Skocz do zawartości
doctor77

Torrenty i PCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem inne fora o PCH i za bardzo nie mogłem doczytać się jak właściwie używać torrenta z poziomu popcorna czy może jest jakiś prosty i wygodny sposób ? może z poziomu przeglądarki www w komputerze ? ktoś dysponuje opisem tego tematu ? chciałbym odciążyć komputer od torrenta by zajął się tym popcorn ale jak wyszukiwać w nim pliki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='doctor77' post='82915' date='01.02.2008, 15:20 ']Witam, przeglądałem inne fora o PCH i za bardzo nie mogłem doczytać się jak właściwie używać torrenta z poziomu popcorna czy może jest jakiś prosty i wygodny sposób ? może z poziomu przeglądarki www w komputerze ? ktoś dysponuje opisem tego tematu ? chciałbym odciążyć komputer od torrenta by zajął się tym popcorn ale jak wyszukiwać w nim pliki itd.[/quote]

Dodajesz torrenty z przeglądarki w PC.
Adres do wpisania znajdziesz w manualu.
[url="http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?pluginoption=support&task=support"]http://www.popcornhour.com/onlinestore/ind...mp;task=support[/url]
pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='82925' date='01.02.2008, 16:14 ']Dodajesz torrenty z przeglądarki w PC.
Adres do wpisania znajdziesz w manualu.
[url="http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?pluginoption=support&task=support"]http://www.popcornhour.com/onlinestore/ind...mp;task=support[/url]
pzdr[/quote]


http://<adresIP:8883/torrent/bt.cgi

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam inny sposób.
Po zainstalowaniu myiHome w widoku moje miejsce sieciowe w PC będzie widać
PCH-A100 (myiHome Lite).
Klikasz i widzisz w przeglądarce
Media
Torrent
Klikasz torrent i dodajesz ściągnięty torent na PC.
Można dodać kilka.
Przedtem należy w PH aktywować torrenty
Ustawienia>Aplikacje NMT>torrent>start.

Kurcze w nowym sofcie nie działa.....
Ciekawe dlaczego?

Właściwie to koledzy wyżej napisali to samo jak ustawić.
Sprawdźcie czy u was działa bo u mnie nie. Edytowane przez banulkrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyliście ale wg mnie klient torrenta zainstalowany w kukurydzy jakoś szybciej znajduje zródła i zasysa niż taki np Azureus, chym może to tylko złudzenie ale spróbóje na nocke zapuścić takie same pliki na ompie i na kukurydzy zobaczymy kto wygra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='banulkrz' post='82946' date='01.02.2008, 18:44 ']A ja mam inny sposób.
Po zainstalowaniu myiHome w widoku moje miejsce sieciowe w PC będzie widać
PCH-A100 (myiHome Lite).
Klikasz i widzisz w przeglądarce
Media
Torrent
Klikasz torrent i dodajesz ściągnięty torent na PC.
Można dodać kilka.
Przedtem należy w PH aktywować torrenty
Ustawienia>Aplikacje NMT>torrent>start.

Kurcze w nowym sofcie nie działa.....
Ciekawe dlaczego?

Właściwie to koledzy wyżej napisali to samo jak ustawić.
Sprawdźcie czy u was działa bo u mnie nie.[/quote]

Ten sposób jest faktycznie chyba najwygodniejszy ale u mnie na becie także nie działa, pliki torrent zapisane w katalogu \\Pch-a100\share\.btpd\torrents nie są widziane przez Popcorna przez co nie można ich uruchomić, pewnie dlatego że katalog ".btpd" jest ukryty. Natomiast jest na to prosty patent - pliki .torrent kopiujesz na pendrive, wpinasz w Popa i z niego je uruchamiasz , po tym można Pendrive wypiąć.

