Skocz do zawartości
24bart

SONY STR DE-698, a dźwięk HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeczytalem juz prawie cale forum o audio HD i amplitunerach i w dalszym ciagu nie wiem, czy jest sens kupowac nowy amplituner z HDMI 1.3a, dekoderami DD+, TrueHD, DTS MA i HR, zeby posluchac dzwieku w tych nowych formatach. W tej chwili mam SONY STR-DE 698 z 2005, z wyjściem na kolumny 7.1 po 135W, wejscia cyfrowe coaxial i optyczne oraz wejście AUDIO IN MULTI CHANNEL 5.1. I teraz moje pytanie. Czy wystarczy miec odtwarzacz Bluray lub HD-DVD z wbudowanymi wszystkimi dekoderami dzwieku HD, ktory bedzie sam dekodowal dzwiek HD i bedzie go dalej wypuszczal na amplituner przez cyfrowe zlacze AUDIO COAXIAL lub MULTI CHANNEL, czy musze miec jednak apli z dekoderami HD i HDMI 1.3a ???
W jednym z tematow przeczytalem, ze cyfrowy dzwiek HD moze byc dekodowany na 3 sposoby:
1. przez odtwarzacz Bluray (oczywiscie pod warunkiem, ze posiada wszystkie mozliwe dekodery audio HD) i dalej do apli przez zlacza 5.1-7.1??? Nie wiem czy to oznacza, ze przez cyfrowe zlacze coaxial albo multi channel. Z tego co wiem, to nie maja one wystarczajacej przepustowosci dla audio HD
2. przez odtwarzacz Bluray przez HDMI 1.1-1.3a i dalej do ampli, lub
3. przez sam amplituner z dekoderami audio HD, wtedy dzwiek z odtwarzacza wychodzi nieskompresowany w postaci LPCM (oczywiscie odtwarzacz musi miec mozliwosc wypuszczenia dzwieku LPCM na ampli)

I co wy na to? Dobrze rozumuje ;) ???

Napiszcie co o tym myslicie, tym bardziej, ze temat dotyczy wszystkich posiadaczy amplitunerow bez zlacza HDMI!!!

PS. A tak poza tym, to mam w planach dokupic 2 dodatkowe kolumny na SURROUND BACK i 7.1 gotowe.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i z gory wielkie dzieki za odpowiedzi,

24bart (lat 33)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='24bart' post='82767' date='31.01.2008, 21:38 ']Witam
1. przez odtwarzacz Bluray (oczywiscie pod warunkiem, ze posiada wszystkie mozliwe dekodery audio HD) i dalej do apli przez zlacza 5.1-7.1??? Nie wiem czy to oznacza, ze przez cyfrowe zlacze coaxial albo multi channel. Z tego co wiem, to nie maja one wystarczajacej przepustowosci dla audio HD
2. przez odtwarzacz Bluray przez HDMI 1.1-1.3a i dalej do ampli, lub
3. przez sam amplituner z dekoderami audio HD, wtedy dzwiek z odtwarzacza wychodzi nieskompresowany w postaci LPCM (oczywiscie odtwarzacz musi miec mozliwosc wypuszczenia dzwieku LPCM na ampli)[/quote]

Ad.1
Jeżeli masz ampli "starszego" typu tzn bez możliwości dekodowania nowych standardów to taką możliwość
musi posiadać wspomniany player HD, ale wówczas łączysz go z ampli analogowo 5.1, 7.1 zależy co potrafi ampli,

Ad.1
Nowe standardy przesyłane są przez HDMI 1.3,

Ad. 3
Zgadza się.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale analogowo przez COAXIAL lub OPTICAL (przeciez to sa wyjscia cyfrowe (DIGITAL)), czy przez MULTI CHANNEL IN (moj ampli ma MULTI IN 5.1, ale wyjscie na glosniki 7.1)??? Nie ma niestety 1.3a, to model z 2005.
Jesli player HD bedzie mial wszystkie rodzaje dekoderow HD, to laczac go z moim ampli przez COAXIAL OUT lub MULTI CHANNEL OUT, uzyskam DD+, TrueHD, DTS-HR i DTS-MA??? Wydaje mi sie, ze nie, poniewaz te zlacza nie maja wystarczajacej przepustowosci dla audio HD. Dobrze rozumuje :) ???

