Skocz do zawartości
bocheno

100Hz czy FULL HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałbym kupić telewizor. LCD. Zastanawiam się czy 100Hz czy full hd. Najlepiej jedno i drugie tylko że budżet może tego nie wytrzymać a jest on około 4000+-500 pln). Telewizor do domowego zastosowania. Jakaś telewizja (źródełko cyfrowa kablówka - docelowo z kanałami HD). Odległość pomiędzy oglądającym a oglądanym (ekranem) 2-2,5m. Zastanawiałem się nad 37". Jestem laikie w tej kwestii dlatego zwracam się o opinie ekspertów - Was.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem ekspertem, ale wybrał bym np. to:
[url="http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_71/products_id/2051"]TOSHIBA 37X3030D full HD[/url]
Widziałem u kumpla i obraz jest bardzo ładny. Naprawdę polecam, ale lepiej poczekaj na opinie innych. Chociaż najlepiej pochodzić samemu i pooglądać byle nie w MM, Saturnach itp.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wstępie powiem że wzrok mam absolutnie idealny , zero wad , kontrola co roku , pracuje jako grafik.

posiadam 42" TV FullHD - cudo :) siedze w odleglosci okolo 2.5m z tej odleglosci SD jest rewelacyjne przy FullHD nie ma praktycznie zadnej roznicy.

jak gram na kompie lub ogladam film FullHD to przesiadam się z kanapy na fotel na kółkach i podjeżdżam na 1.5-1.7m wtedy widze różnice.

37" Full HD to super pomysł do pokoju dziecinnego albo do dużej kuchni

proponuje uzbierac na cos wiekszego jesli ma byc widac różnice w obrazie z odległości 2.5m

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bocheno' post='85482' date='13.02.2008, 13:47 ']Witam.
Chciałbym kupić telewizor. LCD. Zastanawiam się czy 100Hz czy full hd. Najlepiej jedno i drugie tylko że budżet może tego nie wytrzymać a jest on około 4000+-500 pln). Telewizor do domowego zastosowania. Jakaś telewizja (źródełko cyfrowa kablówka - docelowo z kanałami HD). Odległość pomiędzy oglądającym a oglądanym (ekranem) 2-2,5m. Zastanawiałem się nad 37". Jestem laikie w tej kwestii dlatego zwracam się o opinie ekspertów - Was.
Pozdrawiam[/quote]

Przy podanych założeniach i konieczności wyboru, to zdecydowanie telewizor ze szlachetniejszą elektroniką i dobrym układem kompensacji ruchu, popularnie zwanym 100Hz. A to dlatego że zalety wynikające z działania tego układu będziesz widział zawsze i wszędzie, niezależnie od źródła, a nawet im gorsze źródło tym lepiej sprawdzi się dobra elektronika telewizora.

A zalet matrycy Full HD przy tej przekątnej nie dostrzeżesz wcale, szczególnie przy założonych źródłach. Ostatecznie od biedy przy podłączeniu komputera i pracy jako monitor komputerowy Full HD, stanowiło by pewną zaletę, ale to wszystko. Jak byś kupował minimum 42 cale, a najlepiej 52 cale i dobre źródło to i owszem. Ale do kablówki, czy też nawet materiałów HD z cyfrowego tunera, wydawanie kasy na samą świadomość posiadania Full HD mija się z celem. A już szczególnie jak ostro trzeba się z kasą liczyć, to jest to marnotrawienie pieniędzy, które można z pożytkiem przeznaczyć na inne istotne cechy telewizora. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie tak ostro trzeba kasę liczyć. Przyjąłem pewne założenia ale założenia (z założenia) sie zmieniają. Któregoś dnia w jakimś tam sklepie widziałem 2 stojące obok siebie modele 42" LG. Pierwszego modelu nie pamiętam (chyba LF75) a drugi to LY99 i na niego zwróciłem uwagę bo czerń i kolory miał bardzo ładne, kładą na głowę model wspomniany jako pierwszy, który kolory wyświetlał bardzo podobnie, za to "czerń" to przypominała moje sprane czarne koszulki z dużym przebiegiem.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='85495' date='13.02.2008, 14:33 ']na wstępie powiem że wzrok mam absolutnie idealny , zero wad , kontrola co roku , pracuje jako grafik.

posiadam 42" TV FullHD - cudo :) siedze w odleglosci okolo 2.5m z tej odleglosci SD jest rewelacyjne przy FullHD nie ma praktycznie zadnej roznicy.

jak gram na kompie lub ogladam film FullHD to przesiadam się z kanapy na fotel na kółkach i podjeżdżam na 1.5-1.7m wtedy widze różnice.

37" Full HD to super pomysł do pokoju dziecinnego albo do dużej kuchni

proponuje uzbierac na cos wiekszego jesli ma byc widac różnice w obrazie z odległości 2.5m[/quote]

Jak bedziesz ogladal z takiej odleglosci,to nie długo Twoj idealny wzrok sie skonczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Barthezz' post='85530' date='13.02.2008, 17:43 ']Jak bedziesz ogladal z takiej odleglosci,to nie długo Twoj idealny wzrok sie skonczy :)[/quote]

A od czytania książek z bliska też ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='85532' date='13.02.2008, 17:57 ']A od czytania książek z bliska też ? ;)[/quote]

ale to nie ułatwia mi wyboru...
Może jeszcze jakiś inne modele możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i cisza...
a ja zdecydowałem się na Panasonic-a TH-42PY70... uważam że za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...