Pozdrawiam

EDIT

Po jednorazowym przeniesieniu plików - Popik tworzy sobie katalog Download do którego możemy bezpośrednio z peceta przenosić pliki .torrent bez dalszej konieczności używania Pendrive'a. :blink:

Szkoda tylko że nie tworzy podkatalogów przy ściąganiu, przez co przy ściągu dużej ilości plików robi się ładny chlew, uruchamianie torków z podkatalogów niestety nic nie daje, a kasowanie niedokończonych usług nie kasuje katalogów i plików, pozostaje często robić na nim porządki dyskowe.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieci widac nawet przy przerzucaniu zwyklych zbiorow z filmami, najgorsze jest to ze niekiedy nie pozwalaja sie usowac i narasta tego coraz wiecej i wiecej , jak tak dalej pojdzie to pod koniec tygodnia bedzie trzeba robic format i od nowa wszystko wrzucac.

ten patent z Ext2Fsd to nie dokonca taka rewelacja - chyba pokusze sie jednak i zainstaluje linusia :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='89055' date='03.03.2008, 00:47 ']ten patent z Ext2Fsd to nie dokonca taka rewelacja :)[/quote]
Hmm. U mnie działa jak burza i bez żadnego problemu. Jak podłącze dysk bezpośrednio taśmą do kontrolera, to transfer mam ok. 45MB/s
Jak przez przejściówkę USB, to 25MB/s.
A co Ci konkretnie nie pasi w tym rozwiązaniu?

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za drugim czy trzecim podlaczeniem jak juz dobrze zaczelo dzialac zapomnialem wcisnac na koniec ta funkcje "flush the cache" no i sie kurde zaczelo , zbiory byly zapisane na hd ale nie dzialaly w kukurydzy , nastepnie podlaczylem hd do kompa i nie moglem tych zbiorow skasowac i smieci narastaj , nagle pojawily sie na dysku systemowe zbiory z WINXP i dysk robi sie jednym wielkim smietnikiem.

ale moze to tylko ja mam taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie parę dni temu odpaliłem sobie parę torrentów do ściągnięcia ... wczoraj wieczorem sprawdziłem.
Każdy z plików ściągnął się w kilku(dziesięciu) procentach ale ...... aktualnie nie ściągał się zaden. Dostępność torentów ... 0%.
Sprawdziłem po godzinie ...... to samo.
Sprawdziłem dziś ....... to samo.
Powiesiło się :rolleyes:
Probowałem włączać, wyłączać serwer torrentów i nic to nie dało.

Czy kogoś to spotkało? Co się mogło stać?
Jeśli tak dalej będzie to lipa ..... ściągam coś 4 dni i się wiesza :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem.
Dałem wczoraj do ściągania parę plików. Dziś sprawdzam status: 50% ... i ciągnie dalej
Zaglądam na dysk (przez FTP) ..... a tam z 8'miu torrentów zapisało się tylko 6 !!! Dwóch nie ma na dysku pomimo tego że ściągają się (statusy 46% i 64%).

Coś kiepski ten klient torrenta :rolleyes:

------------------ Uzupełnienie --------------------

Okazuje się że te pliki(katalogi) istnieją na dysku. Lecz przez FTP ich nie widać!!!
Fdy się już ściągną spróbuję zmienić im nazwy i zobaczę czy może to nie jest problemem.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też uzupełnię moje "insynuacje".
Okazuje się że torrenty zawierały pliki i katalogi z dziwnymi znakami typu: przecinek, znak tabulacji i inne.
Przez FTP takie pliki/katalogi są niepokazywane.
To przyczyna jednego z moich alarmów.

Drugi alarm to taki że gdy Popcorn mi się zawiesił (musiałem go twardo zresetować) to torrenty się "wyzerowały". Wskazywały że ściągneło się 0% plików.
Wystarczyło aby Popcorn pochodził parę godzin i klient torrenta znalazł sobie ile plików (i w jakim procencie) zostało ściągniętych.
Po czym kontynuował ściąganie. Po prostu to sprawdzanie spójności plików trwa bardzo długo. 4GB plik sprawdza nawet godzinę.

Odwołuję wszystkie złe rzeczy jakie powiedziałem o kliencie torrenta wbudowanego w Popcorna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Fantom' post='94733' date='03.04.2008, 23:38 ']Drugi alarm to taki że gdy Popcorn mi się zawiesił (musiałem go twardo zresetować) to torrenty się "wyzerowały". Wskazywały że ściągneło się 0% plików.
Wystarczyło aby Popcorn pochodził parę godzin i klient torrenta znalazł sobie ile plików (i w jakim procencie) zostało ściągniętych.
Po czym kontynuował ściąganie. Po prostu to sprawdzanie spójności plików trwa bardzo długo. 4GB plik sprawdza nawet godzinę.[/quote]

mialem taką samą sytuację , byłem przerażony :) ale naszczęście tak jak napisałeś po dłuższym czasie (ja akurat zostawiłem włączonego na nocke) wszystko sie złożyło do kupy.