Dzieki za zainteresowanie, ale jak dasz mi ostateczna odpowiedz, to konczymy temat.

Pozdro,

24bart

PS. A jak ktos chce kupic wypasiony amplituner z audio HD itd., to polecam ONKYO TX-SR 705, DENONA AVR-2308 lub PIONEERA VSX LX 60 z odtwarzaczem BDP-LX70A (poezja... dla mnie marzenie ;) !!!!!!!!!!!!!!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomnialem dodac, ze amplitunery tylko w kolorze czarnym... ;) Wygladaja bosko, obojetnie jakiej firmy, nawet ONKYO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='24bart' post='82767' date='31.01.2008, 21:38 ']Witam,

Przeczytalem juz prawie cale forum o audio HD i amplitunerach i w dalszym ciagu nie wiem, czy jest sens kupowac nowy amplituner z HDMI 1.3a, dekoderami DD+, TrueHD, DTS MA i HR, zeby posluchac dzwieku w tych nowych formatach. W tej chwili mam SONY STR-DE 698 z 2005, z wyjściem na kolumny 7.1 po 135W, wejscia cyfrowe coaxial i optyczne oraz wejście AUDIO IN MULTI CHANNEL 5.1. I teraz moje pytanie. Czy wystarczy miec odtwarzacz Bluray lub HD-DVD z wbudowanymi wszystkimi dekoderami dzwieku HD, ktory bedzie sam dekodowal dzwiek HD i bedzie go dalej wypuszczal na amplituner przez cyfrowe zlacze AUDIO COAXIAL lub MULTI CHANNEL, czy musze miec jednak apli z dekoderami HD i HDMI 1.3a ???
W jednym z tematow przeczytalem, ze cyfrowy dzwiek HD moze byc dekodowany na 3 sposoby:
1. przez odtwarzacz Bluray (oczywiscie pod warunkiem, ze posiada wszystkie mozliwe dekodery audio HD) i dalej do apli przez zlacza 5.1-7.1??? Nie wiem czy to oznacza, ze przez cyfrowe zlacze coaxial albo multi channel. Z tego co wiem, to nie maja one wystarczajacej przepustowosci dla audio HD
2. przez odtwarzacz Bluray przez HDMI 1.1-1.3a i dalej do ampli, lub
3. przez sam amplituner z dekoderami audio HD, wtedy dzwiek z odtwarzacza wychodzi nieskompresowany w postaci LPCM (oczywiscie odtwarzacz musi miec mozliwosc wypuszczenia dzwieku LPCM na ampli)

I co wy na to? Dobrze rozumuje ;) ???

Napiszcie co o tym myslicie, tym bardziej, ze temat dotyczy wszystkich posiadaczy amplitunerow bez zlacza HDMI!!!

PS. A tak poza tym, to mam w planach dokupic 2 dodatkowe kolumny na SURROUND BACK i 7.1 gotowe.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i z gory wielkie dzieki za odpowiedzi,

24bart (lat 33)[/quote]

Player HD powinien mieć opcję ustawiania odległości głośników od miejsca odsłuchowego.
Oczywiście chodzi o połączenie analogowe i dekodowanie na pokładzie playera.
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie na rynku nie ma playera , który dekoduje wszystko na pokladzie do analogu . Denon i Marantz mają być pierwsi z DTS - HD MA .
SAMSUNG BD-P1400 dekoduje wszystko do analogu , oprócz pełnego DTS HD-MA

Coax i Optical mają za małą przepustowość - tym złączem pójdzie tylko sam RDZEŃ strumieni HD

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Co to znaczy sam RDZEŃ strumienia HD, masz na mysli DD 5.1 lub DTS 5.1???
2. Czy to znaczy, ze gdyby podlaczyc tego SAMSUNGA BD-P1400 do mojego SONY STR DE-698 przez MULTI CHANNEL IN, to uzyskalbym np. DD+, Dolby TrueHD i DTS-HD HR, tylko oczywiscie w formacie audio 5.1, poniewaz moj ampli ma tylko MULTI CHANNEL IN 5.1???

Dzieki za pomoc. Pzdr.

