Jump to content
Sign in to follow this  
Ethan

Jak wygląda promocja Blu-ray na półkach sklepowych...

Recommended Posts

No i proszę, jaka niespodzianka...

Przeglądałem sobie beztrosko półki z filmami i koncertami DVD w Empiku, a tu nagle ni stąd, ni zowąd... krążek Blu-ray!

Pomyślałem sobie: "Ooo, musi ich być gdzieś tu więcej" i zacząłem szukać...
Stracony czas - nawet słowa o czymś takim jak HD nigdzie nie znalazłem...

Tak wygląda rozprzestrzenianie się nowinek o nowej technologii, przewyższającej jakość DVD:

[url="http://img209.imageshack.us/my.php?image=zdjcie000smallpy7.jpg"][img]http://img209.imageshack.us/img209/9820/zdjcie000smallpy7.th.jpg[/img][/url]

Po prostu wstyd... :)

Wiadomo, internet to potęga i największe źródło informacji, ale Empik - prestiż, renoma - okazuje się tak badziewny?
Nie dość, że ceny kosmiczne, to i reklama kiepska... :)

Edited by Ethan

Ja już ostatnio zrobiłem małą dyskusję w Empiku w Złotych odnośnie takich akcji.

Chodziło o to, że oni układają tak filmy jeden za drugim, że jak ruszę któryś z przodu to cała półka mi się zwali na głowę O_o Nie da się w ogóle przejrzeć filmów. Kto to układa? Czy ktoś myśli o klientach? Kto projektował takie durne półki? Nie można zrobić półek tak, żeby stały filmy pionowo koło siebie? lol masakra żeby tak tracić klientów bo nie da się filmów przejrzeć.

ps. na zdjęciu widać to dokładnie. Spróbujcie coś wyjąć zza pierwszego rzędu albo dalej O_o

Do tego dochodzi jeszcze pakowanie płyt Blu Ray i HD DVD w "gustowne" plastikowe opakowania zabezpieczające, co skutecznie niekiedy uniemożliwia odczytanie zawartości płyty na tyle, ekh, Empik...

Ta specjaliści z Empiku potrafią układać towar na półkach - pamiętam jak swego czasu wybrałem się z kolegą do E. - no i ten rzucił się na gry komputerowe - sprytnie ułożone niczym kostki domina. Na efekt nie trzeba było długo czekać: chwila nieuwagi i już wszystkie gry ułożone na 4 metrowej półce poleciały że chej...

Jako fan DVD Music nie mogę się doprosić od 10 lat by dostępny był w sklepie wydruk alfabetyczny, aktualnie posiadanych pozycji muzycznych. Brak także takiego wykazu w necie.

Mam pewność, że w BD i HD nic się nie zmieni.

Ostatnio do Empiku chodzę tylko dla poprawy humoru...przez porównanie cen gier na PS3 u nich i na np alledrogo :)
ale książkę czasami u nich kupię
pzdr

to nie tylko w PL tak jest. W wielu sklepach w UK płyty BR czy HDDVD sa razem z .... grami komputerowymi bo BR = PS3 a HD DVD = Xbox 360. W większości skleów ceny są kosmiczne po 22 - 25 funtów za film a ilość tytułów jest śmieszna. Jeszcze lepiej, wilekie sieci jak TESCO, Sainsbery itp. maja po 2 - 3 filmy albo wogóle. Np. premiera "Ratatouille" na DVD i BR. Wszędzie jest na DVD nigdzi enie ma na BR :)
Zostaje tylko internet, zawsze taniej no i z półek nic nie spada :)

pozdr. dawmac

[quote name='Gmeru' post='85298' date='12.02.2008, 17:13 ']ps. na zdjęciu widać to dokładnie. Spróbujcie coś wyjąć zza pierwszego rzędu albo dalej O_o[/quote]
Musiałem każdy jeden odchylać, żeby sprawdzić kolejny, porażka...

[quote name='bogge' post='85304' date='12.02.2008, 17:36 ']Do tego dochodzi jeszcze pakowanie płyt Blu Ray i HD DVD w "gustowne" plastikowe opakowania zabezpieczające, co skutecznie niekiedy uniemożliwia odczytanie zawartości płyty na tyle, ekh, Empik...[/quote]
Dokładnie, dzięki tym bezsensownym "prezesom" nie byłem w stanie sprawdzić wersji dźwiękowych (z BD też ledwo je odczytałem).

[quote name='dominikjestem' post='85313' date='12.02.2008, 18:29 ']Jako fan DVD Music nie mogę się doprosić od 10 lat by dostępny był w sklepie wydruk alfabetyczny, aktualnie posiadanych pozycji muzycznych. Brak także takiego wykazu w necie.[/quote]
Tak, marzenie ściętej głowy - w sklepach takich, jak np. HMV (UK) jest idealny porządek, wręcz raj dla miłośników wszelkiego rodzaju krążków (w tym także BD oraz HD-DVD).

[quote name='dawmac' post='85319' date='12.02.2008, 19:00 ']to nie tylko w PL tak jest. W wielu sklepach w UK płyty BR czy HDDVD sa razem z .... grami komputerowymi bo BR = PS3 a HD DVD = Xbox 360. W większości skleów ceny są kosmiczne po 22 - 25 funtów za film a ilość tytułów jest śmieszna. Jeszcze lepiej, wilekie sieci jak TESCO, Sainsbery itp. maja po 2 - 3 filmy albo wogóle. Np. premiera "Ratatouille" na DVD i BR. Wszędzie jest na DVD nigdzi enie ma na BR :)[/quote]
Hmm, z czymś takim w UK się nie spotkałem - sklepy HMV i Virgin są idealne pod względem utrzymywania porządku.
Ceny są faktycznie wysokie, ale poniżej 19 funtów też coś czasem wrzucą.
W Sainsbury's nawet nie widziałem krążków HD, więc się nie wypowiadam - nie wspominając już o Tesco...

Edited by Ethan