Skocz do zawartości
dawmac

Kamera HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup kamery HD od kilku miesięcy ale ciagle męczy mnie jedna sprawa. Jak łatwo zgrać materiał z kamery na stały nośnik. Moja wiedza w tym temacie jest delikatnie mówiąc podstawowa :(
I tak, wiem, że mozna zgrywac po przez kompa czy to z kasetki, czy to z kamery z HD, czy to z kamery z pamiecią, ale mnie nie interesuje zabawa z obróbka obrazu i komputer ciagle potrzebny i czasu mało na taką zabawe. Pomyślałem sobie czy jest możliwość podłączenia kamery do zewnętrznej nagrywarki DVD i skopiowanie materiału na płytę DVD ?
Sa jeszcze kamery sony na płyty BR ale nie wiem jak z zapisem ( jak szybko odbywa się start i jak z jakościa tych kamer ). jak komuś coś się będzie chciało skrobnąc w tym temacie to bardzo proszę. Każda opinia i uwaga jest dla mnie ważna. Czas szybko mija, córka rośnie i fajnie jest mieć miłe chwile nie tylko w pamięci :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainteresuj się seria JVC EVERIO - mają w ofercie bardzo ciekawa nagrywarkę DVD za grosze o bardzo ciekawej funkcjonalnosci (wspolpracuje tylko z kamerami JVC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='84785' date='10.02.2008, 12:01 ']Zainteresuj się seria JVC EVERIO - mają w ofercie bardzo ciekawa nagrywarkę DVD za grosze o bardzo ciekawej funkcjonalnosci (wspolpracuje tylko z kamerami JVC)[/quote]

dzięki za info

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o zgranie HDV z kasety na plyte bez obrobki obrazu to mozna liczyc: czas nagrania x 2. Jest to banalnie proste i zajmuje bardzo malo czasu i nie wymaga jakiegos kolosalnego kmputera.
Z drugiej strony nieobrobiony material moze miec "dłużyzny" i nie zmiescic sie na jednej plycie CD.
Ale przy cenie tasm mozna przeciez wszystko zostawic na tasmach i odtwarzac z kamery przez HDMI (zalezy jak czesto bedziesz ogladal, no i dluzyzny zostaja)

Do kamery Panasonica (na karty, nie pamietam ktory numer) kolega dostal gratis nagrywarke DVD, ale z ktorej zrzuca sie material z kamery w formacie HD bez posrednictwa komputera ( w zasadzie jest to zrzut z karty pamieci). Zeby obejrzec ten material wlacza sie nagrywarke z wlozona plyta i za posrednicrwem elektroniki kamery oglada sie na TV nagrany material. Bardzo proste. Moja nastepna kamera bedzie na karty. Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='84811' date='10.02.2008, 14:30 ']Jesli chodzi o zgranie HDV z kasety na plyte bez obrobki obrazu to mozna liczyc: czas nagrania x 2. Jest to banalnie proste i zajmuje bardzo malo czasu i nie wymaga jakiegos kolosalnego kmputera.
Z drugiej strony nieobrobiony material moze miec "dłużyzny" i nie zmiescic sie na jednej plycie CD.
Ale przy cenie tasm mozna przeciez wszystko zostawic na tasmach i odtwarzac z kamery przez HDMI (zalezy jak czesto bedziesz ogladal, no i dluzyzny zostaja)[/quote]

dłużyzny to nie kłopot bo to filmy rodzinne będą :lol: Bardzo ważne jest aby mozna szybko i łatwo zgrywać, chodzi o to abym mógł rodzica czy teścia kopie wysłac bo strasznie nażekaja że wnuczke 3 - 4 razy w roku widzą :lol:

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szybkość zgrywania to dysk będzie ihmo najszybszy. Po prostu dysk na dysk. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, chodzi o zrzut w formacie HD czy SD ? Bo jak SD to najprosciej kupic nagrywarke DVD i podlaczyc kamere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w formacie HD to podpinasz i zgrywasz na dysk i tyle. Inna sprawa jest to ze to jednak trochę zajmuje :lol: Ale masz materiał HD.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='84812' date='10.02.2008, 13:35 ']dłużyzny to nie kłopot bo to filmy rodzinne będą :lol: Bardzo ważne jest aby mozna szybko i łatwo zgrywać, chodzi o to abym mógł rodzica czy teścia kopie wysłac bo strasznie nażekaja że wnuczke 3 - 4 razy w roku widzą :lol:

pozdr. dawmac[/quote]

Mam to samo :P Jak do Polski to podlaczam kamere do nagrywki (w moim przypadku komp jako nagrywarka), z grubsza najlepsze kawalki z filmu (z tasmy albo dysku albo karty - bez znaczenia) na DVD, i w zwykly list wkladam plyte (bo DVD juz chyba tansze nie moze byc wiec wysylam niepoleconym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='84811' date='10.02.2008, 13:30 ']...
Moja nastepna kamera bedzie na karty.[/quote]

a czemu to? obraziłeś się na HDV?

pzdr,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o materiał HD, i rodziców i teściów zaopatrzyłem w swoje poprzednie TV :lol: no i jakies playerki HD musze im skombinowac ( chyba smsung 1400 ). Czy materiał z kamery HD można po przez nagrywarkę DVD zgrac na DVD w rozdzielczości 1080 ??