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - 1.5 Mbps , Tak ... :)

zawsze można sięgnać do [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7565"]LITERATURY[/url] :)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='24bart' post='82802' date='01.02.2008, 00:08 ']Ale analogowo przez COAXIAL lub OPTICAL (przeciez to sa wyjscia cyfrowe (DIGITAL)), czy przez MULTI CHANNEL IN[/quote]

Napisałem przecież że analogowo czyli w Twoim przypadku MULTI CHANNEL IN.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='82923' date='01.02.2008, 18:05 ']Napisałem przecież że analogowo czyli w Twoim przypadku MULTI CHANNEL IN.

pzdr[/quote]


Ponieważ również nie mam zamiaru zmieniać amplitunera (Sony STR-VA 333 ES) czekam właśnie na odtwarzacz, który na swoim pokładzie będzie wszystko dekodował. Wtedy zdekodowany dźwięk wypuści się złączami analogowymi 5.1 lub 7.1 (w moim amplitunerze jest akurat 7 końcówek). Podobna sytuacja jest z SACD i DVD-A gdzie dźwięk nie jest wypuszczany przez złącza cyfrowe lecz analogowe. A bitrate nie ma tu chyba większego znaczenia, jeśli odtwarzacz będzie dekodował również DTS HD MA w całości a nie Core to również całość zostanie przekazana po analogu. Chyba, że mylę się.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Basstech' post='83049' date='02.02.2008, 10:26 ']... czekam właśnie na odtwarzacz, który na swoim pokładzie będzie wszystko dekodował.

[color="#0000FF"]Na chwilę obecną inwestycja z ekonomicznego punktu widzenia mało trafna ( cena Denona ew. Marantza ), taniej i nowocześniej wyjdzie BD-P1400 + 605 od Onkyo .[/color]

SACD i DVD-A gdzie dźwięk nie jest wypuszczany przez złącza cyfrowe lecz analogowe.

[color="#0000FF"]Zapomniałeś o złączu DenonLink i firewire od Pioneera - tak można przesyłać strumień cyfrowo.[/color][/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Ale jeszcze ostatnie krotkie pytanie i konczymy temat.

Czy przy podlaczeniu MULTI CHANNEL IN 5.1, zeby uzyskac dzwiek audio HD, przepustowosc ma w tym przypadku jakies znaczenie???

Podsumowujac temat, nie warto inwestowac w ampli ze wszystkimi dekoderami audio HD, skoro odtwarzacz Bluray, wszystko robi na pokladzie. Wystarczy kupic dobry ampli z HDMI 1.3a lub MULTI CHANNEL IN 7.1. Dobrze rozumuje ;) ???

Pozdro dla wszystkich zainteresowanych tematem!!!

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dobrze rozumuje :), to moze porozmawiamy teraz na temat wlasnie takich amplitunerow, czyli takich, ktore nie maja wszystkich dekoderow audio HD na pokladzie, a maja HDMI 1.3a i MULTI CHANNEL IN 7.1, skoro to wystarczy do odbioru DD+, DolbyTrueHD, DTS-HD HR i MA (oczywiscie jesli kupimy odtwarzacz, ktory wszystko dekoduje na swoim pokladzie, w 2008 maja pojawic sie pierwsze takie na rynku).

Co powiecie na DENON AVR-2308??? Macie inne propozycje w rozsadnej cenie???

Jest jeszcze oczywiscie jedna opcja :) Jesli ktos nie przyklada uwagi do wygladu (ampli - kolor czarny jeszcze ujdzie, ale pilot totalna porazka), to nic tylko brac ONKYO TX-SR605B, ktory ma wszystko co potrzeba na pokladzie :) i jest niekwestionowanym rekordzista pod wzgledem parametru jakosc/cena!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na www.elektrofull.pl dostaniecie go za 1949 PLN i mozna brac na raty (nawet na 36 m-cy, cena raty tylko 75 PLN, bez komentarza!!!)

OK, czekam na inne propozycje.

Pzdr,

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='24bart' post='83194' date='02.02.2008, 23:56 ']Czy przy podlaczeniu MULTI CHANNEL IN 5.1, zeby uzyskac dzwiek audio HD, przepustowosc ma w tym przypadku jakies znaczenie???

