Jump to content
Sign in to follow this  
dawmac

LOST sezon 4

Recommended Posts

W niedziele miałem przyjemnośc obejrzenia pierwszego odcinka z serii LOST 4. Po za trescią która jest ciekawa chodziło mi głównie o porównanie jakości obrazu do wcześniejszych serii lost jakie mam na DVD i puszczane byly po przez najrózniejsze wynalazki. O ja pie... musiałem się przesiąść z 4,5 metra do 2metrów :) Jakoś super. Mozla liczyć "pory" na twarzach, włoski na policzkach, zadnych pikseli, [color="#FF0000"]h[/color]aczenia itp. Zbliżenia robiły wielkie wrażenie, miałem odczucia jak bym ogladam przez mikroskop :) bo twarz na 60 calach obryzgana krwią gdzie można liczyć każda kropelke robi wrażenie. Super wygladają oczy :) na takich zbliżeniach. Gały na 60 cali :) Było cudownie. Jest to jeden z najlepszych obrazów jakie ogladałem. Co ciekawe jest to materiał z satelity a jakościa przewyższał wiele wydań z HD DVD czy BR.
Czy LOST były kręcone kamerami HD ? Czy sś "specjalnie" od początku robieni pod HD ? Bo naprawde jest to coś nowego co zobaczylem

pozdr. dawmac

Edited by demek

A sprawdzałeś, w jakim bitrate był nadawany?

:) [quote]Mozla liczyć "pory" na twarzach, włoski na policzkach, zadnych pikseli, [b]chaczenia [/b]itp[/quote] :)
Widzę, że tak, ci się spodobało, że szybko musiałeś to opisać. Mam nadzieję, że na VOD'zie enki jakośc będzie porównywalnie dobra

[quote name='hr.susel' post='83738' date='05.02.2008, 14:02 ']A sprawdzałeś, w jakim bitrate był nadawany?

:):)
Widzę, że tak, ci się spodobało, że szybko musiałeś to opisać. Mam nadzieję, że na VOD'zie enki jakośc będzie porównywalnie dobra[/quote]

:)

dobre, ale sprawdzac pisownii nie moge za bardzo bo mam angielskie wersje programów na kompie a po drugie często jak "zostawiam" tekst w odpowiedzi na dłużej to póxniej wiesza mi się forum i wcina wszystko co napisałem, no i czasu mało :) a z ortografii to nigdy orłem nie byłem :)

pozdr. dawmac

na sky sie nie da sprawdzic bitrate w ich thomsonie

chyba, ze jestem slepy

[quote name='dawmac' post='83741' date='05.02.2008, 13:06 ']dobre, ale sprawdzac pisownii nie moge za bardzo bo mam angielskie wersje programów na kompie[/quote]
Polecam FireFoxa - słowniki polskie i angielskie, przełączasz w trakcie pisania dwoma kliknięciami.

[quote name='DaN' post='83761' date='05.02.2008, 13:57 ']Średni bitrate: 18.61 Mbps[/quote]

A wersje amerykańską można ściągnąć nagraną z feeda 38 mbit/s :) Dzisiaj zabieram sie do oglądania tego. Podobno jakość zabija. Oczywiście to jest ABC więc "tylko" 720p ale i tak jest podobno nieźle.

Edited by maxiuca

[quote name='maxiuca' post='83768' date='05.02.2008, 14:27 ']A wersje amerykańską można ściągnąć nagraną z feeda 38 mbit/s :) Dzisiaj zabieram sie do oglądania tego. Podobno jakość zabija. Oczywiście to jest ABC więc "tylko" 720p ale i tak jest podobno nieźle.[/quote]
Poza tym wersja z ABC ma 59,94 fps i jest kodowana w MPEG-2, a wersja ze Sky ma 25 fps i jest kodowana w h.264, więc tak na "cyferki" to nie da się tego porównać. Trzeba przeprowadzić test organoleptyczny :)

[quote name='DaN' post='83776' date='05.02.2008, 14:51 ']Poza tym wersja z ABC ma 59,94 fps i jest kodowana w MPEG-2, a wersja ze Sky ma 25 fps i jest kodowana w h.264, więc tak na "cyferki" to nie da się tego porównać. Trzeba przeprowadzić test organoleptyczny :)[/quote]
No jasne, ale co by nie mówić te 38 mbit/s robi wrażenie. FPSy wielkiej różnicy nie robią bo te 59.94 fps to jest efektywnie 24. Za to mniejsza rozdzielczość daje lepszą kompresowalność chociąż z drugiej strony są zdublowane klatki, ale mpeg2 radzi sobie z nimi wyjątkowo dobrze. No i audio jest 640 kb/s. No ale za to Sky jest 1080p... I tu dobrze i tam jeszcze lepiej. Jak jak lubię mieć takie dylematy: czy wybrać jakość świetną czy może lepszą :)

Szkoda, że ABC nie nadaje w 1080i...

