Skocz do zawartości
artsat_kris

Porównanie opinie Toshiba 42Z3030-40ZF355 Toshiba 47Z3030-46ZF355

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='gilek1975' post='85749' date='14.02.2008, 18:10 ']Witam, koledzy (użytkownicy ZF) możecie mi napisać jakie macie ustawienia: jasność, kontrast, podświetlenie, kolor? Miałem naprawdę b. ładnie ustawiony TV, ale we wtorek bawiłem się i wszystko mi zniknęło, tzn. pomieszało a mnie pamiętam jakie miałem ustawienia :D . Teraz cały czas wydaje mi się że czegoś w tym obrazie brakuje, wiec proszę was o pomoc. Wiem że komuś wysyłałem moje ustawienia ale nie pamiętam komu. Będę wdzieczny.
Pozdrawiam[/quote]
a moze powiniennes wejsc w kalibracje kolorow ,bo tu na tygh ustawieniach co piszesz szybciutko mozna skorygowac wszystkie parametry w (dopasowanie koloru podstawowego) a byc moze masz przestawina temperature koloru zerknij sobie na to jesli chcesz to podam tobie jak mam ustawine kolory podstawowe dla mnie sa ok jak ci nie beda odpowiadac to je zresetujesz i ustawisz po swojemu
czerwony+3+8-4
zielony+3-5 0
niebieski-3-2-3
zolty-1+6-2
magenta-1-3-4
cyjan 0-12+7
zaznaczam ze mi tak pasuje sprobuj to nic nie kosztuje tylko zapisz sobie twoje ustawienia
ale mi sie wydaje ze masz przestawina temperature kolorow jesli nie mozesz wyregulowac starych ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki bardzo, po pracy spróbuje tak jak Ty masz, co do temperatury kolorów to napewno miałem chłodny i teraz mam tak samo. Wiesz jak to jest przyzwyczaiłem się i bardzo mi się podobało i teraz cały czas coś nie tak. CO do kolorów to tam mam wszędzie na 0, wiec zrobie tak jak Ty masz. Napiszę wieczorem jak to wygląda.
Pozdrawiam

P.S.
Znalazłem takie ustawienia ZF (podobno bradzo dobre, po południu się przekonam). Proszę jeśli możecie to potwierdźcie:
Backlight: 28
Contrast: 90
Brightness: 54
Color: 53
Colour tint: -7
Sharpness: +10
Black stretch: Off
MPEG NR: Off
DNR: Off(low for some DVB chanels)
Color temperature: Normal
Active Backlight control: Off
Cinema mode: On(when available)
Film stabilization: Smooth
Active vision 100: On
XvYCC choice: Auto
3D Colour management:
Red +4 -1 +10
Green +15 +7 +7
Blue +4 -9 -15
Yellow -3 +4 +15
Mangenta 0 +2 +7
Cyanogen 0 +9 -13 Edytowane przez gilek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gilek1975' post='85864' date='15.02.2008, 12:18 ']Dzięki bardzo, po pracy spróbuje tak jak Ty masz, co do temperatury kolorów to napewno miałem chłodny i teraz mam tak samo. Wiesz jak to jest przyzwyczaiłem się i bardzo mi się podobało i teraz cały czas coś nie tak. CO do kolorów to tam mam wszędzie na 0, wiec zrobie tak jak Ty masz. Napiszę wieczorem jak to wygląda.
Pozdrawiam