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='84824' date='10.02.2008, 13:56 ']chodzi o materiał HD, i rodziców i teściów zaopatrzyłem w swoje poprzednie TV :lol: no i jakies playerki HD musze im skombinowac ( chyba smsung 1400 ). Czy materiał z kamery HD można po przez nagrywarkę DVD zgrac na DVD w rozdzielczości 1080 ??

pozdr. dawmac[/quote]

Ja nie znam takiej nagrywarki. Ale to naprawde proste zgrac z kamery HD i nagrac plyte DVD w jakosci HD. Na plyte wejdzie 20 minut, na podwojna DVD 40 minut a to sporo. Potrzebny jakis program np. Pinnacle (do nr 10 potrzebny np. Nero 8). najwiecej czasu zajmuje obrobka, bez tego to sie robi prawie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='helcik' post='84823' date='10.02.2008, 13:56 ']a czemu to? obraziłeś się na HDV?

pzdr,
helcik[/quote]

Mechanika to najslabszy punkt kamer: ciezar, zawodnosc i szum. Pobawilem sie chwile kamera na karty, i pomimo, ze jakosc obrazu byla ciut slabsza niz mojego Canona, to doceniam jej lekkosc. A ceny pamieci np. 8 Gb juz sa bardzo przystepne. Do tych kamer dodaja nagrywarki DVD wielkosci okladki od plyty CD, wieczorkiem zrzuca sie wszystko bezposrednio z kamery na DVD w jakosci HD. Karta 8 Gb wystarcza chyba na ponad 1 godzine nagrania w full HD ( w AVCHD) co na jeden dzien na pewno wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgrać po przez kompa to potrafie bo robiłem to ze zwykłych kamer :lol: ale teraz mało czasu i chiałem aby to gdzies tam obok się odbywało a nie na moim kompie :lol: ale z tego co czytam to najlepsze roziwązanie to mimo wszystko komputer :P no koszt zakupu nagrywarki odpada :)
Kamerke kupie chyba Sony SR8E ze względu na wygode z dyskiem twardym chociaz bardzo kusi mnie canon HV20 ( bardzo dobre opinie )

pozdr. damwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='84829' date='10.02.2008, 15:11 ']Mechanika to najslabszy punkt kamer: ciezar, zawodnosc i szum. Pobawilem sie chwile kamera na karty, i pomimo, ze jakosc obrazu byla ciut slabsza niz mojego Canona, to doceniam jej lekkosc. A ceny pamieci np. 8 Gb juz sa bardzo przystepne. Do tych kamer dodaja nagrywarki DVD wielkosci okladki od plyty CD, wieczorkiem zrzuca sie wszystko bezposrednio z kamery na DVD w jakosci HD. Karta 8 Gb wystarcza chyba na ponad 1 godzine nagrania w full HD ( w AVCHD) co na jeden dzien na pewno wystarczy.[/quote]


bardzo prosze powiedz o jakich kamerach piszesz

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestey np. o Canonie HV 20 ale i o wielu innych HDV :lol: Co prawda dobra kamera zasze bedzie duza (optyka), i ciezka kamere latwiej ustabilizowac. Ale jak sie patrzy na sam mechanizm przesuwu tasmy to strach pomyslec gdyby sie tam dostalo troche piasku. Szum w cichym otoczeniu tez sie nagra (ja uzywam zewnetrznego mikrofonu bo te wszystkie wbudowane...)

Nie mam niestety doswiadczenia z formatem AVC-HD (Sony), pisza ze do obrobki potrzebny jest mocny komputer, ale zrzucenie na plyte zajmjue pewnie tyle samo czasu co z Canona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu ZDECYDOWANIE nie kupiłbym kamery z twardym dyskiem. Skoro brakuje czasu na zrzucanie materialu na inny nośnik, to szybko zostanie zapełnione 100 godzin na tym twardym, a potem żmudne dzielenie materialu na części i wielogodzinne nagrywanie płyt. A jak twardy padnie albo kamera zostanie skradziona ? Nie chciałbym się nasłuchać od rodziny że przepadły urodziny wnuczki. Już nie mówię, że te kamery są wyraźnie droższe niż HDV.

