Jump to content
Sign in to follow this  
Rafał92

Podłączenie telewizora do komputera

Recommended Posts

Witam!
Chciałbym podłączyć telewizor (Philips 9551) do komputera (VGA: Geforce 6200 z D-SUB i DVI) i nie wiem jakich kabli potrzebuje i proszę was o pomoc. Próbowałem podłączyć kablem HDMI-DVI lecz telewizor nawet nie zareagował. Proszę pomóżcie jutro muszę iść do sklepu i oddać ten kabel. Powiedźcie jak to podłączyć.

Ja swojego 9551 mam podłączonego dwoma kablami s-video+audio / scart i dvi / hdmi.

W pierwszym przypadku obraz i dźwięk idą bez problemu na TV, w ustawieniach karty trzeba tylko włączyć klonowanie albo tryb dualview. W drugim na TV idzie sam obraz bez dźwięku. Żeby poszedł dźwięk trzeba dodatkowego kabla audio albo dźwiek podłączyć tak jak jest u mnie pod 5.1.

Ja mam ten, nawet kupowany u tego samego gościa: [url="http://www.allegro.pl/item307743410_markowy_kabel_tv_out_prolink_exclusive_f_vat.html"]http://www.allegro.pl/item307743410_markow...sive_f_vat.html[/url]
Na tym połączeniu oglądam wszelakie divx, dzięki PixelPlus i innym polepszaczom w TV wszystko wygląda spoko i wg mnie lepiej niż przez dvi.

DVI-HDMI mam coś takiego [url="http://www.allegro.pl/item306275132_kabel_hdmi_dvi_24_1_gold_10m_hq_1080p_filtry_fv.html"]http://www.allegro.pl/item306275132_kabel_..._filtry_fv.html[/url] Na tym oglądam sample HD. Dźwięk idzie odrębnym kablem z karty dźwiękowej na 5.1

JAk już będą kable, to tylko trzeba pogmerać w ustawieniach karty, włączyć wyjście TV dla kabla s-video i powinno hulać. Edited by Elendil

Ja podłączyłem przez kabel DVI-HDMI. Jak przełączyłem TV na wyjście HDMI na telewizorze był tylko niebieski ekran, nie wiem co musze zrobić :rolleyes:

[quote name='Rafał92' post='84148' date='06.02.2008, 21:24 ']A mógłbyś jakoś tak krok po kroku co mam zrobić i jakie kable kupić? (mile widziane linki z allegro.pl)[/quote]

Potrzebujesz tak naprawdę dwa kable, jeden do obrazu i drugi do dźwięku:

1. DVi-HDMI

2. mały jack stereo - para kabli chinch

[quote name='Rafał92' post='84155' date='06.02.2008, 22:52 ']Ja podłączyłem przez kabel DVI-HDMI. Jak przełączyłem TV na wyjście HDMI na telewizorze był tylko niebieski ekran, nie wiem co musze zrobić :([/quote]

Blue screen na naszym TV = brak sygnału (w tym przypadku z kompa). Wejdź w zaawansowane ustawienia karty, włącz klonowanie lub dualview, ewentualnie włącz wymuszanie wykrycia TV, ustaw w kompie odpowiednią rozdzielczość dla TV.

Zastanawiam sie nad zainwestowaniem w kabelek DVI ->HDMI aby podpiac do mojego P37PV60 PCta. Zastanawiam sie tylko czy materialy dostepne w sieci (chodzi mi glownie o seriale 720p/1Gb na odcinek) sa na tyle dobrej jakosci, ze warto robic sobie klopot. Komputer mam w drugim pokoju wiec jedyne rozwiazanie to kabel 15m i odpinanie go po seansie. Jak myslicie , oplaca sie?

[quote name='kamcyk26' post='85214' date='12.02.2008, 11:40 ']Zastanawiam sie nad zainwestowaniem w kabelek DVI ->HDMI aby podpiac do mojego P37PV60 PCta. Zastanawiam sie tylko czy materialy dostepne w sieci (chodzi mi glownie o seriale 720p/1Gb na odcinek) sa na tyle dobrej jakosci, ze warto robic sobie klopot. Komputer mam w drugim pokoju wiec jedyne rozwiazanie to kabel 15m i odpinanie go po seansie. Jak myslicie , oplaca sie?[/quote]

Jeśli miałbyś jakiegoś LCD'ka full HD ....... to jak najbardziej się to opłaca :)
Przy twojej plaźmie (1024x768) poprawa jakości związana z przejściem w tryb HD nie da tak spektakularnych wyników.
Aczkolwiek oczywiście będzie widoczna.

Sam zobacz czy się opłaca:
-> film DVD/Divx to rozdzielczość załóżmy że max 720x576
-> film HD to 1280x720 lub nawet 1920x1080
-> twój telewizor to 1024x768
-> telewizor HD ready to 1360x720
-> telewizor full HD to 1920x1080

A więc gdy wyświetlisz u siebie film HD (1280x720) zyskasz jakieś 50% więcej punktów do oglądania w stosunku do filmy DVD/Divx.
Gdy wyświetlasz taki film na TV HD Ready (1360x720) to oglądasz 100% treści obrazu więcej.
Gdybyś ściągnął film w rozdzielczości full HD i oglądał go na TV full HD ........ oglądasz dokładnie 500% (5 razy więcej!) punktów więcej w stosunku do DVD/Divx :)

To oczywiście tylko zabawa w liczenie punktów ale myślę że odzwierciedla stosunek "miodności" obrazu :)

Tak , tak wiem jak wyglada HD ;-) Chodzi mi o to ze 45 minut filmu zajmuje tylko 1Gb tzn jest bardzo mocno skompresowany. Nawet na ekranie monitora widac z bliska pixeloze, wiec zastanawiam sie jaka nedzie jakosc na 37"

[quote name='kamcyk26' post='85245' date='12.02.2008, 13:16 ']Tak , tak wiem jak wyglada HD ;-) Chodzi mi o to ze 45 minut filmu zajmuje tylko 1Gb tzn jest bardzo mocno skompresowany. Nawet na ekranie monitora widac z bliska pixeloze, wiec zastanawiam sie jaka bedzie jakosc na 37"[/quote]

Jeśli na ekranie komputera widać pixeloze to raczej nie oczekuj cudów na dużym ekranie :)
A tak poważnie to mogę ci tylko odpowiedzieć w kontekście mojego tv (LCD 42' full HD).
Bardzo dużo zależy od materiału video i sposobu kompresji.
Czasem (nawet pomimo małego bitreate'u) wygląda to bardzo dobrze, czasem kiepsko.
Nawet gdy włącze wszelkiego rodzaju filtry w TV, gdy jest kiepski materiał, to dobrze nie będzie.
Faktycznie czasem film HD wygląda gorzej niż ten z dobrej płyty DVD. To fakt.