Osobiście brakuje mi jakiegoś graficznego wskaznika jakiegos slupeczka postepu bo te procenty to takie surowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko to by się przydało.
Chciałbym też aby pokazywał ilość ludzi którzy mają i ściągają plik (seederów i leecherów). To pomaga ocenić czy jest sens ściągać.
Poza tym fajna była by średnia (a nie tylko chwilowa jak teraz) prędkość transmisji. To pomaga ocenić ile jeszcze się plik będzie ściągał.
W sumie to proste rzeczy do zrobienia. Jak to się mówi ... 5 minut i gotowe.

Zobaczymy może któryś z twórców na to wpadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakis wykresik sciagania na timelinie i dotego jeszcze statystyka :) przyzwyczaiłem sie juz do tego w Azureusie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='94791' date='04.04.2008, 11:12 ']i jakis wykresik sciagania na timelinie i dotego jeszcze statystyka :)[/quote]
Ale się rozkręciłeś ... takie bajery to chyba tylko w Erze :(
A tak poważnie to czuję że za wiele już nie zrobią. Trzeba będzie się pogodzić z tym co jest. Przynajmniej bardzo stabilnie to chodzi i za to mają u mnie plusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś się udało cokolwiek zassać z prywatnego trackera za pomocą klienta PCH ?U mnie ruszają tylko ogólnodostępne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='m12' post='100352' date='07.05.2008, 09:12 ']Czy komuś się udało cokolwiek zassać z prywatnego trackera za pomocą klienta PCH ?U mnie ruszają tylko ogólnodostępne :([/quote]

Na chwilę obecną nie da rady. I chyba tak już zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='m12' post='100352' date='07.05.2008, 10:12 ']Czy komuś się udało cokolwiek zassać z prywatnego trackera za pomocą klienta PCH ?U mnie ruszają tylko ogólnodostępne :)[/quote]

Nie pamiętam nazwy używanego przez NMT clienta BT (Bxxx cośtam) , ale na jednym z for czytałem że przez jakiś czas ten client w czytsej postaci czyli nie w wersji NMT był dopuszczany przez trackery prywatne - teraz już nie jest.

Prywatne trackery nie działają na NMT i nikt nigdy nie pisał że będą [url="http://www.networkedmediatank.com/search.php?mode=results"]LINK[/url].

Z ciekawości zrobiłem kilka prób by to potwierdzić ale trzeba pamiętać że nawet jeśli ruszy a client nie jest oficjalnie akceptowany na danym trackerze to łatwo się pożegnać w ten sposób ze swoim kontem. :(

Za to są już pierwsze próby zastosowania Utorrenta pod NMT :) [url="http://www.networkedmediatank.com/viewtopic.php?t=3388&"]LINK[/url] , ja tam wolę poczekać za dużo jest do stracenia.

Dla pocieszenia powiem że pół-prywatny tracker Demonoid działa za to znakomicie na NMT. :)


Pozdrawiam


EDIT : chyba znalazłem btpd [url="http://www.murmeldjur.se/btpd/"]LINK[/url]

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taką przypadłość ,iż przy zaniku prądu w domu Popcorn przestał mi dalej zasysać z torrenta (mimo ponownego restartu), wcześniej ładnie szło i było po 80-90% i status "download" a teraz wszystkie liczniki się wyzerowały i mają status "strating" (ale mimo upływu kilku godzin nic nie startuje :) ).Na PCH mam betę 17-01-080711-15-POP-402-000.Czy ktoś miał podobny przypadek i sobie z nim poradził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spokojnie włącz PCH i niech sobie chodzi , po paru godzinach wszystko wróci do normy , poskłada pliki i zacznie ściągać na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najnowszych wersjach softu udostępniono klienta Transmission. Próbowałem się trochę nim pobawić, ale po ściągnięciu ponad 100 MB klient stwierdził, że wystąpił I/O Error. Poszperałem w ustawieniach (nawiasem mówiąc dość ubogich) i wyszło mi , że pliki downloadują się do katalogu /mnt/syb8634/server/. Gdzie takiego katalogu szukać i jak podać prawidłową ścieżkę do dysku wewnętrznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie nie mogę wogóle uruchomić plików torrent z USB. PH wywala błąd. Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...