Podsumowujac temat, nie warto inwestowac w ampli ze wszystkimi dekoderami audio HD, skoro odtwarzacz Bluray, wszystko robi na pokladzie.
Dobrze rozumuje :) ???[/quote]

Źle rozumujesz . :)

Przy połączeniu ANALOG nie interesuje Cię żadna przepustowość , chyba że teoretyczna - kabla lub układów wejściowych ampa. :)
Player ze wszystkimi dekoderami to koszt ok. 1500 Eur. - za taką cenę kupisz np. BD-P1400 + bardzo dobry amp. ze wszystkim co potrzeba .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade. W koncu wiem na czym stoje :)

Trzeba poprostu kupic nowy ampli. Na dzien dzisiejszy, po przeanalizowaniu wszystkich opcji, wybieram ONKYO 605B (na www.onkyo.pl, przeczytajcie sobie testy 2007 tego pudelka - rewelacja i za jakie pieniadze (rata na 36 m-cy tylko 75 PLN na www.elektrofull.pl!!!)).
Do tego jakis rozsadny odtwarzacz. Na dzien dzisiejszy wchodzi w gre SAMSUNG BD-P1400, ale to nie bedzie komplet. Trzeba poczekac na jakis model od Onkyo, mam nadzieje, ze cos pojawi sie na naszym rynku w 2008.

Aha, a tak na marginesie. Moze ktos chce kupic komplet do kina domowego, stan idealny, srebrny - SONY STR-DE 698 (ampli 7x150W) + SONY NV52 (DVD - component, progressive scan) za 1200 PLN (cena otwarta, wysylka gratis). Kontakt: 24bart@wp.pl lub 608722368

Mysle, ze w tym momencie temat jest wyczerpany. Reasumujac, trzeba kupic nowy wypasiony ampli ze wszystkimi dekoderami audio HD i poczekac na odtwarzacz BD/HD-DVD tej samej firmy :(

Pzdr,

24bart

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na HD-DVD nie musisz czekać , ONKYO ma taki w swojej ofercie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze sie odezwales BoDeX. Dzieki za info!!!

Mam jednak jeszcze 1 pytanie w zwiazku z dekodowaniem audio HD. Wczoraj odwiedzilem strone www.sony.pl i porownalem dwa najnowsze ampli tej stajni: STR-DA3300ES i STR-DA5300ES. Najwazniejsza roznica miedzy nimi jest taka, ze STR-DA5300ES dekoduje formaty DTS-HD, Dolby TrueHD i DD+, a STR-DA3300ES juz nie. Ale za to oba modele reprodukuja LPCM 2.0, 5.1 i 7.1 przez HDMI!!! (czyli maja - cytat: "8-kanałowy dekoder liniowy PCM / DTS HD / Dolby True HD dla dźwięku HD z dysków Blu-ray™. Słuchaj dźwięku złożonego z 7.1 kanałów i delektuj się jakością CD w każdym kanale").

Wytlumaczcie mi jeszcze raz o co tu chodzi, bo juz zglupialem!!! :blink: . Skoro przez STR-DA3300ES mozna sluchac po HDMI 1.3a wszystkich nowych formatow audio HD z odtwarzacza Bluray np. BDP-S500, SAMSUNG BD-P1400 lub odtwarzacza HD-DVD np. TOSHIBA HD XE 1, EP 35 itp., ktore to juz na swoim pokladzie dekoduja wszystkie formaty audio HD, to po co przeplacac tyle kasy, kupujac np. wlasnie taki SONY STR-DA5300ES, ktory na necie mozna kupic najtaniej za 4640 PLN, a SONY STR-DA3300ES mozna juz dostac za 2779 PLN.

[b]Po co w takim razie, potrzebne sa dodatkowo dekodery audio HD na pokladzie naszych wymarzonych amplitunerow??? Napiszcie cos wiecej, bo naprawde chcialbym zakonczyc ten temat, a nie konca jeszcze pojmuje o co tu chodzi... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]

Gdybyscie mieli kupowac jeden z tych ampli SONY, to ktory byscie wybrali???

