Jump to content
Sign in to follow this  
tomper6969

jakie dvd do toshiby 52z3030?

Recommended Posts

Podjąłem decyzje o zkaupie toshiby 52z3030. Zastanawiam się jaki odtwarzacz dvd wybrać do niej. Myślę o pionku dv-600 i denonie 1940. Wiem, że ten drugi jest o wiele lepszy ale czy warto przepłacać? Dodam, że najważiejszy jest dla mnie obraz. Denon ma m.in. o wiele lepszy skaler niż pioneer ale toska też ma podobno super elektronikę, w tym DCDi Faroudja. Skoro więć toshiba tak dobrze skaluje obraz do 1080p to może nie warto już kupować denona i pionek w zupełności mi wystarczy?

a może hd-dvd toshibe e-1 albo ep-30.Porównywalne ceny a jakość jednak rewelacyjna.

Grzechem byłoby nie wykorzystać pełni zalet HD i nie podpiąć do tego TV napędu HD , który także pięknie radzi sobie z DVD .
Pole manewru masz duże ... ja już samego DVD bym nie dobierał :angry:

Pzdr.

kolega BoDeX dobrze radzi, aktualnie ceny playerów HD DVD czy BR sa na poziomie dobrych odtwarzaczy DVD, jednak dopiero materiał HD pokazuje zalety nowych TV. Oczywiście bez problemu będziesz mógł ogladać DVD.

pozdr. dawmac

Tomper6969
Mam pytanie.
Z jakiej odległości będziesz oglądał ten telewizor. Pytam bo też jestem między innymi zainteresowany tym modelem lub 47" ?
Ja będę oglądał tv z odległości 3 m.

[quote name='hartson' post='84917' date='10.02.2008, 20:55 ']Tomper6969
Mam pytanie.
Z jakiej odległości będziesz oglądał ten telewizor. Pytam bo też jestem między innymi zainteresowany tym modelem lub 47" ?
Ja będę oglądał tv z odległości 3 m.[/quote]

Ja proponuję Toszkę XE-1.
Znakomity skaler, bonus to HD-DVD.

Pozdro

Ale czy toshiby HD-DVD np. ep-10, ep-30 mają lepsze skalery do odtwarzania zwykłych płyt dvd w porównaniu do najnowszych odtwarzaczy dvd? Wiem, że ceny zaczynają być już porównywalne ale słyszałem, że te tańsze tośki są jednak w tym słabsze. No i najgorsze, że format HD-DVD wydaje się byc w odwrocie mimo, ze bardzo dobrze mu życzyłem. Myślałem o dobrym odtwarzaczu dvd na przetrwanie wojny formatów a przede wszystkim do pojawienia się większej ilości płyt HD po polsku...

[quote name='tomper6969' post='84939' date='10.02.2008, 23:13 ']Ale czy toshiby HD-DVD np. ep-10, ep-30 mają lepsze skalery do odtwarzania zwykłych płyt dvd w porównaniu do najnowszych odtwarzaczy dvd? Wiem, że ceny zaczynają być już porównywalne ale słyszałem, że te tańsze tośki są jednak w tym słabsze. No i najgorsze, że format HD-DVD wydaje się byc w odwrocie mimo, ze bardzo dobrze mu życzyłem. Myślałem o dobrym odtwarzaczu dvd na przetrwanie wojny formatów a przede wszystkim do pojawienia się większej ilości płyt HD po polsku...[/quote]

miałem denona 1930, mam panasa s52 i player HD DVD i BR. Jakośc z DVD przy dobrym TV jest bardzo podobna. Jeśli nie chcesz HD DVD to kup BR Samsunga 1400. Choc bys się staral nie wiem jak bardzo to DVD nigdy nie będzie HD a przy twoich 52 calach naprawdę docenisz dobry materiał. Nowe płyty HD a DVD to niewielka róznica w cenie a tytułów z polskimi napisami jest coraz więcej ( jeśli to ma dla ciebie znaczenie )
KUP PLAYER HD, nie zabijaj TV płytami DVD :angry: Inny świat, naprawdę.

pozdr. dawmac

Edited by dawmac

Naprawdę nie powinno być widać różnicy a przewaga napędów HD jest taka że filmy dostępne w tym formacie możesz sobie zakupić w HD ! I na pewno twój tv się wtedy na Ciebie nie obrazi.