Skocz do zawartości
kayteck

LCD 32-37" - ktory z wymienionych bedzie najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

nosze sie z zamiarem kupna telewizora LCD 32 lub 37".
mam na oku nastepujace modele:

Samsung LE32R87BDX (lub 37)
SONY KDL32P3020 (lub 37)

w wiekszosci bede ogladal sygnal SD z kablowki i polsatu.
HD bede uzywal sporadycznie do ogladania filmow z komputera.

w zwiazku z tym interesuje mnie ktory z ww telewizorow ma lepszy obraz SD ale takze jak czern i kolory na nich wygladaja.

a moze znacie cos innego za podobna cene co by bylo godne uwagi.

za wszelkie sugestie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kayteck' post='84853' date='10.02.2008, 16:01 ']witam.

nosze sie z zamiarem kupna telewizora LCD 32 lub 37".
mam na oku nastepujace modele:

Samsung LE32R87BDX (lub 37)
SONY KDL32P3020 (lub 37)

w wiekszosci bede ogladal sygnal SD z kablowki i polsatu.
HD bede uzywal sporadycznie do ogladania filmow z komputera.

w zwiazku z tym interesuje mnie ktory z ww telewizorow ma lepszy obraz SD ale takze jak czern i kolory na nich wygladaja.

a moze znacie cos innego za podobna cene co by bylo godne uwagi.

za wszelkie sugestie dziekuje[/quote]

Napisz może czy są jakieś cechy wybranych przez Ciebie wyżej modeli, które są dla Ciebie szczególnie ważne. Będzie nam trochę łatwiej się wypowiedzieć. Bo jak na razie to oba telewizory są prawie bliźniaczo podobne, więc ciężko coś doradzić. Oba to takie średniaki podobnej klasy, dokładnie średnio będą się spisywać przy podanych przez Ciebie założeniach, bez fajerwerków, po prostu średnio.

A zważywszy, że praca z komputerem mało Cię interesuje, HD również, to już totalnie ciężko coś doradzać. No chyba tyle, że Pixel Plus w dowolnej odmianie by się przydał, żeby był postęp w SD :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba troszke niejasno sie wyrazilem :angry:. sorki...

zwazywszy na to ze ogrom programow nadawanych w Polsacie cyfrowym jest SD to interesuje mnie zwlaszcza dobra jakosc przeskalowywania takiegoz obrazu na duzym ekranie 16:9. czasem niektore filmy i programy sa nadawane w 16:9 (czarne paski u gory i dolu ekranu). wydaje mi sie ze tutaj wazne jest jak tv radzi sobie z opcja zoom i jak taki obraz wyglada na wyswietlaczu (czy sa pixele widoczne, szumy, smuzenie).

a co do komputera to bede tego tv uzywal do masowego ogladania filmow, lecz kompa mam w innym pokoju i do przesylania obrazu uzywam przekaznika sygnalu wideo. Filmy hd bede prawdopodobnie sciagal sporadycznie, gdyz nie wszystkie filmy zawieraja super fajerwerki graficzne (jak transformers na przyklad ktorego bede musial obejrzec w hd :) wymagaja super obrazu i nie wiadomo jakiej rozdzielczosci. Wtedy rzecz jasn anie obejdzie sie bez tahania komputera blizej tv zeby go d-sub podpiac (ktory z tych tv lepiej radzi sobie z kompem?).

podsumowawszy - glowne kryteria wyboru to:
1. jakosc wyswietlania sygnalu SD z gniazda SCART (smuzenia, szumy, pixele) czy to na zoomie czy obraz 4:3 przeskalowany na 16:9.
2. odwzorowanie czerni

aaa no i bym zapomnial...
jakie opcje te dwa telewizorki maja do wyswietlania PIP? czy jest to drugi obraz w okienku czy dzieli TV na dwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...