Skocz do zawartości
Iras

Macbook

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Iras' post='83643' date='05.02.2008, 00:26 ']Podtrzymuję, jak najbardziej chłam.[/quote]
Przesadzasz, ale niech Ci będzie. Albo inaczej LG-Philips to największy wytwórca paneli LCD na świecie. Wiadomo, że czasami któryś padnie. Mam już drugiego Della i nie mogę niczego zarzucić matrycy. Skalibrowałem pajączkiem i od biedy nawet te kolory dają radę. Naprawdę nie przesadzaj. Matryca do lapka to tylko matryca do lapka. Color Gradingu robić nie będziesz chyba na laptopie? A jak chcesz mieć matryce jak marzenie to weź Vaio z podświetleniem LEDowym (ale tylko 13 cali)

[quote name='Iras' post='83643' date='05.02.2008, 00:26 ']Im więcej czytam o macbooku, tym bardziej jestem przerażony jego "jakością" wykonania.[/quote]
to jeszcze dodam od siebie, że ostatnio jest jakaś schiza z Mini, bo dyski w nich popełniają same z siebie samobójstwo przez porysowanie głowicą talerza :)
Dane oczywiście nie do odzyskania praktycznie z takiego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='83517' date='04.02.2008, 16:41 ']emigrant,
nie przesadzaj, tu nie chodzi o mentalność, tylko apple miał w doopie nasz rynek bardzo długi czas i pozwalał wyczyniać SADowi co mu się żywnie podobało. Żadnej reklamy i wysokie ceny. Więc niby dlaczego ktokolwiek ma Maca kupować. Tak naprawdę u nas to jest to symbol "artystów" i snobów.

Poza tym oczywiście, że jesteśmy biedniejszym narodem od amerykanów, niemców czy brytyjczyków. Zresztą tak naprawdę komputery apple właściwie tylko w USA mają jakąkolwiek mierzalną popularność. W reszczie krajów to jest nisza i fanaberia grafików komputerowych.[/quote]

Maxiuca. Z całym szacunkiem ale to co piszesz to taka sobie zwykła gadanina nie poparta praktyczną wiedzą. Graficy komputerowi to takie snoby lubiące wydawać pieniądze ? Redakcje gazet i wydawnictwa też lubią wywalać pieniądze w błoto ? Stacje do montażu video na Apple z FinalCut, które wysłało biznesowao Avida w kosmos to też fanaberia. Poczytaj sobie o jakości oprogramowania DTP na Maka, jego stabilności i implementacji systemów sterowania barwą.

Czasy egzaltacji markami w światku komputerowym mineły 10-lat temu.

Piszę to w oparciu o własne doświadczenia, z firmy gdzie Maków i PC-tów "przewala się" całkiem sporo.

P.S. Tak na marginesie - powstaje Apple Polska. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Iras' post='83675' date='05.02.2008, 10:51 ']A wiadomo kiedy ostatecznie powstanie?[/quote]

Podobno jeszcze w tym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytając twoje wypowiedzi, Iras, czuję, że masz trochę problem dziewicy, która trochę to chce a trochę nie chce.
Jeśli tego mac'a nie chcesz kupować to nie kupuj. Świat się nie zawali. Napewno argumentów przeciw apple'owi znajdziesz bez liku. Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Iras

i co chcesz tym wklejaniem fotek udowodnic? czy robieniem jakis ankiet na myapple.pl?, ze apple to syf? ta ankieta to jest takie kontrolowane wyszukanie ludzi ktorzy rzeczywiscie mieli jakis problem i co pozniej chcesz to gdzies dalej pokazac jaki to apple jest feeee? masz do tego prawo spoko, ale to nic nie wnosi. Tak samo moge isc se tez na jakies forum pc-towe kliknac ankiete, nazbieram kilka tysiecy osob i sie pochwale dalej jakie to pc lapki sa beeee.

