Skocz do zawartości
demek

Jaki sprzet wystarczy do odtwarzania HD - MEGATEST

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='demek' post='140132' date='04.01.2009, 23:51 ']jako, ze zmienilem serwer i fotki nie dzialaly, poprawilem pierwszy post
znow wszystko dziala[/quote]

Demek a może chciało by Ci się zebrać to w ramach jakiejś tabelki ? :D
ciężko te wszystkie screeny na raz ogarnąć, może nie dla wszystkich Mhz dane
bo skoro np. na 2400 coś idzie to i wyższe dadzą radę ;]
Wiadomo, że każdy sam może czytająć, ale ciężko szczerze mówiąc np. mi ogarnąć te wszystkie testy, a Ty z pewnością bardziej w temacie jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
juz w innym miejscu dalem tabelke z podsumowaniem
napisano mi, ze w tabelki nikt nie wierzy, mimo, ze wczesniej byly fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Od dwóch dni męcze sie z odpaleniem filmu The.Dark.Knight.2008.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR.mkv.
konfiguracja komputera to:
Pentium D 2,66GHz podkręcone do 3,57GHz;
GF 6600GT PCI-E, 128MB, zegary ustawione na 590 oraz 1140MHz (oryginalnie 500 i 1000), karta działa w trybie high performance;
dysk MAXTOR STM3250310AS - wystarczająco szybki jak mniemam;
1,5GB ram, 533MHz

zainstalowane kodeki:
Combined-Community-Pack;
Coreavc Professional Edition v1.8.5.0;
instalowałem je i konfigurowalem klikając cały czas przycisk 'dalej' poniewaz kompletnie sie na tym nie znam.
film odtwarzam programem Bestplayer.
podczas scen nocnych wszystko działa cacy. podczas gdy jest jasno i na ekranie dużo się dzieje, dźwięk wyprzedza obraz.
rozwiązaniem problemu na pewno byłoby kupno lepszego sprzętu, ale to raczej nie wchodzi w gre. może jakas zmiana ustawień kodeków? ktoś cos poradzi? Edytowane przez w6667812s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagląda jeszcze tutaj ktoś? Czy zintegrowana karta z płyty głównej wystarczy do oglądania 1080p? Jeśli nie to jaką tańszą kartę z DVI wybrać? Tylko z Nvidii oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy(he nie ja jeden) i mam nieco inne pytanie, mianowicie mam Laptopa:

Intel Core 2 Duo T5250 1,50GHz

2,5 GB Pamięci

NVIDIA GeForce 8400M GS

Mam w nim HDMI podłączam go do TV LCD, i niestety komputer nie wyrabia z V-Sync'kiem, co jakiś czas widać łamanie się obrazu ( poziome paski) W czym tkwi problem ? Używam KMplayera.

z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zagląda jeszcze tutaj ktoś? Czy zintegrowana karta z płyty głównej wystarczy do oglądania 1080p? Jeśli nie to jaką tańszą kartę z DVI wybrać? Tylko z Nvidii oczywiście.

Wszystkie płyty z układami GF8200,8300,8400 analogicznie 9xxx.

Witam jestem tu nowy(he nie ja jeden) i mam nieco inne pytanie, mianowicie mam Laptopa:

Intel Core 2 Duo T5250 1,50GHz

2,5 GB Pamięci

NVIDIA GeForce 8400M GS

Mam w nim HDMI podłączam go do TV LCD, i niestety komputer nie wyrabia z V-Sync'kiem, co jakiś czas widać łamanie się obrazu ( poziome paski) W czym tkwi problem ? Używam KMplayera.

z góry dziękuje za pomoc.

Najpierw odpal film w innym rlayerze czy robi się to samo, jak będzie to samo to zmień sterowniki karty graficznej, może masz coś źle poustawiane.

Edytowane przez softer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem tu nowy(he nie ja jeden) i mam nieco inne pytanie, mianowicie mam Laptopa:

Intel Core 2 Duo T5250 1,50GHz

2,5 GB Pamięci

NVIDIA GeForce 8400M GS

Mam w nim HDMI podłączam go do TV LCD, i niestety komputer nie wyrabia z V-Sync'kiem, co jakiś czas widać łamanie się obrazu ( poziome paski) W czym tkwi problem ? Używam KMplayera.

z góry dziękuje za pomoc.

Zmień renderer na inny, masz ich kilka do wyboru : Overlay, EVR, Haali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panel sterowania NVIDIA -> zarządzaj ustawieniami 3D ?

Nie

KMPlayer , Video (Advanced) / Video Renderer / ...

Praktycznie w każdym playerze masz opcję zmiany renderera obrazu, jeśli masz KMP po polsku to zmień tymczasowo język na angielski , celowo nie podaję nazw polskich bo są błędne , debilnie głupie i mylące. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hę dalej [beeep] tzn......

