Skocz do zawartości
artsat_kris

Porównanie opinie Toshiba 42Z3030-40ZF355 Toshiba 47Z3030-46ZF355

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem artsat_kris, że ciśnie Cię ten temat ale ja odpowiadając na takie pytania muszę być w 100% pewien dlatego chwilowo się wstrzymuję od pisania porównania akurat tych Toshib. Napiszę ale jak zobaczę jeszcze raz co mam zobaczyć i będę pewien swego. Może ktoś jeszcze coś napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu już ktoś się o ZF wypowiadał:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8323&hl="]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8323&hl=[/url]


Ja ponawiam cały czas pytanie do Gmeru o to czy miałeś porównanie obok siebie Z3030 47" (IPS) i 52" (SPVA) ?


Na dobrą sprawę, to nawet może być różnica między 52 a 57 w użytej matrycy (kolory, kąty) - tylko moje przypuszczenia, więc bez porównania konkretnych modeli może być ciężko. Idąc dalej - czy w Z3030 ktoś miał porównanie między 42" a 47" - czy aby na pewno te modele różnią się tylko wielkością matrycy i kontrastem, a nie właściwościami matryc (a nóż, widelec są inne)?? Tak jak pisałem wcześniej o 52 - 57 tak i tu może być podobna sytuacja. Nie wiem ,tak sobie głośno myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnie ciśnie bo 42Z3030 troche mały po 2 miesiącach oglądania, i przymierzam się do Toski ZF46 to takie minimum dobrze pisałeś Gmeru.A po przemaglowaniu 40ZF stwierdzam że czerń dużo ale to dużo lepsza niz w Tosce 42Z3030 tu tez ci przyznaje racje Gmeru za szybko i pochopnie ocenialem te modele teraz na spokojnie z biegiem czasu troche zmieniam zdanie i bardziej sie przekonuje do ZF. :)

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Funghi' post='85370' date='13.02.2008, 00:24 ']Tu już ktoś się o ZF wypowiadał:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8323&hl="]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8323&hl=[/url]


Ja ponawiam cały czas pytanie do Gmeru o to czy miałeś porównanie obok siebie Z3030 47" (IPS) i 52" (SPVA) ?


Na dobrą sprawę, to nawet może być różnica między 52 a 57 w użytej matrycy (kolory, kąty) - tylko moje przypuszczenia, więc bez porównania konkretnych modeli może być ciężko. Idąc dalej - czy w Z3030 ktoś miał porównanie między 42" a 47" - czy aby na pewno te modele różnią się tylko wielkością matrycy i kontrastem, a nie właściwościami matryc (a nóż, widelec są inne)?? Tak jak pisałem wcześniej o 52 - 57 tak i tu może być podobna sytuacja. Nie wiem ,tak sobie głośno myślę.[/quote]


Funghi 42Z3030 i 47Z3030 to te same matryce S-IPS 52 i 57 to SPVA (lepsze kąty i czerń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='85376' date='12.02.2008, 22:38 ']Funghi 42Z3030 i 47Z3030 to te same matryce S-IPS 52 i 57 to SPVA (lepsze kąty i czerń)[/quote]


Oj wiem wiem, że to te same TYPY matryc w 42 i 47... One są wykonane w tej samej technologii, ale jest możliwość (wydaje mi się spora), że mogą inaczej świecić. O to mi biega.

Moje wątpliwości wynoszę z "branży" monitorów LCD. Nawet u tego samego producenta ten sam TYP matrycy w modelach o różnych przekątnych daje różne rezultaty (wręcz ludzie szukają dokładnych symboli jaka matryca została w danym modelu zastosowana).