Myslisz, ze w pc lapkach nie pekaja obudowy czy inne cuda sie nie dzieja? pekajace zawiasy od matrycy, pekajaca obudowa przy srubkach, trzeszczace plastiki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxiuca

[quote]Tak naprawdę u nas to jest to symbol "artystów" i snobów.[/quote]

hehe dobre, pozostawie to bez komentarza ;)

[quote]Ale co Ty taki napastliwy? Kolega rozważa różne opcje. Z jednej strony chciałby mieć OSX z drugiej nie chce przepłacać za znaczek apple. Co w tym złego. Poza tym nie bądź taki hop siup, bo rożne rzeczy się zdarzają i za jakiś czas to tym możesz być ten "biedniejszy" i proszący o radę. Więc wyluzuj, ja wiem, że fani apple mają jakiej problemy z osobowością i krytykowanie ich zabawek powoduje u nich skoki ciśnienia, ale wyluzuj, bo dostaniesz jeszcze wylewu.[/quote]

kolega to chyba sam nie wie czego chce....

ja jestem jak najbardziej wyluzowany :)

[quote]Na pewno to piszemy "na pewno", a jak ktoś lubi to może sobie nosić big towera na plecach i nic Tobie do tego. A 3 kg to nie wiem skąd wziąłeś...[/quote]

thx za poprawienie, zazwyczaj to ja jestem od poprawiania kogos hehe :) spacja nie wkliknela sie :S

a Ty co adwokat Iras'a czy co?

skad 3kg? srednio kazdy hajowy super wypasiony notebook np. hp paviliony maja po 3kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@emigrant

Sam piszesz o "pecetowych shitach Toshiby i innych", a mnie zarzucasz, że staram się udowodnić, że Apple jest fe? Ankieta na MyApple? Przepraszam, ale cenię sobie niezawodność i nie chcę w ciemno kupić bubla. Chyba najlepiej pytanie o awaryjność zadać u źródła - na forum użytkowników macbooków. Kiedy producent żąda za sprzęt o zbliżonych parametrach znacznie więcej niż konkurencja, chyba można oczekiwać przynajmniej jakości wykonania adekwatnej do ceny. Płacenie tylko za modną markę from USA? Wybacz, to nie dla mnie. Edytowane przez Iras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dajcie na luz :) Cholerka zaczyna się tak jak wśród platform :) Nie kłóćcie się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='83669' date='05.02.2008, 10:39 ']Maxiuca. Z całym szacunkiem ale to co piszesz to taka sobie zwykła gadanina nie poparta praktyczną wiedzą. Graficy komputerowi to takie snoby lubiące wydawać pieniądze ? Redakcje gazet i wydawnictwa też lubią wywalać pieniądze w błoto ? Stacje do montażu video na Apple z FinalCut, które wysłało biznesowao Avida w kosmos to też fanaberia. Poczytaj sobie o jakości oprogramowania DTP na Maka, jego stabilności i implementacji systemów sterowania barwą.[/quote]
Gustaw, wierz albo nie wierz ale wiedzą praktyczną poparte i nie m ajuż żadnego powodu żeby do czegokolwiek stosować Apple. QuarkExpress jest już dawno w wesji PC, Adobe InDesign też. A co do stabilności MacOS X to nie jest wcale tak różowo. Znam grafików komputerowych, pracowałem z nimi, jeden miał Apple, reszta nie chociaż wydawało im się, że chyba powinni, tylko nie byli pewni dlaczego...
A redakcje gazet i wydawnictwa? Przyzwyczajenie, posiadane aplikacje (czyli licencje, mozliwość upgradeów) i ustalony workflow. Kiedyś faktycznie Maci był niezastąpione do grafiki i DTP ale teraz już takiej przewagi nie mają, bardzo mi przykro.
Tak samo jak Silicon Graphics nie jest już liderem grafiki i animacji 3D (już nie istnieje nawet chyba) bo na PC można zrobić to samo i tak samo Apple już nie jest jedynym słusznym rozwiązaniem DTP i grafiki.

A Avid chyba ma się wyjątkowo dobrze.

Tylko nie traktujcie to jako atak na apple, bo ja mam w nosie apple, sam posiadam dwa iPody i nie raz ostatnio rozważałem zakup jakiegoś Maca w roli PCta który przy okazji odpala MacOS X :)

Po prostu Apple miało nasz kraj w doopie przez ostatnie lata, teraz nagle sie obudzili (i chwała im za to), ale przez cały ten czas marka ta zdążyła obrosnąć w mity i jak widać ma swoich żołnierzy którzy będą chronić jej dobrego imienia jak rycerz swojej dziewicy. Ale ludzie to jest tylko jakaś firma i tyle.
Nie ma co dyskutować o dominacji architektury PC bo jest ona faktem. I jeszcze raz pisze, przejście Maców na architekturę PC tylko to potwierdza.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='83766' date='05.02.2008, 14:17 ']Tylko nie traktujcie to jako atak na apple, bo ja mam w nosie apple, sam posiadam dwa iPody i nie raz ostatnio rozważałem zakup jakiegoś Maca w roli PCta który przy okazji odpala MacOS X :)