Wiem, ze niektorzy mnie wysmieja, bo preferuja takie stajnie jak: DENON, YAMAHA, ONKYO itp., a stajni SONY w ogole nie biora pod uwage (zastrzegam, ze nie jestem audiofilem... ), ale ja mam LCD SONY BRAVIA 40W2000 (kolor grafit, nie czarny, wiecie o co chodzi...) i gdybym kupil jeden z tych amplitunerow + dodatkowo (narazie) zamiast odtwarzacza DVD, nagrywarke DVD SONY RDR-HX750 z 160GB i upscalerem do 1080p (kolor grafit), a w przyszlosci np. BDP-S500 (tez grafit), to mialbym wedlug mnie calkiem niezly sprzecik, co wy na to? Duzym plusem jest to, ze wszystko tej samej firmy, ladne (chociaz o gustach sie nie rozmawia) i w tym samym kolorze, a nie kazdy element z innej parafii (bez obrazy)...

Z gory wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi,

Pzdr,

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='24bart' post='83586' date='04.02.2008, 22:08 ']Fajnie, ze sie odezwales BoDeX. Dzieki za info!!!

Mam jednak jeszcze 1 pytanie w zwiazku z dekodowaniem audio HD. Wczoraj odwiedzilem strone www.sony.pl i porownalem dwa najnowsze ampli tej stajni: STR-DA3300ES i STR-DA5300ES. Najwazniejsza roznica miedzy nimi jest taka, ze STR-DA5300ES dekoduje formaty DTS-HD, Dolby TrueHD i DD+, a STR-DA3300ES juz nie. Ale za to oba modele reprodukuja LPCM 2.0, 5.1 i 7.1 przez HDMI!!! (czyli maja - cytat: "8-kanałowy dekoder liniowy PCM / DTS HD / Dolby True HD dla dźwięku HD z dysków Blu-ray™. Słuchaj dźwięku złożonego z 7.1 kanałów i delektuj się jakością CD w każdym kanale").

Wytlumaczcie mi jeszcze raz o co tu chodzi, bo juz zglupialem!!! :blink: . Skoro przez STR-DA3300ES mozna sluchac po HDMI 1.3a wszystkich nowych formatow audio HD z odtwarzacza Bluray np. BDP-S500, SAMSUNG BD-P1400 lub odtwarzacza HD-DVD np. TOSHIBA HD XE 1, EP 35 itp., ktore to juz na swoim pokladzie dekoduja wszystkie formaty audio HD, to po co przeplacac tyle kasy, kupujac np. wlasnie taki SONY STR-DA5300ES, ktory na necie mozna kupic najtaniej za 4640 PLN, a SONY STR-DA3300ES mozna juz dostac za 2779 PLN.

[b]Po co w takim razie, potrzebne sa dodatkowo dekodery audio HD na pokladzie naszych wymarzonych amplitunerow??? Napiszcie cos wiecej, bo naprawde chcialbym zakonczyc ten temat, a nie konca jeszcze pojmuje o co tu chodzi... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]

Gdybyscie mieli kupowac jeden z tych ampli SONY, to ktory byscie wybrali???

Wiem, ze niektorzy mnie wysmieja, bo preferuja takie stajnie jak: DENON, YAMAHA, ONKYO itp., a stajni SONY w ogole nie biora pod uwage (zastrzegam, ze nie jestem audiofilem... ), ale ja mam LCD SONY BRAVIA 40W2000 (kolor grafit, nie czarny, wiecie o co chodzi...) i gdybym kupil jeden z tych amplitunerow + dodatkowo (narazie) zamiast odtwarzacza DVD, nagrywarke DVD SONY RDR-HX750 z 160GB i upscalerem do 1080p (kolor grafit), a w przyszlosci np. BDP-S500 (tez grafit), to mialbym wedlug mnie calkiem niezly sprzecik, co wy na to? Duzym plusem jest to, ze wszystko tej samej firmy, ladne (chociaz o gustach sie nie rozmawia) i w tym samym kolorze, a nie kazdy element z innej parafii (bez obrazy)...

