Skocz do zawartości
autorus

Zakupy w USA

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='BoDeX' post='98787' date='26.04.2008, 00:47 ']Ja mam z GB , ale import z NRD - ale mętlik ... :hura:[/quote]
Tak to już jest jak na rynek wchodzi nowa technologia (w Polsce jeszcze można tak powiedzieć). :(

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Corvin' post='98615' date='24.04.2008, 20:34 ']Na amazon.com region 1.
Co ciekawsze na Allegro jest aukcja w opisie której jest region O.
Jeszcze aktualna ... przez 10 dni. Pozdrawiam.[/quote]


Amerykańskie wydanie to 2 płytowy box , w europejskim jest tylko 1 płyta .
Oznaczenie region 1 ( wg. mnie ) dotyczy dodatkowej płyty , którą najprawdopodobnie jest DVD
z dodatkami typu : interactive game i inne - na okładce 2 dysk jest w NTSC , więc nabieram pewności.


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych rzeczy to wydania Imax z us tzn cały cykl antarctica, australia, africa i alaska maja lektora czeskiego i wegierskiego a PL brak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amazon.com mnie dosłownie rozbija...

6 dni jak strzelił...od wysyłki do odebrania...

nierzadko szybciej niz z UK, czy nawet z polskich sklepów...


...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='98737' date='25.04.2008, 18:31 ']Dziwne , ale póki co , to Mariah Carey - The Adventures of MIMI " tam nie figuruje ...


Pzdr.[/quote]

Mariah carey z USA jest region A.
Mam to wiem :(;) .
Własnie zamówiłem drugą z Europy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='100205' date='06.05.2008, 14:33 ']Mariah carey z USA jest region A.
Mam to wiem <_<:) .
Własnie zamówiłem drugą z Europy.[/quote]

A nie prościej byłoby nabyć " MULTIREGIONA " BR ? .... i kłopot z głowy ! :)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tej kwestii to ja czekam na Maxiuca. Słyszałem ze za miesiąc jest szansa na rozwiązanie moich problemów "regionalnych" <_<

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie, jakiś czas temu zostały wysłane z amazon.com do mnie płyty. Złożyłem 2 zamówienia po 5 płyt każde. Obydwa zostały wysłane. Teraz tak, jedna z płyt z pierwszego zamówienia była dostępna od ręki - in stock - i przyszła bez problemu. Reszta płyt została wysłana w dwóch paczkach. Teraz moje pytanie. Czy nasz zakichany UC może mi oclić i opodatkować te przesyłki? Kwota powyżej 200$. Na przesyłce ma nie być podanej ceny bo zaznaczyłem Gift.

Jeśli mi opodatkują to jaka jest wówczas procedura? Jak miałem wysyłkę UPS'em to po prostu zapłaciłem przy odbiorze przesyłki bo UPS poręczył w UC za mnie. A ja ma się sytuacja w przypadku Poczty Polskiej? Również będzie zapłata przy odbiorze, o ile takowa będzie, czy ktoś będzie się ze mną kontaktował?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamówiłem TWISTER-a na BLU-RAY w USA. Dzisiaj w nocy został wysałny. Zobaczymy kiedy dotrze.

PS. Za całość zapłaciłem 57,84zł:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='100339' date='07.05.2008, 08:03 ']Witam.

Panowie, jakiś czas temu zostały wysłane z amazon.com do mnie płyty. Złożyłem 2 zamówienia po 5 płyt każde. Obydwa zostały wysłane. Teraz tak, jedna z płyt z pierwszego zamówienia była dostępna od ręki - in stock - i przyszła bez problemu. Reszta płyt została wysłana w dwóch paczkach. Teraz moje pytanie. Czy nasz zakichany UC może mi oclić i opodatkować te przesyłki? Kwota powyżej 200$. Na przesyłce ma nie być podanej ceny bo zaznaczyłem Gift.

Jeśli mi opodatkują to jaka jest wówczas procedura? Jak miałem wysyłkę UPS'em to po prostu zapłaciłem przy odbiorze przesyłki bo UPS poręczył w UC za mnie. A ja ma się sytuacja w przypadku Poczty Polskiej? Również będzie zapłata przy odbiorze, o ile takowa będzie, czy ktoś będzie się ze mną kontaktował?

Pozdr.[/quote]

Pan listonosz ci da rachunek, albo przy okienku na poczcie zapłacisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='Basstech' post='100339' date='07.05.2008, 09:03 ']Witam.

Panowie, jakiś czas temu zostały wysłane z amazon.com do mnie płyty. Złożyłem 2 zamówienia po 5 płyt każde. Obydwa zostały wysłane. Teraz tak, jedna z płyt z pierwszego zamówienia była dostępna od ręki - in stock - i przyszła bez problemu. Reszta płyt została wysłana w dwóch paczkach. Teraz moje pytanie. Czy nasz zakichany UC może mi oclić i opodatkować te przesyłki? Kwota powyżej 200$. Na przesyłce ma nie być podanej ceny bo zaznaczyłem Gift.

Jeśli mi opodatkują to jaka jest wówczas procedura? Jak miałem wysyłkę UPS'em to po prostu zapłaciłem przy odbiorze przesyłki bo UPS poręczył w UC za mnie. A ja ma się sytuacja w przypadku Poczty Polskiej? Również będzie zapłata przy odbiorze, o ile takowa będzie, czy ktoś będzie się ze mną kontaktował?

Pozdr.[/quote]

Ja kiedys raz placilem normalnie w okienku na poczcie przy odbiorze z awizo. Teraz zamawiam ponizej 45$ i mam spokój. Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='100339' date='07.05.2008, 09:03 ']Witam.

