol: Ogólnie wyglada to tak ze do 45$ (razem z przesyłka) celnicy sie nie czepiają. Sprawdziłem na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='110648' date='23.07.2008, 13:14 ']raczej ok 35$ :lol: Ogólnie wyglada to tak ze do 45$ (razem z przesyłka) celnicy sie nie czepiają. Sprawdziłem na sobie.[/quote]

No tak, tylko przepisy mówią, że górny pułap dla "niekomercyjnych" przesyłek to 45 euro (ok.70$), nie 45$ ...
Chyba, że nasz UC dalej żyje w czasach 1euro=1$ :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat bo ostatnio kupiłem 2 filmy ze Stanów przez pośrednika z allegro. Wydaje mi się, że 105.- za Patriotę z PL lektorem i literkami oraz I'm Legend z przesyłką (3 dni) to nie jest zła cena, tym bardziej, że kontakt zostaje :angry: i będę jeszcze nie raz korzystał

[img]http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/ito.jpg[/img]

Dodałem zdjątko z menu

[img]http://i10.photobucket.com/albums/a139/Commor/lektor.jpg[/img]

Edytowane przez commor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='yareck' post='110651' date='23.07.2008, 13:23 ']No tak, tylko przepisy mówią, że górny pułap dla "niekomercyjnych" przesyłek to 45 euro (ok.70$), nie 45$ ...
Chyba, że nasz UC dalej żyje w czasach 1euro=1$ :angry:[/quote]


luuuuuudzie!!!

póki co to przesyłki zwolnione z cłą (o niskiej wartości) to tylko do 22 euro czyli ok 33 dolarow

od 1 grudnia zmieni sie nieco bo kwota wzrośnie z 22 do 150 euro czyli ok 230 dolarów ...


dla ciekawosci ( apple ipod touch to 229 dolarow podczas gdy w Polsce to prawie 900pln)... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='commor' post='117724' date='12.09.2008, 14:47 ']Trochę odświeżę temat bo ostatnio kupiłem 2 filmy ze Stanów przez pośrednika z allegro. Wydaje mi się, że 105.- za Patriotę z PL lektorem i literkami oraz I'm Legend z przesyłką (3 dni) to nie jest zła cena, tym bardziej, że kontakt zostaje :) i będę jeszcze nie raz korzystał[/quote]

Patriota w amazonie jest za 15usd z pl napisami, ale im Legend tez jest z usa?

[quote name='pmmazz' post='117729' date='12.09.2008, 15:26 ']luuuuuudzie!!!

póki co to przesyłki zwolnione z cłą (o niskiej wartości) to tylko do 22 euro czyli ok 33 dolarow[/quote]

No to wychodzi ze mam fart z tymi 40-45usd. Dam Ci znac niedlugo jak doleci 43usd

Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jax' post='117805' date='13.09.2008, 07:36 ']No to wychodzi ze mam fart z tymi 40-45usd. Dam Ci znac niedlugo jak doleci 43usd[/quote]

kwota wolna od cła nie obejmuje kosztów przesyłki... [info. uzyskane w Izbie Celnej]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dniem 1 grudnia 2008 r. nastąpią zmiany w przepisach określających wartość towarów sprowadzanych z krajów trzecich, które są zwolnione z opłat celno podatkowych.

Najistotniejsze:

Wartość towarów zwolnionych z opłat:

- przesyłki pocztowe - było 22,00 ECU będzie 150,00 EUR (istotne dla zakupów "internetowych" zwłaszcza w okresie przedświątecznym)


- bagaż podręczny:
transport drogowy, kolejowy - równowartość 300,00 EUR na osobę
transport morski, lotniczy - równowartość 430,00 EUR na osobę

Mam do tego akty prawne, dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Święta przylatuje rodzina z USA może ktoś chce jakąś płytkę blu-ray. Koszt to cena płytki na Amazon plus niewielka opłata do uzgodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jax' post='128620' date='31.10.2008, 16:01 ']Z dniem 1 grudnia 2008 r. nastąpią zmiany w przepisach określających wartość towarów sprowadzanych z krajów trzecich, które są zwolnione z opłat celno podatkowych.

Najistotniejsze:

Wartość towarów zwolnionych z opłat:

- przesyłki pocztowe - było 22,00 ECU będzie 150,00 EUR (istotne dla zakupów "internetowych" zwłaszcza w okresie przedświątecznym)


- bagaż podręczny:
transport drogowy, kolejowy - równowartość 300,00 EUR na osobę
transport morski, lotniczy - równowartość 430,00 EUR na osobę

Mam do tego akty prawne, dla zainteresowanych.[/quote]

To oczywiście bardzo dobra wiadomość gdyby nie cena $.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisal ktos moze do amerykanskiego amazonu w sprawie niedotarcia przesylki?
Wyslano do mnie 17.11 przesylke o wartosci 30 usd i do dzis nie dotarla.
Poczta chyba jej sobie nie przywlaszczyla bo w miedzyczasie przychodzily przesylki z uk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wachi40' post='132500' date='22.11.2008, 13:13 ']Pisal ktos moze do amerykanskiego amazonu w sprawie niedotarcia przesylki?
Wyslano do mnie 17.11 przesylke o wartosci 30 usd i do dzis nie dotarla.
Poczta chyba jej sobie nie przywlaszczyla bo w miedzyczasie przychodzily przesylki z uk .[/quote]

10 dni na Amazon.com to trochę za mało. Przesyłki najprwdopodobniej płyną a nie lecą do Ciebie. To trochę trwa. Moje dochodzily po ok. 3 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...