Z gory wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi,

Pzdr,

24bart[/quote]

co do kolorów przynaleznych do danej parafi - ja kupuje sprzet ten co jest dobry technicznie i w dobrej cenie a jak wygląda to mi to "lotto" :) Jak mam zapłacić ileś złoty więcej za sprzet gorszy niż mozna kupić ale by mi apsował do TV to bym się nie zmusił. Myslę, że aktualne "klocki" pomimo że różne i tak pasują do siebie.
Nie wypowiadam się na temat sony bo nie znam aktualnych modeli amplitunerów ( znam CD playery najróżniejsze z serii ES i sa bardzo fane zwłaszcza te stare, jeden z najlepszyhc systemów audio do auta to również sony XES tak więc firma sony potrafi zribić coś fajnego :) ), jednak ja Ci proponuje:
ONKYO 605 za okolo 1700zł + toshiba Ep30 za okolo 600zł + samusng 1400 za około 1000zł = 3300zł. Za tą kase masz wszystko co cię interesuje, spokojną głowe o wojne formatów i dźwiek HD. Pomysl, może nie będzie pięknie ale jak zgasisz światło, właczysz film, usłyszysz DTS HD MA to zapomnisz o klockach że nie pasuja idealnie do siebie.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leniuszek ! :blink:

Poszukaj na forum tematu AUDIO HD bez tajemnic - tam wszystko masz jak na dłoni ...

A w skrócie .... DTS HD dzieli się na HR ( High Resolution ) i ten lepszy - DTS MA ( Master Audio )

DTS HD MA można dekodować na kilka sposobów :

- do analogu na pokładzie odtwarzacza
- do postaci LPCM ( taki jak CD , ale z lepszymi parametrami ) i poprzez HDMI 1.1 i 1.2 wysyłamy do wzmaka .
- jako bitstream do zew. dekodera poprzez HDMI 1.3

Jak widać jest z tym trochę zabawy ...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Leniuszek, raczej nie... :) Na forum temat ogarniam juz od tygodnia. "AUDIO HD BEZ TAJEMNIC" tez juz czytalem. Pierwszy post napisalem dopiero 31.01.2008, ale to tak na marginesie.

Dzieki za odpowiedz o DTS-HD MA, ale wlasnie znalazlem odpowiedz (ktora oczywiscie potwierdza twoja wiedze :blink: ) na wszystkie pytania, oto link:

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=789994"]Audio HD[/url]

Niestety jest po angielsku, ale mysle, ze wszyscy sobie poradza :)

Pzdr,

24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='83602' date='04.02.2008, 22:51 ']co do kolorów przynaleznych do danej parafi - ja kupuje sprzet ten co jest dobry technicznie i w dobrej cenie a jak wygląda to mi to "lotto" :blink: Jak mam zapłacić ileś złoty więcej za sprzet gorszy niż mozna kupić ale by mi apsował do TV to bym się nie zmusił. Myslę, że aktualne "klocki" pomimo że różne i tak pasują do siebie.
Nie wypowiadam się na temat sony bo nie znam aktualnych modeli amplitunerów ( znam CD playery najróżniejsze z serii ES i sa bardzo fane zwłaszcza te stare, jeden z najlepszyhc systemów audio do auta to również sony XES tak więc firma sony potrafi zribić coś fajnego :) ), jednak ja Ci proponuje:
ONKYO 605 za okolo 1700zł + toshiba Ep30 za okolo 600zł + samusng 1400 za około 1000zł = 3300zł. Za tą kase masz wszystko co cię interesuje, spokojną głowe o wojne formatów i dźwiek HD. Pomysl, może nie będzie pięknie ale jak zgasisz światło, właczysz film, usłyszysz DTS HD MA to zapomnisz o klockach że nie pasuja idealnie do siebie.
pozdr. dawmac[/quote]
Myślę, że to co napisał dawmac jest dobrą opcją... Z tym, że o ile nie będziesz potrzebował DTS MA, a mając na płycie dzwięk PCM lub Dolby THD, można sobie odpuścić (chyba) DTS MA to nawet nie potrzebujesz nowego wzmacniacza. Podłączasz wszystko analogowymi kabelkami do starego wzmacniacza i jest dobrze (o ile stary wzmacniacz jest dobry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebik - myślę , że masz absolutną rację - ciągle solidny piec będzie fundamentem dobrego brzmienia, same dekodery nie zabłyszczą ....