Panowie, jakiś czas temu zostały wysłane z amazon.com do mnie płyty. Złożyłem 2 zamówienia po 5 płyt każde. Obydwa zostały wysłane. Teraz tak, jedna z płyt z pierwszego zamówienia była dostępna od ręki - in stock - i przyszła bez problemu. Reszta płyt została wysłana w dwóch paczkach. Teraz moje pytanie. Czy nasz zakichany UC może mi oclić i opodatkować te przesyłki? Kwota powyżej 200$. Na przesyłce ma nie być podanej ceny bo zaznaczyłem Gift.

Jeśli mi opodatkują to jaka jest wówczas procedura? Jak miałem wysyłkę UPS'em to po prostu zapłaciłem przy odbiorze przesyłki bo UPS poręczył w UC za mnie. A ja ma się sytuacja w przypadku Poczty Polskiej? Również będzie zapłata przy odbiorze, o ile takowa będzie, czy ktoś będzie się ze mną kontaktował?

Pozdr.[/quote]


zgodnie z informacją uzyskaną w UC...

kwota wolna od cła na chwilę obecną to 22euro (po przeliczeniu na dolary to ok 33 dolce) gdzie nie są do tego wliczane koszta przesyłki...

opodatkowanie przesyłki, gdzie jest nakładany podatek na całą kwotę, tzn. cena towaru + koszta przesyłki, to już tak naprawdę wolna wola UC...wg uzyskanych informacji na wszystkie przesyłki przychodzące spoza UE może być nałożony podatek, w rzeczywistości wygląda to tak, że nakładają podatek na to, co zostanie oclone...krótko mówiąc zamawiając towar na kwotę łączną do 33 dolarów nie powinniśmy się obawiać cła i podatku...

o ile mi wiadomo, w parlamencie europejskim jest projekt ustawy zwiększający kwotę wolną od cła z 22 euro do 150 euro, czyli ok 230 dolarów (przynajmniej na dzień dzisiejszy wg obecnych kursów walut...)

...

jeśli chodzi o opcję gift z amazon.com, to i tak na paczce będzie podana łączna cena towaru w paczce i koszta przesyłki, nie będzie jedynie wyszczególnione która rzecz w paczce ile kosztowała, zaś wewnątrz paczki na zestawieniu zamówienia nie będzie nadrukowanych cen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić gdy dziś dostałem zawiadomienie z UC ze przesyłka jest i czekaja na jakies dokumenty i mam im zawieść do warszawy czyli prawie 200km . Dodzwonić sie do nich oczywiście nie sposób :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A o jakie dokumety chodzi?
Mi się zdażyło, że chcieli pisemne oświadczenie o zawartości i pochodzeniu towaru. Wystarczyło odfaksować. Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmmazz' post='100387' date='07.05.2008, 13:53 ']o ile mi wiadomo, w parlamencie europejskim jest projekt ustawy zwiększający kwotę wolną od cła z 22 euro do 150 euro, czyli ok 230 dolarów (przynajmniej na dzień dzisiejszy wg obecnych kursów walut...)[/quote]
Też to słyszałem, podobno pod koniec roku ma być już coś jasne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='100401' date='07.05.2008, 15:45 ']A co zrobić gdy dziś dostałem zawiadomienie z UC ze przesyłka jest i czekaja na jakies dokumenty i mam im zawieść do warszawy czyli prawie 200km . Dodzwonić sie do nich oczywiście nie sposób :rolleyes:

Autorus[/quote]

Jak przyleciał Popcorn Hour na Okęcie, to też chcieli jakieś oświadczenie, wystarczył im email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to ze fax załatwi sprawę. Jak nie to będę zasuwał :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasuwał ? Nie - to jakaś paranoja ! :rolleyes: Coś Ty tam nakupował - połowę sklepu ? :)




Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A coś takiego:

[url="http://www.livingcinema.nl/catalog/octava-hdda52-hdmi-1080p-switch-split-p-334.html"]http://www.octavainc.com/HDMI%20switch%20s...x2_toslink.html[/url]

Autorus Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne, ale Holandia jest przecież w UE ! :rolleyes:

W razie "CUŚ" powołaj się na POZYCJĘ CELNĄ o której wspominał Dominikjestem przy zakupie preampa ONKYO .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Jax' post='100448' date='07.05.2008, 22:20 ']Jak przyleciał Popcorn Hour na Okęcie, to też chcieli jakieś oświadczenie, wystarczył im email.[/quote]
E-mail?! Jakim cudem? Myślałem, że honorują tylko fax... :rolleyes:

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem do UC. Kazali wysłać listem:

-ksero dow.osob
-potwierdzenie płatności w sklepie
- no i ksero zawiadomienia od nich

Poszło już poleconym priorytetem.
Teraz czekam.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmmazz' post='100387' date='07.05.2008, 12:53 ']o ile mi wiadomo, w parlamencie europejskim jest projekt ustawy zwiększający kwotę wolną od cła z 22 euro do 150 euro, czyli ok 230 dolarów (przynajmniej na dzień dzisiejszy wg obecnych kursów walut...)[/quote]

Podobnoż jakiś artykuł 28 ma wejść w życie 1 grudnia tego roku. Będą dopuszczane bez cła paczki pocztowe do wartości 150 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='sebik' post='100658' date='08.05.2008, 22:31 ']Podobnoż jakiś artykuł 28 ma wejść w życie 1 grudnia tego roku. Będą dopuszczane bez cła paczki pocztowe do wartości 150 EUR.[/quote]
W takim razie zbierać kasę i kupować od razu, kiedy tylko to uchwalą.

Później, jak wszyscy się na to tłumem rzucą, ceny pewnie wzrosną... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo komisja Europejska ma cynk, że dolar skoczy sobie np. do 5 PLN.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...