Nie wiem jak zmienić w KMplayerze na ANG, nie ważne bo udało mi się dostać tam po Polsku KMp -> Video(zaawansowane) -> generator video.

Sprawdziłem wszystkie i dalej wafel,na większości po zmianie mam czarny ekran na TViku, jest jeden który nazywa się "Direct 3D 8 RGB Surfece (Vix Vsync) i pewno był by dobry ale niestety widać tylko napisy, a zamiast filmu jest ciemność. Podczas zmiany wyskakuje komunikat, schemat kolorów został zmieniony.

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, witam serdecznie

Jestem laikiem, więc z góry przepraszam za masę zadanych pytań. Piszę ze szczerą nadzieją, iż uzyskam tutaj pomoc.

Zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=745601957 .

Od razu nasuwa się pierwsze pytanie, czy jest to dobry wybór? poniżej opisane do czego:

Czy potrzebuję jakiekolwiek dodatkowe okablowanie, sprzęt lub oprogramowanie, abym mógł odbierać telewizję cyfrową z firmy VECTRA w rozdzielczości HD na monitorze FULL HD 24'' 1920x1200 ?

Czy będzie to poprawnie działać i na "cały ekran" ?

Dodatkowo, czy procesor Core 2 Duo 3Ghz na płycie MSI NEO 2FR wystarczy? jakie złącze potrzebne jest na płycie główne dla takiego dekodera?

Dziękuję z góry za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo po kombinacjach alpejskich już drugi raz na PC z P4 HT 2,8GHz + Ati Radeon HD 3450 AGP udało mi się zapuścić Film MKV z napisami 1080p (H@L5.1) i zużycie procesora mam na poziomie 4/15% (w sumie).

(poprzednio szans nie było bo na tym filmie DXVA nawet nie próbowało zaskoczyć - a przy 720p, czy standardach było bez problemu)

Co ciekawe film 720p (pokazuje DXVA) ma zużycie 6/22 %

Odtwarza bez błędów tylko KMPlayer i wypada że tylko czysto wtedy, gdy pierw spróbuję MPC na pliku 1080p.

Jak są chętni to opiszę swój bałagan, bo nawet ATI rzekomo od tego profilu się odżegnuje.

Pisząc ten tekst, już leci ok. godzina filmu z napisami a CPU ma temperaturę 40'C i zużycie procka nie moze 15% przekroczyć.

Ps - chyba nawet próbę zrobię na Duronie 1600.

Pozdrawiam.

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lapciak Asus F5sl na Pentium DualCore T3200 + Mobile Ati Radeon 3470 256MB + 2GB Ram ....

podobna do ciebie konfiguracja.....

jak ogarnales swoja, ze masz takie niskie obciazenie CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj próbowałem ostatnimi możliwościami sprawdzić czy purevideo, kodeki cyberlinka, niestandardowe plejery i utwierdzam się w przekonaniu, że 1080p wymaga mimo wszystko konkretnego sprzetu i choćbym się spuszczał nad konfigami kodeków i plejerów, to nie zmusisz za słabego kompa do puszczenia płynnie 1080p w x264.

2 platformy testowe:

[z informacji na wikipedii wywnioskowałem, że gf6800 nie jest obsługiwany przez purevideo, więc olałem]

Amd64 3000@2ghz, 1gb ram, gf 6800 128mb ram,drivery 190.62, xp sp2

kodeki: cyberlinkowe z powerdvd 7.3, coreavc, ac3,haali, inne

plejery: mpc,wmp, media player for windows (http://mpui.sourceforge.net/) oraz smplayer (http://smplayer.sourceforge.net/)

platforma testowa: Blade.1998.1080p.x264.DTS-NiX.mkv bitrate:7850kbit

platforma testowa: Valkyrie.2008.1080p.Bluray.DTS.x264-Z@X.mkv bitrate: 10.9mbit

efekty film 1: bez względu na zastosowane kodeki film nie jest płynny. przy standardowym ustawieniu, czyli kodeki cccp po instalce defaultowo, w media playerze clasic film rwie się. zmiana plejerów i kodeków nie zmienia płynności w sposób umożliwiający czerpanie z niego przyjemności. dopiero po ręcznej zmianie priorytetu na "powyżej normalnego" film nabiera lekkiej płynności, tj. przez kilkadziesiąt sekund nie ma braku synchro między audio i video i obraz leci z prędkością ok 20-22fps. niestety po jakimś czasie następuje chwilowa zwiecha animacji. lepsze to niż oglądanie całości z płynną niemal animacją ale z nie zsynchronizowanym audio.

efekty film 2: bez względu na zastosowane kodeki, jest dużo gorzej niż z filmem pierwszy. 3mbit różnicy w bitrejcie robi różnicę i 16fps + 1s różnicy w synchro to chyba max, co udało mi się osiągnąć

wniosek jest 1: różnica w prędkości oglądania 1080p nie zależy w tak wielkim stopniu od kodeków jakby chcieli ich twórcy. pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i póki nie będzie kodeków w pełni sprzętowych, trzeba będzie posiadać odpowiedni konfig, żeby móc mieć 23.976.