A organoleptycznie sie oczywiście zrobi.

[quote name='demek' post='83783' date='05.02.2008, 15:11 ']sky 1080p? od kiedy ? :)[/quote]
Od zawsze? Chodzi oczywiście o filmy.
Progresywny obraz w strumieniu z przeplotem. Normala w przypadku video 50Hz, stary PAL też tak ma.
2 półobrazy = 1 klatka. Film przyśpieszony z 24 do 25 klatek idealnie wpasowuje się w 50 półobraz stając się de facto progresywnym strumieniem 25fps. Dodatkowo h.264 wykrywa progresywne audycje i dostosowuje się do nich bardziej efektywnie wykorzystując możliwości kodeka.

samo nadwanie jest jako tako 1080i

to ze jeszcze nie zauwazylem przeplotu to inna sprawa, na kanalach sd jest widoczne przy okazji napisow, w hd tego ze sky nie uswiadczylem

ale potwierdza to kto jest najlepszym dostawca HD w eu .... 14 kanalow i najlepsza jakosc

[quote name='demek' post='83789' date='05.02.2008, 15:21 ']samo nadwanie jest jako tako 1080i
to ze jeszcze nie zauwazylem przeplotu to inna sprawa, na kanalach sd jest widoczne przy okazji napisow, w hd tego ze sky nie uswiadczylem[/quote]
Nie zauważyłeś przeplotu bo nawet jak jest to twój TV, box albo któreś urządzenie go przecież usuwa po drodze. Na Sky Sports na pewno jest przeplot. Wszystkie platformy w EU tak mają i wszysktie filmy (poza nielicznymi wyjątkami) idą efektywnie w 1080p25 chociaż strumień jest 1080i. Nic wyjątkowego, ale oczywiście pod względem ilości kanałów i przydzielonego im bitrate Sky nie ma sobie równych.

Poczytaj o PAFF i MBAFF: [url="http://forum.doom9.org/showthread.php?t=120317"]http://forum.doom9.org/showthread.php?t=120317[/url] Edited by maxiuca

to jak ida to inna sprawa

na pilce kopanej realizowanej w 1080i i takze nadawanej takze przeplotu nie uswiadczysz, czasami powinno to byc widoczne przy napisach (oczywiscie nie takich jak do filmow...) a nie jest, i tu brawa dla sky

[quote name='demek' post='83797' date='05.02.2008, 15:49 ']na pilce kopanej realizowanej w 1080i i takze nadawanej takze przeplotu nie uswiadczysz[/quote]
Chyba żartujesz, obejrzyj sobie stream zgrany ze Sky na PC. Oczywiście, że jest przeplot i to jak cholera, zresztą sam piszesz, że jest nadawane i realizowane w 1080i, czyli z przeplotem. Niby gdzie on magicznie Ci ginie?
Nie widzisz go bo nie masz prawa widzieć, bo po to są odpowiednie układy w TV które się go pozbywają.
I Sky tu nie ma nic do tego, tak samo ma Cyfra+, Premiere i wszyscy inni.

na c+ hd widzialem paseczki na moim tv czasami

na tym samym tv tego zjawiska nie uswiadczylem przy realizacjach hd, przy upscalach juz widac, ale rozmawiamy o hd

poza tym nie napisalem, ze on ginie ..... nie widzialem go na tv

[quote name='demek' post='83803' date='05.02.2008, 16:00 ']na c+ hd widzialem paseczki na moim tv czasami[/quote]
Ciężko mi powiedzieć co widziałeś i dlaczego to widziałeś. Widocznie TV miał problem z usunięciem przeplotu, ale ciężko powiedzieć dlaczego. Oglądałeś z tunera czy z PCta?

[quote name='maxiuca' post='83804' date='05.02.2008, 15:06 ']Ciężko mi powiedzieć co widziałeś i dlaczego to widziałeś. Widocznie TV miał problem z usunięciem przeplotu, ale ciężko powiedzieć dlaczego. Oglądałeś z tunera czy z PCta?[/quote]

ogladalem na tv z sigu

ale... ze sky by nie mial problemow a z c+ mial? przy c+ zdazylo sie pare razy ale niewiele, tyle, ze sky sports i premiership ogladam duzo wiecej, moze przypadek

[quote name='demek' post='83854' date='05.02.2008, 18:47 ']ogladalem na tv z sigu[/quote]
Ja rozumiem, że na TV z siga ale sygnał podawał komputer czy tuner i czy to było jeszcze za czasów 720p czy już 1080i?

[quote name='demek' post='83993' date='06.02.2008, 01:28 ']z tunera, 1080i[/quote]
No to najwyraźniej faktycznie Cyfra coś nawaliła. Jest to możliwe, ale nie jest to regułą mimo wszystko.