Po prostu Apple miało nasz kraj w doopie przez ostatnie lata, teraz nagle sie obudzili (i chwała im za to), ale przez cały ten czas marka ta zdążyła obrosnąć w mity i jak widać ma swoich żołnierzy którzy będą chronić jej dobrego imienia jak rycerz swojej dziewicy. Ale ludzie to jest tylko jakaś firma i tyle.
Nie ma co dyskutować o dominacji architektury PC bo jest ona faktem. I jeszcze raz pisze, przejście Maców na architekturę PC tylko to potwierdza.[/quote]

Maxiuca. Mam bardzo praktyczny stosunek do komputerów, porównywalny ze stosunkiem do młotka lub do wkrętaka. :)
Konkretna marka wywołuje u mnie jedynie wzruszenie ramion. Pracuję na Maku bo bardziej mi odpowiada i nic więcej. Podobne podejście widzę u moich klientów, którzy zdecydowali się na przejście z PC na OSX i na Maka. Oni takie sprawy jak dowartościowanie się kupnem markowego komputera albo "dominację architektury" mają w "głębokim poważaniu". Wybierają tylko to narzędzie które im bardziej odpowiada.
Ekscytowanie się markami, obrona czy też wojna platform to, w dzisiejszych czasach, dziecinada i obciach.

Dlatego też stwierdzenie, że Mak to sprzęt dla snobów uważam za bezsensowne tak samo jak stwierdzenie, że PC to sprzęt wyłącznie dla technokratów lubiących gmerać w autoexec.bat i config.sys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='83779' date='05.02.2008, 15:05 ']Ekscytowanie się markami, obrona czy też wojna platform to, w dzisiejszych czasach, dziecinada i obciach.
[...]
Dlatego też stwierdzenie, że Mak to sprzęt dla snobów uważam za bezsensowne tak samo jak stwierdzenie, że PC to sprzęt wyłącznie dla technokratów lubiących gmerać w autoexec.bat i config.sys :)[/quote]
Ależ zgadzam się w 100% i podpisuje wszystkimi kończynami pod tym. Nie chodziło mi o to, że Mac to generalnie sprzęt dla snobów, tylko że lata dominacji SADu i ogromne ceny na Maki a przez to ich niska dostępność i aura "specjalności" (to co piszesz, że wydawnictwa, że graficy, że montaż) wytworzyła niestety taki obraz firmy Apple i ich produktów u niektórych ludzi. Pamiętam jak wchodziły pierwsze iPody, które dla mnie po prostu są najwygodniejszymi playerami ze wszystkich dostępnych na rynku, to też była nagonka, że snob, że burak a poco iPod, skoro Creative tańszy itp.

W USA gdzie produkty Apple są niewiele droższe od markowych PCtów a róznicę w cenie rekompensuje wspaniały design sytuacja jest zupełnie inna i maki są traktowane zupełnie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='83785' date='05.02.2008, 15:13 ']Ależ zgadzam się w 100%[/quote]


Lubię takie szczęśliwe zakończenia :)

P.S. PC-ty są do bani :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='83791' date='05.02.2008, 15:29 ']P.S. PC-ty są do bani :P[/quote]
Oczywiście bo najlepsza była, jest i będzie Amiga! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Iras' post='83742' date='05.02.2008, 14:09 ']@emigrant

Sam piszesz o "pecetowych shitach Toshiby i innych", a mnie zarzucasz, że staram się udowodnić, że Apple jest fe? Ankieta na MyApple? Przepraszam, ale cenię sobie niezawodność i nie chcę w ciemno kupić bubla. Chyba najlepiej pytanie o awaryjność zadać u źródła - na forum użytkowników macbooków. Kiedy producent żąda za sprzęt o zbliżonych parametrach znacznie więcej niż konkurencja, chyba można oczekiwać przynajmniej jakości wykonania adekwatnej do ceny. Płacenie tylko za modną markę from USA? Wybacz, to nie dla mnie.[/quote]

Sam zacząłęś temat.... Przecież nikt cię chyba nie zmusza do kupowania mac'a? A eśli tak to dzwoń na 997.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...