Skocz do zawartości
ferris

Nowy telewizor, proszę o radę.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie moje pytanie jest tendencyjne ale niestety nie mogę się zdecydować i postanowiłem że do końca marca muszę już kupić nowy tv i liczę na pomoc w kwestii wyboru.

1. Telewizor będzie oglądany z odległości 2.80 - 3 metrów (32" czy może już 37" ), kąty nie mają dużego znaczenia
2. Musi mieć układ 100 Hz i dobrze oddawć ruch (brak klatkowania i smużenia, jestem na to bardzo wyczulony)
3. W miarę czarna czerń (zdaję sobie sprawę że nie będzie miał czerni jak plazma kuro pioneera, uwarunkowania technologiczne)
4. Będzie służył do: kablówka (upc rozdzielone na 3 odbiorniki), DVD i DIVX, konsola PS3, czasami sporadycznie PC

Mam kilka typów, ale mile widziane jakieś podpowiedzi:

[b]Philips 32PFL7862 D[/b] lub [b]Philips 32PFL9632 D[/b]
[b]Toshiba 32R3500P G[/b] lub [b]Toshiba 37R3500P G[/b]
[b]Panasonic TX-32LX70P[/b] lub [b]Panasonic TX-32LX700 P[/b]
[b]Sharp LC-32RD2E[/b]
[b]JVC LT-32P80B[/b]

Z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru i pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja podpowiem tylko tyle - zdecydowanie 37". Wśród lcd moim faworytem jest JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ferris' post='84668' date='09.02.2008, 19:13 ']Witam, pewnie moje pytanie jest tendencyjne ale niestety nie mogę się zdecydować i postanowiłem że do końca marca muszę już kupić nowy tv i liczę na pomoc w kwestii wyboru.

1. Telewizor będzie oglądany z odległości 2.80 - 3 metrów (32" czy może już 37" ), kąty nie mają dużego znaczenia
2. Musi mieć układ 100 Hz i dobrze oddawć ruch (brak klatkowania i smużenia, jestem na to bardzo wyczulony)
3. W miarę czarna czerń (zdaję sobie sprawę że nie będzie miał czerni jak plazma kuro pioneera, uwarunkowania technologiczne)
4. Będzie służył do: kablówka (upc rozdzielone na 3 odbiorniki), DVD i DIVX, konsola PS3, czasami sporadycznie PC

Mam kilka typów, ale mile widziane jakieś podpowiedzi:

[b]Philips 32PFL7862 D[/b] lub [b]Philips 32PFL9632 D[/b]
[b]Toshiba 32R3500P G[/b] lub [b]Toshiba 37R3500P G[/b]
[b]Panasonic TX-32LX70P[/b] lub [b]Panasonic TX-32LX700 P[/b]
[b]Sharp LC-32RD2E[/b]
[b]JVC LT-32P80B[/b]

Z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru i pozdrawiam wszystkich.[/quote]

proponuje kup plazmę bo:
- smużenie jest dużo mniejsze niż z LCD i nie ma pikselozy
- czerń będzie na poziomie odpowiadającym aktualnym TV
- dużo będziesz miał "słabego" materiału a z tym uważam, że lepiej poradzi sobie plazma od LCD
plazma 40/42 cali wcale nie będzie zaduża jak masz fizycznie miejsce. Jest i Panasonic i Samsung w podobnych cenach co LCD 37 cali.

pozdr. dawmac Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='84685' date='09.02.2008, 19:14 ']proponuje kup plazmę bo:
- smużenie jest dużo mniejsze niż z LCD i nie ma pikselozy
- czerń będzie na poziomie odpowiadającym aktualnym TV
- dużo będziesz miał "słabego" materiału a z tym uważam, że lepiej poradzi sobie plazma od LCD
plazma 40/42 cali wcale nie będzie zaduża jak masz fizycznie miejsce. Jest i Panasonic i Samsung w podobnych cenach co LCD 37 cali.

pozdr. dawmac[/quote]


Witam, myślałem dużo ostatnio o plażmie i już miałem upatrzonego panasa, ale poczytałem o wypalaniu się "duszków" na ekranie i to mnie zniechęciło. Edytowane przez ferris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ferris' post='84744' date='10.02.2008, 03:40 ']Witam, myślałem dużo ostatnio o plażmie i już miałem upatrzonego panasa, ale poczytałem o wypalaniu się "duszków" na ekranie i to mnie zniechęciło.[/quote]

mam plazmy od chyba 7 lat. Nigdy mi się nic nie wypaliło a czasami ekran startowy z DVD wisiał przez dwie godziny. TV używam normalnie. Nie wiem o co chodzi z tymi duszkami, za duża Capserka się naoglądali czy co :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='84745' date='10.02.2008, 02:50 ']mam plazmy od chyba 7 lat. Nigdy mi się nic nie wypaliło a czasami ekran startowy z DVD wisiał przez dwie godziny. TV używam normalnie. Nie wiem o co chodzi z tymi duszkami, za duża Capserka się naoglądali czy co :(

pozdr. dawmac[/quote]


OK. zastanowię się jeszcze raz nad plazmą, ale gdy jednak trzeba było wybrać spośród tych LCD które wymieniłem to co byś polecił?
Chyba że masz jakiś inny typ? Proszę o radę.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ferris' post='84772' date='10.02.2008, 11:58 ']OK. zastanowię się jeszcze raz nad plazmą, ale gdy jednak trzeba było wybrać spośród tych LCD które wymieniłem to co byś polecił?
Chyba że masz jakiś inny typ? Proszę o radę.
Pozdrawiam.[/quote]

z LCD nie mogę ci nic tak od siebie polecic bo nie miałem w domu. Jedynie to co widziałe w salonach i to co czytałem z testów to bardzo chwalony jest SONY KDL-32P3020, Samsung LE 32 lub 37 R87BD, PANASONIC TX-32LXD700.
Musiał bys potestowac osobiście te TV i najlepiej na materiale takim jaki będziesz ogladał w domu. ( DVD itp )

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...