Skopiowanie taśmy HDV jest prostsze niż wypalenie płyty (30 sek podłaczenie do kompa, zrzut na twardy, zmiana na czystą taśme i wgranie z powrotem, można to zrobić w nocy). Może kupić dziadkom drugą, tanią kamerę Canona HDV (jaki dobry syn :angry: ) i wysyłać kopię taśmy ? Będą mieli większy pożytek z kamery niż odtwarzacza HD, będzie zapasowa kopia taśmy, no i może nagrają trochę własnych filmów dla wnuczki ( to powinno działać w dwie strony !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='84859' date='10.02.2008, 17:42 ']Na Twoim miejscu ZDECYDOWANIE nie kupiłbym kamery z twardym dyskiem. Skoro brakuje czasu na zrzucanie materialu na inny nośnik, to szybko zostanie zapełnione 100 godzin na tym twardym, a potem żmudne dzielenie materialu na części i wielogodzinne nagrywanie płyt. A jak twardy padnie albo kamera zostanie skradziona ? Nie chciałbym się nasłuchać od rodziny że przepadły urodziny wnuczki. Już nie mówię, że te kamery są wyraźnie droższe niż HDV.

Skopiowanie taśmy HDV jest prostsze niż wypalenie płyty (30 sek podłaczenie do kompa, zrzut na twardy, zmiana na czystą taśme i wgranie z powrotem, można to zrobić w nocy). Może kupić dziadkom drugą, tanią kamerę Canona HDV (jaki dobry syn :angry: ) i wysyłać kopię taśmy ? Będą mieli większy pożytek z kamery niż odtwarzacza HD, będzie zapasowa kopia taśmy, no i może nagrają trochę własnych filmów dla wnuczki ( to powinno działać w dwie strony !)[/quote]

no jest to jakieś rozwiązanie :) musze jeszcze to wszystko przemyśłeć.
- kamera na karty pamięci, mała, wygodna bez mechaniki ale karty o pojemności tylko 8GB i koszt 250zł za kartę i ciagłe zgrywanie bo co to jest 1 godzina filmu, no i co najgorsze że znając zycie to miejsca zawsze braknie w najmniej odpowiednim momencie :) a kupno kilku kart to wydatejk równy 1/2 kamery
- kamera z HDD, można nagrac dużo materiału i nie trzeba nic ze sobą targać. Dysk starcza na długo :) ale czy dysk w kamerze jest tak samo wrażliwy na udezenia jak normalny ? bo na wakacjach to różnie bywa. Co do zgrywania to zawsze zostaje nagrywarka BR :)
- kamera na taśmy, ma bardzo fajne oceny ale dużo mechaniki, palża, góry itd to chyba nie najlepsze warunki dla takiej kamery. no i przechowywanie materiału. Kurde XXI wiek a ja z kasetami będe biegał :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrą alternatywą są kamery AVCHD np Panasonic HDC-SD5 lub Sony HDR-CX6EK w moim wypadku panasonic. Mam PS3 więc od razu oglądam nagrany materiał po włożeniu karty do Pleya. Potem zrzucam do kompa poprzez dołączone oprogramowanie HD Writer - bardzo szybko z karty SDHC 8Gb , potem edycja , wiem że to nie jest super program ale spoko pozwala mi na zapis na płycie DVD materiału AVCHD który jest widziany przez PS3 , według mnie to przyszłość - chodzi o zapis na kartach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='84866' date='10.02.2008, 17:11 ']- kamera na karty pamięci, mała, wygodna bez mechaniki ale karty o pojemności tylko 8GB i koszt 250zł za kartę[/quote]

To bylo dawno, ostatnio kupowalem karty: (ceny z angielskiego Amazon)

Transcend - Flash memory card - 4 GB - Class 6 - SDHC 7,5 £
Transcend - Flash memory card - 8 GB - Class 6 - SDHC Buy new: £17.99

I tak dalej, pewnie mozna tez znalezc taniej.
I przede wszystkim: nie jestem pewien ile wchodzi na karte 8 MB, ale na pewno ponad 1 godzine w fullHD (80 minut ?) i chyba 2 godziny w rozdzialce jak w HDV. Musialbym sprawdzic u kolegi. Glowny problem, ze czesc kamer kodujacych w AVCHD (kolega ma Panasonica HDC-SD5) nawet w fullHD czesto daja obraz gorszy niz Canon w HDV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kamer na karte to jak na razie znalazłem SONY HDR CX7 ( taka w miarę ) ale mało materiałów o niej. Wszędzie Canon, że jest The Best :angry: , gdyby nie te kasetki , ach.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie.Czy materiał HD zgrany z kamerki Canon HV10 na kompa,wypalony na płytce DVD jako HD DVD / 20 min/da się oglądac na stacjonarnym odtwarzaczu HD np.Toshiba E1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...