P.S.
Znalazłem takie ustawienia ZF (podobno bradzo dobre, po południu się przekonam). Proszę jeśli możecie to potwierdźcie:
Backlight: 28
Contrast: 90
Brightness: 54
Color: 53
Colour tint: -7
Sharpness: +10
Black stretch: Off
MPEG NR: Off
DNR: Off(low for some DVB chanels)
Color temperature: Normal
Active Backlight control: Off
Cinema mode: On(when available)
Film stabilization: Smooth
Active vision 100: On
XvYCC choice: Auto
3D Colour management:
Red +4 -1 +10
Green +15 +7 +7
Blue +4 -9 -15
Yellow -3 +4 +15
Mangenta 0 +2 +7
Cyanogen 0 +9 -13[/quote]
calkowicie inaczej jak u mnie, wiec sam widzisz jaka jest mozliwosc regulacji i kto wie czy jesli ustawie na te znalezione przez ciebie , nie beda lepsze od moich chociciaz u mnie wszystko jest w naturalnych barwach ja zaraz to sprawdze pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='baxter' post='85907' date='15.02.2008, 14:23 ']calkowicie inaczej jak u mnie, wiec sam widzisz jaka jest mozliwosc regulacji i kto wie czy jesli ustawie na te znalezione przez ciebie , nie beda lepsze od moich chociciaz u mnie wszystko jest w naturalnych barwach ja zaraz to sprawdze pozdrawiam[/quote]
juz nz pierwszy rzut oka widze ze jest lipa ale jeszcze po próbuje na filmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='baxter' post='85922' date='15.02.2008, 14:38 ']juz nz pierwszy rzut oka widze ze jest lipa ale jeszcze po próbuje na filmach[/quote]
przetestowalem na szybko i wedlug mnie tamte ustawinia przejaskrawiają kolory, moim zdaniem moje ustawienia sa naturalne sprawdz kolory roslin czerwien najlepiej krew odcienie twarzy i biel jaka jest w moich ustawieniach poza tym ja ogladam w odcieniu zimnym i podswietlenie mam dosc wysokie ,chyba ze siedze na necie to wtedy je obnizam, bo jest za ostro dla kompa
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='85995' date='15.02.2008, 17:08 ']baxter a jakie masz ustawienia i czy mowa o ZF46[/quote]
przeciesz wiesz ze mam zf i podalem ustawienia ktore mam a cos takiego jak kolor-kontrast czy ciemnosc so nie wazne kazdy sobie ustawia wzgledem swiatlastabilizacja -wygladzony m100 wlaczony xvycc-auto 3d wlaczonypoziom czerni- wysoki mpeg-wysoki dnr -wysoki temp. koloru-chlodny dla mnie jest idealnie
pozdrowienia baw sie teraz tym nowym zf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='baxter' post='86028' date='15.02.2008, 18:42 ']przeciesz wiesz ze mam zf i podalem ustawienia ktore mam a cos takiego jak kolor-kontrast czy ciemnosc so nie wazne kazdy sobie ustawia wzgledem swiatlastabilizacja -wygladzony m100 wlaczony xvycc-auto 3d wlaczonypoziom czerni- wysoki mpeg-wysoki dnr -wysoki temp. koloru-chlodny dla mnie jest idealnie
pozdrowienia baw sie teraz tym nowym zf[/quote]
kiepskie fotki ale tak wylada na scienie toska
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af75d3dce38d123a.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af75d3dce38d123a.html[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74777f3ee25c6198.html"]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74777f3ee25c6198.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ładnie jednak wygląda ta cienka ramka, trochę jak ekran projekcyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baxter - a propo wysokości, na jakiej wysokości od ziemi zaczyna ci się ramka od Tośki? Ja dzisiaj powiesiłem ;) i od podłogi zaczyna mi się 79 cm, chciałem wyżej ale wydaje mi się że było by za wysoko, teraz jest w sam raz. A jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='gilek1975' post='86090' date='15.02.2008, 21:43 ']baxter - a propo wysokości, na jakiej wysokości od ziemi zaczyna ci się ramka od Tośki? Ja dzisiaj powiesiłem ;) i od podłogi zaczyna mi się 79 cm, chciałem wyżej ale wydaje mi się że było by za wysoko, teraz jest w sam raz. A jak u Ciebie?[/quote]
u mnie wisi 90 cm i jest idealnie 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, może być idelanie tylko powiedz z jakiej odległości jeszcze oglądasz? Ja mam 3,2 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 42z3030d jestem z niej bardzo zadowolony choc na poczatku bylo ciezko, dopoki byla zle skalibrowana. teraz po dluzszym czasie uzytkowania nauczylem sie jak skutecznie (dla mojego oka) skalibrowac ten tv i jestem naprawde mega zadowolony. ZF jest ladniejszy i ma lepsza czern oraz katy to bez dwoch zdan. czern na ZF jest mniej podswietlona a katy zdecydowanie lepsze. Jezeli mialbym kupic ponownie TV prawie napewno kupilbym ZF. Jedyne nad czym bym sie zastanowil to nad tym czy warto doplacac do ZF, ale nad tym najlepiej zastanowic sie patrzac na dwa TV jednoczesnie. Wiekszosc saturnow oraz MM maja te tv na stanie;)

Ogolnie Z po glebszej kalibracji to TV o niebo lepszy niz ten ktory otrzymujemy po wyjeciu z pudelka;) Warto sie zainteresowac tym tematem przed zakupem bo dla niektorych moze sie okazac ze nie warto doplacac do ZF. Ja i tak bym wolal ZF choc nie wiem czy bylbym sklonny doplacic roznice:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Norbunio' post='86172' date='16.02.2008, 12:10 ']mam 42z3030d jestem z niej bardzo zadowolony choc na poczatku bylo ciezko, dopoki byla zle skalibrowana. teraz po dluzszym czasie uzytkowania nauczylem sie jak skutecznie (dla mojego oka) skalibrowac ten tv i jestem naprawde mega zadowolony. ZF jest ladniejszy i ma lepsza czern oraz katy to bez dwoch zdan. czern na ZF jest mniej podswietlona a katy zdecydowanie lepsze. Jezeli mialbym kupic ponownie TV prawie napewno kupilbym ZF. Jedyne nad czym bym sie zastanowil to nad tym czy warto doplacac do ZF, ale nad tym najlepiej zastanowic sie patrzac na dwa TV jednoczesnie. Wiekszosc saturnow oraz MM maja te tv na stanie;)

Ogolnie Z po glebszej kalibracji to TV o niebo lepszy niz ten ktory otrzymujemy po wyjeciu z pudelka;) Warto sie zainteresowac tym tematem przed zakupem bo dla niektorych moze sie okazac ze nie warto doplacac do ZF. Ja i tak bym wolal ZF choc nie wiem czy bylbym sklonny doplacic roznice:)

Pozdrawiam[/quote]
jak sie wygonie rozloze mam 3m jak sie o pieram o stolik to nawet ogladam z 2m i
jest dobrze siedzeni mam na wysokosci 35cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='86185' date='16.02.2008, 13:39 ']baxter skalibrowalem na twoich ustawieniach i jest tez bardzo ok.[/quote]

dzieki tak wlasnie mysle bardzo sie do tego przykladalem a teraz wez sobie kartke papieru kredowego lub jakąs bardzo białą i porownaj zobaczysz jaka ma biel lepszej juz miec nie moze
fajnie ze sie jednak zdecydowales na ten lcd ale jak sie bedziesz doszukiwał wad to na pewno cos znajdzieszi w nieskonczonosc bedziesz zmieniał tv a zaden nie bedzie idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baxter kolego mozesz mi przeslac swoja kalibracje ?:(

Jak mozesz to gg 5242551

pozdro Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...