No ale nie spodziewam się, żeby ktoś miał możliwość dogłębnego analizowania całej linii modelowej z każdej marki, w końcu to trochę kosztowne i dla testującego i dla dostawcy sprzętu. Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie trzeba na spokojnie pooglądać TV, popatrzeć na inne i wtedy podejmować decyzję. Wczoraj kolega kupił 42z3030 i oglądaliśmy oba. I widzicie, po 6 tygodniach oglądania dla mnie obraz na 46ZF jest bardziej naturalny niż w 42z, jest po prostu "normalny". Nie wiem kto w innym poście wywalił takie brednie na temat Toshiby (bodajże 52z- ma taką samą matrycę jak moja) ale ja zaraz po jej przeczytaniau siadłęm przed TV i zacząłem szukać tych niby wad i........ nic nie znalazłem ;) . Dla tych co piszą opinie - proszę piszcie racjonalnie i nie straszcie innych takimi opowiadaniami. Mnie osobiście niektóre wypowiedzi na tematy naturalności kolorów śmieszą, ponieważ:
1. Każdy ma inne natężenie światła w domu.
2. Ludzie mają różne wady wzroku (lub nie) i każdy z nas inaczej widzi.
3. Ocenianie iż kolory są nienaturalne jest sformułowaniem subiektywnym (w zależności do czego porównujemy, a przykładów do porównania jest bardzo dużo).

Reasumując - artsat_kris - nie bierz sobie do serca tego co tu wypisują- patrz na to z przymrużeniem oka, wierz mi, juz tyle oglądam 46ZF że dla mnie połowa żeczy pisana na jej temat to wyssane z palca lub wymyślone.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie chyba tak jest filozofów tu nie brakuje jedynie komu jeszcze tu wierze i sie licze ze zdaniem to Gmeru bo gosc pisze realia i musi byc na 100 pewny jak ma cos napisac.Jotro zamawim 46ZF mam nadzieje ze przyjedzie sprawny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie patrzac na roznice cenowa miedzy 46ZF a 52Z, to tylko ok. 500 zeta... A niby jedno i drugie na SPVA... A to w koncu 6 cali roznicy.. Ale musialby sie Gmeru wypowiedziec czy SPVA 52 Z mozna smialo porownac do SPVA w 46 ZF..

Jak zwykle im dalej w las tym.. Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba ze od sasiadow kupujesz.

Ale sluchaj, wlasnie trafilem na ten post Gmeru:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=7354&view=findpost&p=78767"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...ost&p=78767[/url]

Wychodzi z tego, ze ZF46 i Z52 to te same matryce, wiec ta sama czern, katy. Roznica wiec miedzy nimi to obudowa i wielkosc. Nie znam ceny u szwabow, ale pewnie tez nieduza roznica (w digitalo jest okolo 500 zl), wiec moze jednak warto doplacic do tych kilku cali wiecej? Chyba, ze tak Ciebie ciensza obudowa urzekla.


No nic, poszperalem w [url="http://www2.hardwareversand.de"]http://www2.hardwareversand.de[/url] i takie mam wyniki (nie wiem czy w tym sklepie bedziesz kupowal):

- za 46ZF 2222 Ojro + 33 Ojro przesylka x 3.65 zl = 8230zł czyli duzo taniej niz digitalo (8700zł)

- za 52Z 2649 Ojro + 33 Ojro przesylka x 3.65 zl = 9789 zł czyli UWAGA drożej !!! niz digitalo (9200 zł)

Czyli jesli ktos planuje zakup w chwili obecnej w digitalo 46ZF, to chyba rozsadniej wziac za 500zł wiecej 52Z (Gmeru pisal, ze ten sam typ matrycy, tylko obudowa ciensza) Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko u sasiadow kupuje ;)

Obudowa mnie nie urzekła ale 46 to juz max dla mnie.

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko miedzy 46ZF u sasiadow a 52Z w digitalu tysiak roznicy, a za to jest kilka filmikow itp

A co sklonilo Ciebie do zmiany frontu w kierunku ZF ? Z wczesniejszych wypowiedzi jednak bardziej wychwalales Z (naturalniejsze kolory, wiecej szczegolow) ? Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tańszy sklep a wlaściwie hurtownie od hardware oni mają drogo. Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='85404' date='13.02.2008, 00:54 ']Mam tańszy sklep a wlaściwie hurtownie od hardware oni mają drogo. ;)[/quote]


tak tylko pierwszy lepszy sklepik mi wpadl w oko, teraz dopiero dojrzalem, ze Ty masz za 2050 Ojro tego ZF'a

A ta hurtownia tak ogolno dostepna czy dla wtajemniczonych? Tak z ciekawosci za ile maja 47Z ?



