Jump to content
Sign in to follow this  
ktos_80

podłączenie PC do samsung LE32r81b

Recommended Posts

Witam
Chciałbym podłączyć PC-ta do TV LCDSamsung LE32r81b, i tutaj nasuwa sie pytanko. Skoro telewizor ma wejście HDMI ( czyli tym kablem mogę bezposredno przesłać i obraz i dzwięk) to czy istnieje jakiś kabel taki ze na jednym koncu jest HDMI a na drugim DVI (cyfrowy obraz) + wejście na jacka ( do karty dzwiękowej?. Przyznam sie ze chciałbym uzyskać lepszy obraz gdyż obeznie mam podłącznony komputer do tv za pomoca Euro(tv) a na kompie S-video + jack do karty dzwiękowej) . Niestety obraz jaki uzyskuje na TV jest słabejjakości z uwagi na zakłucenia (poziome szumiące pasy) co zapewne jest spowodowane przebiciem z jakiegos z wentylatorów.
Tak mi sie przynajmniej wydaje? Dlatego jeslibym puscił sygnał cygrowo a nie analogowo podejrzewam ze obraz byłby o niebo lepszy. Niestety nie wiem gdzie taki kabel mozna kupić i czy wogóle takowy istnieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='ktos_80' post='83707' date='05.02.2008, 12:00 ']Witam
Chciałbym podłączyć PC-ta do TV LCDSamsung LE32r81b, i tutaj nasuwa sie pytanko. Skoro telewizor ma wejście HDMI ( czyli tym kablem mogę bezposredno przesłać i obraz i dzwięk) to czy istnieje jakiś kabel taki ze na jednym koncu jest HDMI a na drugim DVI (cyfrowy obraz) + wejście na jacka ( do karty dzwiękowej?.[/quote]
Nie widzialem takiego kabla. Mam za to w moim kompie karte Club3d 2600HD Pro z wyjsciem DVI, do ktorej producent dostarcza przejciowki na DSUB (tak podlaczylem) lub HDMI. Moja karta ma zintegrowany uklad dzwiekowy i przez wyjscie DVI przez przejsciowke HDMI mam sygnal audio i video w TV i nie potrzebuje dodatkowego kabla. Musialbys sie dowiedziec u producenta czy twoja karta tez tak ma. Jesli nie to poszukaj zwyklego kabla dvi na hdmi (na przyklad taki [url="http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPath/0_1_211_224/products_id/1111)"]http://www.kabelek.pl/product_info.php/cPa...oducts_id/1111)[/url] i oddzielnie poprowadz dzwiek.

Pozdrawiam
pawel Edited by pawl_s

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

mam karte radeon 9550 128mb DVi i Dsub. na niej nie ma zintegrowanej karty dżxiękowej. Mam zintegrowaną na plycie glównej. ASRock - Socket 478 P4I45D.

Jak w takim razie mam podlączyć pc do tv.(Samsung le26r82b)

Czy d-sub - d-sub jakość bedzie dużo gorsza? czy dźwięk bedzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli Twoja karta graficzna nie ma zintegrowanego układu dźwiekowego, to na wyjściu DVI po przejściówce DVI->HDMI nie będziesz miał dźwięku. Po podłączeniu przez DSUB też nie będziesz miał dźwięku. Jedyne co Ci zostaje to podłączenie dźwięku dodatkowym kablem mini-jack -> 2xchinch.

Nie wiem jak czy obraz przez HDMI dużo lepiej wygląda niż przez DSUB. Mój DSUB w rozdzielczosci 13xx na 7xx wygląda bardzo dobrze.


[quote name='mariusz-lew' post='91136' date='14.03.2008, 12:15 ']Witam!

mam karte radeon 9550 128mb DVi i Dsub. na niej nie ma zintegrowanej karty dżxiękowej. Mam zintegrowaną na plycie glównej. ASRock - Socket 478 P4I45D.

Jak w takim razie mam podlączyć pc do tv.(Samsung le26r82b)

Czy d-sub - d-sub jakość bedzie dużo gorsza? czy dźwięk bedzie?[/quote]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w takim razie obraz dvi - dsub czy jak też dsub-dsub zostawiamy.
A czy dźwięk musimy puszczać przez lcd czy możemy jak to mam teraz przez wieże?

[quote name='pawl_s' post='91200' date='14.03.2008, 19:51 ']Jeśli Twoja karta graficzna nie ma zintegrowanego układu dźwiekowego, to na wyjściu DVI po przejściówce DVI->HDMI nie będziesz miał dźwięku. Po podłączeniu przez DSUB też nie będziesz miał dźwięku. Jedyne co Ci zostaje to podłączenie dźwięku dodatkowym kablem mini-jack -> 2xchinch.

Nie wiem jak czy obraz przez HDMI dużo lepiej wygląda niż przez DSUB. Mój DSUB w rozdzielczosci 13xx na 7xx wygląda bardzo dobrze.[/quote]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='mariusz-lew' post='91627' date='17.03.2008, 13:58 ']A czy dźwięk musimy puszczać przez lcd czy możemy jak to mam teraz przez wieże?[/quote]
Musieć nie musisz. Zależy co lubisz ;) Głośniki w tv najprawdopodobniej są gorsze niż te w wieży (zależy od wieży :D ). A jeśli ustawiłeś je po bokach tv, to zostaw tak jak masz, puść dźwięk przez wieżę i załatwione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki zobaczymy jak to będzie?


[quote name='pawl_s' post='91841' date='18.03.2008, 17:24 ']Musieć nie musisz. Zależy co lubisz ;) Głośniki w tv najprawdopodobniej są gorsze niż te w wieży (zależy od wieży :) ). A jeśli ustawiłeś je po bokach tv, to zostaw tak jak masz, puść dźwięk przez wieżę i załatwione.[/quote]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...