konfig 2:

laptop Compal FL90 core2duo 2x2,5ghz, 4gb ramu (3gb widziane), gf 8600M GT 512MB driver 191.xx, xp sp2

kodeki: purevideo, coreavc, cyberlink powerdvd 9, cccp (paczka podstawowa)

filmy te same (filmy wszystkie).

efekty: większość filmów w pewnym momencie gubi synchro i niestety ani purevideo, ani cyberlinkowe kodeki, ani coreavc tego nie zmieniły. animacja może być płynna przez cały film ale w pewnym momencie widać, że jedno gość mówi, a słychać co innego. Doszedłem jednak do dziwnego spostrzeżenia. Otóż sytuacja zmienia się, gdy w menedżerze procesów ustawię playerowi koligację tak, by korzystał tylko z 1 rdzenia. wtedy od razu następuje poprawa i nie pojawia się desynchro, a jeśli przed chwilą było, to natychmiast znika. jeśli do tego podwyższę priorytet playerowi, to przez cały film mam płynność. Wniosek nasuwa mi się 1: żaden z kodeków/plejerów używanych przeze mnie nie wspiera wielordzeniowości (lub tylko tej z laptopów) albo nie mam wgranych jakichś windowsowych fixów. Wydaje się to logiczne, bo 2 rdzenie po 2,5ghz powinny ten film zjadać na śniadanie, skoro przy odłączeniu 1 rdzenia wszystko śmiga.

oba konfigi łykają 720p bez żadnych tweaków w kodekach/plejerach i tylko męczą się na 1080p w x264 (w xvid nie ma problemów).

tak więc jestem bliski poparcia teorii o procesorze taktowanym f=2500mhz jako tym wymaganym do zabawy z 1080p

--------------------------------------------------

ps. z racji słabego procka w konfigu pierwszym obciążenie jest różne w zależności od plejera/kodeka, ale tak czy inaczej 2ghz to za mało na płynność przez cały czas

w konfigu drugim jest różnie - 20-80% i to też nie od tego zależy chwilowa/stała desynchronizacja. przyjmując, że najczęściej jest 60% obciążenia trudno będzie mi udowodnić, że skoro komp ma 40% zasobów wolnych to nie może wziąć ich więcej by uniknąć desynchro

Edytowane przez pocorejestracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze nowy poprawiony CoreAVC 2.0

http://forum.doom9.org/showthread.php?p=1354508#post1354508

Instaluje się z nową wersją splittera matroski (najlepiej z kartą Nvidii obsługującą CUDA , gf 8600M GT wystarczy) , upewnij się że faktycznie wybrany filtr jest wykorzystywany przy dekodowaniu materiału , błędna konfiguracja kodeków audio także może powodować rozjazd dźwięku nawet przy niskim obciążeniu CPU. Wspomniałeś o instalacji pakietu CCCP , nie rozumiem czemu ludzie ciągle korzystają z tego pakietu skoro od ponad roku nie jest on aktualizowany ! K-lite pomimo swojej złej opinii śmiecenia w systemie jak do tej pory najlepiej radzi sobie z obsługą wszystkich formatów, jest prosty w instalacji i umożliwia naprawę błędnie zarejestrowanych filtrów.

Nie sprawdzałem na sprzętach jedno-rdzeniowych ale na AMD X2 3800, GF 9500 radzi sobie praktycznie z każdym materiałem 1080p x264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

cały czas zastanawiaja mnie wymagania full HD odnośnie komputera...

dlateczego az tak mocny sprzet musi byc do HD ? przeciez w stacjonarnym odtwarzaczu bluray czy w tunerze satelitarnym hd nie ma 2 rdzeni i 4gb ramu a tymbardziej mocnej grafiki ... wiec o co chodzi ? moze to tylko kwestia oprogramowania ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez w stacjonarnym odtwarzaczu bluray czy w tunerze satelitarnym hd nie ma 2 rdzeni i 4gb ramu a tymbardziej mocnej grafiki ... wiec o co chodzi ?

To nie jest kwestia oprogramowania. W odtwarzaczach są specjalizowane procesory.

Normalny procesor jaki mamy w PC'cie aby policzyć transformatę FFT potrzebuje (to oczywiście przykład) kilkudziesięciu rozkazów, procesor w odtwarzaczu BR robi to w jednym.

Tak samo w Porsche Cayen nie zaorzesz pola mimo, że ma o wiele więcej KM pod maską niż traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffariat - już nie musi być mocny - atom wystarczy i grafika z dxva

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

jest w ogole ktos kogo to interesuje? czy robie to sam dla siebie?

Witam

Spoko interesuje.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...