Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
sokół

problem z dźwiękiem onkyo

Question

Mój zestaw to: Onkyo TX-SR505E + kolumny JBL Northridge E 100. Problem pojawił się jakiś czas temu. Dobrze działał przez 3 miesiące, a później coś się stało z dźwiękiem. Napewno to nie są kolumny, bo zostały sprawdzone na innym sprzęcie i działają bez zarzutu. Amplituner oddałem do gwarancji. Stwierdzili, że jest to włączony dźwięk DSP. Pomimo resetu amplitunera nadal dźwięk jest przytłumiony, bez wyrazu. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc.

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Czyli wcześniej było OK?
Proponuję sytuację odwrotną - podłączyć do Onkyo inne głośniki i popróbować z ustawieniami, jest tego trochę.
Jeżeli sytauacja się powtórzy, to proponuję ponownie oddać amplituner do serwisu i poprosić o pokazanie na miejscu w czym tkwi błąd. Edited by MaBri

• 0
Wszystko było ok. Przy pierwszym podłączaniu amplitunera do głosników zdjąłem zworki z kolumn i wyprowadziłem 4 przewody do amplitunera. Czy przez to mogło coś się stac z głośnikami? Edited by sokół

• 0
[quote name='sokół' post='84680' date='09.02.2008, 20:00 ']Wszystko było ok. Przy pierwszym podłączaniu amplitunera do głosników zdjąłem zworki z kolumn i wyprowadziłem 4 przewody do amplitunera. Czy przez to mogło coś się stac z głośnikami?[/quote]

mógłbys to jaśniej opisac ? jakie zworki ściągałeś i jak podłączałes kolumny.

piszesz, że wcześniej było ok, ale kiedy wczesniej jak piszesz zaraz że przy pierszym podłączeniu amplitunera ?

pozdr. dawmac

• 0

Jeżeli głośniki przy poprzednim podłączeniu grają normalnie, to znak, że nic się z nimi nie stało :D

• 0
Wcześniej czyli przy pierwszym podłączeniu od dnia zakupu sprzętu. Na przewodach głośnikowych znajdowały się metalowe zworki łączące wyjście górne z dolnym, które zdjąłem. Od jednej kolumny odchodzą 2 pary kabli, które połączylem z odpowiednimi parami terminali na amplitunerze. Czy to mogło spowodować jakieś problemy z kolumnami? Czy nie powinienem ich zdejmować? I co to jest dźwięk DSP? Edited by sokół

• 0
[quote name='sokół' post='84690' date='09.02.2008, 19:52 ']Wcześniej czyli przy pierwszym podłączeniu od dnia zakupu sprzętu. Na przewodach głośnikowych znajdowały się metalowe zworki łączące wyjście górne z dolnym, które zdjąłem. Od jednej kolumny odchodzą 2 pary kabli, które połączylem z odpowiednimi parami terminali na amplitunerze. Czy to mogło spowodować jakieś problemy z kolumnami? Czy nie powinienem ich zdejmować? I co to jest dźwięk DSP?[/quote]
DSP= Digital Signal Processing

Może rzeczywiście masz włączony jakiś efekt (typu tunel, albo łazienka) i dzwięk jest zniekształcony? Gdzieś na pilocie powinna być opcja przełączenia tego.

• 0

Jeżeli masz podłączne dwa przewody dwużyłowe do każdej kolumny to w zależności od podania sygnału masz:
bi amping - jeżeli ten sam sygnał jest podawany z odzielnych wzmacniaczy ( wtedy w amplitunerze dla wyjścia głośnikowego musisz ustawić A+:D
bi wiring - jeżeli w amplitunerze przewody głośnikowe są podłączone do jednego terminala A lub B

[url="http://www.hifi.pl/porady/slownik/biwire.php"]http://www.hifi.pl/porady/slownik/biwire.php[/url]

[url="http://www.hifi.pl/porady/slownik/biamping.php"]http://www.hifi.pl/porady/slownik/biamping.php[/url]

Sprawdź też połącznia - lewy do lewego ( czerwony do czerwonego) itd.

DSP - to jest cyfrowy procesor dźwieku

• 0
sokół a nie masz jakiegoś kolegi co by zerknął na to co i jak masz podłączone ? Moż 4ejest ktoś kumaty i by twój problem rozwiązał raz dwa. Bo nie widząc dokładnie co i jak masz podłączone ( kolega kmac wszystko dokładnie Ci opisał ), jak masz ustawiny amplituner i jeszcze powiedz jakie masz źródło dźwięku ( czy z róznych źródeł jest taki sam efekt ) czy np. po przełączeniu DVD z chinch na połączenie optyczne jest tak samo czy nie. Można pokombinować na 100 sposobów ale tak na odległość trudno celnie wytypowac co jest przyczyną takiej sytuacji.
Czy te 4 kable z kolumn masz dobrze podłączone ? , nie robią zwarcia ( czasami jest tak, że dwa plusy są połączone razem i dwa minusy również za pomoca takiej płaskiej blaszki co jest pod zaciskami do kabli. Gdy podłączysz te kable do różnych końcówek mocy a nie usuniesz tych blaszek możesz spowodowac spięcie.

pozdr. dawmac