Propnuję założyć nowy wątek, aby ci co lubią " dochodzić " prawdy mieli co poczytać :)

[b]LPCM vs. DTS MA vs. Dolby TrueHD [/b]

Dawmac , Pmcomp i inni zapewne dołączą się ze swoimi doświadczeniami i wszystko stanie się jasne .... :)

Dobrze by było zmierzyć ze sobą te 3 metody kodowania , ale chyba kłopot będzie z materiałem, wygląda to niestety kiepsko ...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='83631' date='04.02.2008, 23:32 ']Myślę, że to co napisał dawmac jest dobrą opcją... Z tym, że o ile nie będziesz potrzebował DTS MA, a mając na płycie dzwięk PCM lub Dolby THD, można sobie odpuścić (chyba) DTS MA to nawet nie potrzebujesz nowego wzmacniacza. Podłączasz wszystko analogowymi kabelkami do starego wzmacniacza i jest dobrze (o ile stary wzmacniacz jest dobry).[/quote]

Dzwiek PCM jest na kazdej plycie Bluray, dzwiek DolbyTrueHD jest na kazdej plycie HD-DVD (mam racje???), wiec wszystko zdekoduje odtwarzacz i pusci dalej do ampli (albo po analogu albo po HDMI (nawet 1.1, 1.2)). Oczywiscie caly czas nie bierzemy pod uwage strumieni video HD 1080p itd. Tutaj jednak musimy miec HDMI 1.3a, najlepiej z upscalerem, zeby zapuscic sobie "wypasiony" obraz ze "zwyklych" plyt DVD.

Problem polega na tym, ze po analogu podlaczysz tylko jedno urzadzenie... chyba, ze sie przeniesiemy w czasie i kupimy combo Bluray/HD-DVD :)

Tak wiec, nie musimy (chyba) kupowac ampli z dekoderami audio HD na pokladzie :) . Wystarczy bardzo dobry ampli, z co najmniej 3 x HDMI 1.3a IN (nigdy nic nie wiadomo co podlaczymy, chociaz moim zdaniem wystarcza 2 x HDMI IN) + 1 x HDMI 1.3a OUT (oczywiscie z upscalerem do 1080p - dotyczy tylko tych uzytkownikow, ktorzy maja TV Full HD).

Jesli mozecie, to podajcie jakies modele, ktore spelniaja te wymagania w rozsadnej cenie.

Z gory wielkie dzieki,

Pzdr,

24bart

PS. Jesli chodzi o zalozenie nowego watku "LPCM vs. DTS MA vs. Dolby TrueHD" przez VIP-ow, to jest za, a nawet przeciw!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mnie spalić na stosie za to co na pisze :) sprawdzałem na kilku płytach > dźwięk po "chinchach" :) al etylko DD 5.1 a po HDMI też DD 5.1 Jest to stary standart i teoretycznie nie powinno być róznicy ale ..... po HDMI brzmi lepiej ( wedłóg mnie ) Dźwięk jest bardziej klarowny i taki bardziej żywy. Po przez chinch dźwięk jest ok, ale "czuć" analog. Może tak byc tylko w moim przypadku w połącznieu z moim amplitunerem, może to byc "wina" elektroniki w amplitunerze. Może jeszcze dziś porobie fajne próby i napisze na forum.

Co do amplitunera.
dzisiaj chyba jest niemożliwe kupno " [i]bardzo dobry ampli, z co najmniej 3 x HDMI 1.3a IN (nigdy nic nie wiadomo co podlaczymy, chociaz moim zdaniem wystarcza 2 x HDMI IN) + 1 x HDMI 1.3a OUT (oczywiscie z upscalerem do 1080p - dotyczy tylko tych uzytkownikow, ktorzy maja TV Full HD).[/i] " bez dekoderów na pokładzie i chcąc nie chcąc jesteś skazany na zakup "wypasioneg" amplitunera :)
Co do wejść HDMI - NIGDY NIE ZAWIELE :) Ja np. mam:
- PS3 ( jeszce :) )
- LX70A
- XE1
- SKY HD
- DVD S52 ( córka na nim bajki mieli takie zwykłe :) )
no i musiałem switch kupić bo brakło miejsc :)

Kolejna sprawa > DolbyTrueHD nie jest na kazdej płycie HD DVD, moż einaczej, na mało której jest :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...