Cudze chwalicie, a swego nie znacie.." No widzisz, co potrafi konkurencja zrobic..

Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy w takim razie niecierpliwie na pierwsze i drugie wrazenia z nowego nabytku.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='85373' date='12.02.2008, 23:32 ']Ciśnie ciśnie bo 42Z3030 troche mały po 2 miesiącach oglądania, i przymierzam się do Toski ZF46 to takie minimum dobrze pisałeś Gmeru. ;)[/quote]

Witam,

Z jakiej odległości oglądasz swoje 42 cale? Pytam się, ponieważ sam przymierzałem się do 42Z, ale po opiniach na forum przyjżałem się 40ZF i na niego padł mój wybór (na większego nie mam kasy). Czy odległość 3-3,5m dla 40 cali nie jest za duża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam z 3 m i powiem Ci że 46ZF wydaje mi się bardzo normalna na wielkość (po 6 tyg. oglądania). Tak więc dla mnie 40 cali do tej odległości to za dużo. Kolega przedwczoraj kupił 42z3030, ma 3 m i wydaje mi się ok. Choć mółby być większY ;) .
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='85404' date='13.02.2008, 01:54 ']Mam tańszy sklep a wlaściwie hurtownie od hardware oni mają drogo.[/quote]

Wiec przekonales sie do zf i pewnie bedziesz zadowolony,bo to dobry lcd ale ja jednak zastanowialbym sie nad 52" bo to tylko teraz 5stowek roznicy ,kiedy kupowalem swojego zf to ta roznica wynosila 1100zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy (użytkownicy ZF) możecie mi napisać jakie macie ustawienia: jasność, kontrast, podświetlenie, kolor? Miałem naprawdę b. ładnie ustawiony TV, ale we wtorek bawiłem się i wszystko mi zniknęło, tzn. pomieszało a mnie pamiętam jakie miałem ustawienia :) . Teraz cały czas wydaje mi się że czegoś w tym obrazie brakuje, wiec proszę was o pomoc. Wiem że komuś wysyłałem moje ustawienia ale nie pamiętam komu. Będę wdzieczny.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał 46ZF zaraz sie biore za odpalanie mam nadzieje ze biel bedzie biała. :)

napisze cos wiecej za pare chwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cieszę się jakby do mnie przyjechała :)

Dawaj relację z placu boju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc:
1.Biel jest biała (super)
2.Czarny jest czarny jak na lcd (mistrzostwo)
3.Katy żeczywiście są bdb
4.Kolory i obraz ok zaraz biorę się za kalibrację

ogulnie TV ok 5/5 ta ramka mi sie zaczyna podobać :D podswietlanie też mam ok nie mam w żadnym rogu ciemno niedoświetlone matryca podświetlona równomiernie.

Gmeru wracam szacunek Tv świeci naprawde ok.
Ten model 46 co miałem w grudniu było coś nie tak z matrycą na 100% ten chodzi rewelacyjnie.

C.D.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też się cieszę,że TV jesy OK.Jak czytałem Twoje porównanie z grudnia byłem zawiedziony,ale czekałem na kolejne opinie i wrażenia, bo jakoś logika nakazywała sądzić,że ZF to będzie dobry LCD.
Artsat kris mam prośbę jak byś mógł w kilku słowach na temat zamówienia u sąsiadów; zamawiałeś pisząc do nich po angielsku czy niemiecku,jak z płatnością nie ma problemów? nigdy nie kupowałem sprzętu z zagranicy,chodzi mi o podpowiedż jak to technicznie wygląda-byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam i gratuluje topowego LCD!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ze "szczegolowoscia" ?

Pisales o tym "zlym" ZF, ze jakis taki malo szczegolowy byl w porownaniu do Z. Czy to tez jest juz nieaktualne?

Tylko, ze pewnie juz nie masz obok starej 42Z i jak tu porownac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...